MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Bezplatne godziny w przedszkolu od wrzesnia
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Goska 30.08.2011 16:22  
Bezplatne godziny w przedszkolu od wrzesnia
Ostatnio dowiedzialam sie ze w zwiazku z wprowadzeniem bezplatnych godzin w przedszkolu od 9 do 14 beda zmienione godziny zajec dodatkowych bo podobno zarządzono ze zajecia dodatkowe typu rytmika czy angielski nie mogą sie odbywac w czasie tych 5 bezplatnych godzin. W zwiazku z tym Pani Dyrektor zapowiedziala ze nie ma wyjscia rytmika bedzie sie odbywac prawdopodobnie miedzy 7.30 a 9.00 o angielski ok 14.30. Przeciez to jakas masakra! Jesli chce by dziecko chodzilo na zajecia dodatkowe to place za zajecia dodatkowe i za dodatkowe godziny. Wielu rodzicow nie bedzie chcialo przyprowadzic dziecka wczesniej by " oszczędzić" a wtedy co bedzie z imprezami typu " Dzień Mamy. Babci, zakonczenie roku itp? Nie wiem jak jest w innych przedszkolach ale u nas zawsze na te wystepy program muzyczny przygotowywala Pani od rytmiki. To teraz beda występowac tylko wybrani? tzn Ci ktorzy zostawią dziecko na dodtkowe godziny? I czy wogle rytmika czy angielski bedą? Bo czy nauczyciele beda chcieli przyjezdzac specjalnie jesli bedzie chodzilo malo dzieci?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 30.08.2011 21:46  
Odp:Bezplatne godziny w przedszkolu od wrzesnia
Nie można zorganizować tych zajęć dodatkowych na zmianę:jednego dnia rytmika,a następnego angielski i obydwa popołudniu ? Czyżby Pani dyrektor "zapomniała",że zimą potrafi być nawet ponad 20 st. mrozu,kto wtedy wyciągnie dziecko tak rano na rytmikę ? Co z imprezami okazjonalnymi ? pole do popisu dla nauczycielki danej grupy. U nas w przedszkolu,to nauczycielki poszczególnych grup przygotowywały dzieci,a mało tego:występowały Wszystkie dzieci z grupy. Powodzenia.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna M 30.08.2011 22:58  
Odp:Bezplatne godziny w przedszkolu od wrzesnia
Do Goski
Podstawa programowa jest rzeczywiście zgodnie z przepisami UoSO bezpłatna. Jest to owe 5 godzin podstawowych zajęć edukacyjnych.Zajęcia o których Pani pisze: rytmika, angielski to zajęcia DODATKOWE, a więc WYKRACZAJĄCE poza podstawę programową.
Dlatego dyrekcja przedszkola nie może ich zrealizować w/w godzinach 9 - 14.
Ustawa ta obowiązuje wszystkie przedszkola od września br.
wyślij odpowiedź

Autor: tatuś 12.09.2011 22:05  
bezpłatne godziny w przedszkolu
A jeśli zadeklarowałem się naborze elektronicznym, że córkę będę zaprowadzał na więcej niż 5 godzin plus 3 posiłki, a teraz okazało się że jest niecałe 5 gdzin to ilę zapłacę za przedszkole.
wyślij odpowiedź

Autor: Tomas R. 18.09.2011 23:37  
TOmas R.
TO wszystko jest wymyślone, żeby kasa płynęłą do tych co trzeba i tyle...
wyślij odpowiedź

Autor: ola 04.10.2011 21:06  
bezpłatne godziny
ustawę wymyślił ktoś kto nie zna specyfiki pracy przedszkola a jak zwykle tracą na tym tylko dzieci. smutne...nie wzięto pod uwagę zajęć dodatkowych oraz imprez przedszkolnych, które odbywają się po południu.
wyślij odpowiedź

Autor: Aga 10.02.2013 17:16  
Junior
Ja uważam, że nauka języka angielskiego w przedszkolu jest bardzo ważna. Dziecko od samego początku swojej edukacji powinno uczyć się języków, obecnie bez tego ani rusz. A tak będzie miało znacznie łatwiej. Mój synek chodzi do prywatnego przedszkole Junior w Lubinie- http://junior.lublin.pl w którym angielski jest prowadzany obowiązkowo. Dziecko uczy się poprzez zabawę. Ja jestem bardzo zadowolona z wyboru przedszkola.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #         #####    #####  
  #   #   #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #    #####    ###### 
 #     #  #######  #     #        # 
  #   #        #   #     #  #     #