MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Kary zbiorowe w przedszkolach!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: K. 05.10.2011 17:24  
Kary zbiorowe w przedszkolach!
Chcialam sie zapytac co sadzicie o zbiorowych karach w przedszkolach, zeby wszystkie dzieci byly karane za to co zrobilo jedno dziecko.Moj syn chodzi do takiego przedszkola gdzie stosowana jest taka technika, dodatkowo dzieci maja same wymyslac kary za to co zrobilo winne dziecko...chcialam dowiedziec sie jakie sa opinie innych na temat takich technik
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 08.10.2011 18:24  
Kary zbiorowe w przedszkolach!
Pracuję jako nauczycielka w przedszkolu 19 rok i nigdy nie karałam grupy za przewinienie jednego dziecka. A dlaczego? Bo dzieci sa jeszcze za małe na takie kary, nic z tego nie wyjdzie a jedynie zniechęcimy je do przedszkola i zniszczymy w dziecku zapał do czegokolwiek. Proponuje poruszyć to na zebraniu i przedyskutować z rodzicami oraz nauczycielką. Poproście nauczycielke aby wam wytłumaczyła co osiągnie stosując takie kary.Ja uwazam, ze nie osiągnie nic.
wyślij odpowiedź

Autor: mama W 09.11.2011 11:39  
...
do tego kary takie uczą że należy odpowiadać za inne osoby.Co za tym idzie uczą agresji do jednostki która narozrabiała. A co jak to dziecko cały czas jest niegrzeczne? Cała grupa go zaczyna nie lubić. A on może mieć po prostu problemy emocjonalne które np po pół roku znikną( bo rodzice skorzystają z pomocy psychologa) . Jednaj zawsze w oczach dzieci będzie tym przez które były karane.
wyślij odpowiedź

Autor: Mirek 17.01.2012 14:04  
czarne kropy
Witam,
Mam dziecko w prywatnym przedszkolu, które stosuje metodę wystawiania pod koniec każdego dnia dziecku serduszka lub czarnej kropy.
Mimo, że moje dziecko nie zbiera tych czarnych krop specjalnie dużo, zastanawiam się coraz bardziej nad sensem takiej gradacji.
Czy piętnowanie dziecka w postaci kropy prowadzi do czegoś sensownego. Jestem zwolennikiem pozytywnego motywowania dzieci. Czy piętnowanie dziecka publicznie na tablicy, na widoku innych rodziców i dziecki jest właściwe, raczej wątpie.
Zamierzam spotkać się z wychowawcami i poprosić o cel takiego działania, bo jezeli chodzi tylko o ułatwienie pracy to nie oto chyba chodzi.
Czekam na przemyslenia i pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 17.01.2012 18:41  
Odp:czarne kropy
Panie Mirku ma pan rację. Ja również jestem zwolenniczką tzw. pozytywnych wzmocnień. Również bym interweniowała u wychowawcy.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka wychowania przedszkolnego 17.01.2012 19:06  
czarne kropy
Odznaczanie dzieci czarnymi kropkami od kilku lat jest zabronione.Nie wolno tego robić w przedszkolu.A tak naprawdę to w ogóle nie skutkuje, nie robi na dzieciach wrażenia, bo się przyzwyczajają.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 22.01.2012 09:02  
Odp:Kary zbiorowe w przedszkolach!
Pracuję w przedszkolu i NIGDY nie stosuję kar zborowych. Pamiętam jeszcze ze swoich szkolnych lat takie praktyki i pamiętam też, jaki bunt we mnie narastał z powodu jawnej niesprawiedliwości. To jest strasznie krzywdzące, kiedy zostaję ukarana za czyjeś przewinienie. Metoda zupełnie pozbawiona sensu, budząca w człowieku bunt, opór, niechęć do "prowodyra" i wielki żal do nauczyciela. Nie ma żadnych korzyści ze stosowania kar zbiorowych, wręcz przeciwnie - uczy się dzieci, że nieważne kto nabroi - konsekwencje możesz ponieść ty.
wyślij odpowiedź

Autor: anna 23.02.2012 17:36  
anna123
mam pytanie...to jak karać dzieci aby nie czuły sie pokrzywdzone?.Uważam,ze kary powinny być aby każdy znał swoje granice co może a co nie.A co czarnych kropek to stosowałam je kiedyś ale nie przynosza efektu :)
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 21.03.2012 16:11  
Odp:Odp:Kary zbiorowe w przedszkolach!
Może i się nie umiera,ale jest to strasznie niesprawiedliwe w stosunku do grzecznych dzieci i szeroko popularyzowane w przedszkolach.Czemu to ma służyć: chyba jedynie szerzeniu nienawiści jednych wobec drugich. Przedszkola mają chyba uczyć czegoś innego niż Nienawiść wśród dzieci !
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####   ####### 
  #   #   #     #  #     #  #    #  
 #     #        #        #      #   
 #     #   #####    #####      #    
 #     #  #              #    #     
  #   #   #        #     #    #