MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > TO SA PRSZEDSZKOLE W POLSKA!!!!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Manuela 23.06.2011 23:21  
TO SA PRSZEDSZKOLE W POLSKA!!!!
Dzien dobry. Nie jestem polska, jestem włochi i mam dziecko i menza dwu jenzika tutaj w wrocławia w Prszedskole, menza polski.
sytuacja ktory pani kmoentuja niestety nie jest nic nowego dla mnie.
pierwza tydzien mój dziecko 3 lata do publicznego beł, to pani mnie zapitał cze mój dziecko ma czacem problem z słuch?
zapitam dlacego? mowi , bo on nie reaguja na nasza polecania, na jaki jenzika pani mowi z niego?
mowiłam dla pani ze ja mowi powłochi a tato popolsku, a pani w prszedskola czili direktorka mnie kazał nie mowi w domi opciej jenzika bo jest szkodliwa dla dziecko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cze to jest MONDRA KOBIETA???????????????????????????????????????????????? zapitałam ocochodzi? i do tej pra mam słabo kontakt z tej direktorka, mało jeste ze jak ja zabram dziecko od prszedskola oni nie dajam mnie zadna informacja od dziecko, i kiedy ja cos zapitam, zaczinajam sie szmiacm i mowiłam ze ja nie umiem mowi popolsku...........!!!!!!
CZE TO SA MONDRE KOBIETA????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? co za ludzi w polski sistema? jaki oni tratujam ludzi i dzieci, od inne kraj???????????????????????? dzienki Bóg ja mam dobre praca, dobre menza i fajny dziecko dwujenzika, ale też bęł situacja o ten że dziecko mija rana w pleca, zauważiłam kiedy kompieli go, i bełam w czoku, zapitałam nauczicziela a oni , poprostu, mowili ze oni nie zauwazili ze tak sie stała, CO ONI TAM ROBILI? co nauczicziela tam robiąłm pracujam cze picam text na komurka. tak ze współczujam pani z swoj dziecko i ten udezenia o 6 lat, ale mowi, ma pani picas text oficialny i pokazas do direktorka, my jak rodzica i tak nie chcemy ten styl nauczicziela!
prszepraszam mój polski jenzika.pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.06.2011 09:26  
Odp:TO SA PRSZEDSZKOLE W POLSKA!!!!
Witam ! Nie jest tak źle u Pani z pisownią,można zrozumieć sens wypowiedzi ! Co do przedszkoli,to na szczęście nie w każdym tak jest jak w waszym wrocławskim.Wyśmiewanie się z wymowy obcokrajowca,jest oznaką ignorancji i braku chęci zrozumienia drugiego człowieka.Jeśli chodzi o ranę dziecka to proszę z mężem iść do dyrektorki i zażądać wyjaśnień ! Buona Giornata !
wyślij odpowiedź

Autor: polka 24.06.2011 09:54  
A ty kobieto nie wiesz,że tam gdzie sa dzieci będa małe wypadki, zadrapania i nauczyciel nie jest w stanie temu zaradzić. To co ma powiązać dzieci?To wróć do Włoch.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 24.06.2011 13:14  
Na pewno panie pracujące w Waszym przedszkolu nie są mądre. Panie, które wygadują takie głupoty na pewno nie są też młode, a jeżeli się mylę, to na pewno takiej głupoty nauczyły się od starszych koleżanek. Mnóstwo dzieci na całym świecie wychowuje się w rodzinach dwujęzycznych. Mam siostrę w USA i dwujęzyczną siedmioletnią siostrzenicę. Oboje jej rodzice są Polakami więc dopóki mała nie zaczęła uczęszczać do placówki edukacyjnej miała do czynienia w domu z językiem polskim. To szkoła dała jej możliwość dokładnego poznania języka angielskiego w mowie, choć wcześniej nie był jej obcy - telewizja, bajki, podwórko. Nikt nigdy w szkole nie wygadywał mojej siostrze takich bzdur, że nie mogą do dziecka w domu mówić po polsku. Ale to są Stany Zjednoczone z długą tradycją demokracji, a tolerancja to jej podstawa.
Wie Pani nasz Kraj jest zaledwie dwadzieścia kilka lat po obaleniu komunizmu, lata komuny w mózgach ludzi zrobiły swoje. Trudno wymagać od ludzi wykształconych w komunie tolerancji (choć powinni się teraz jej uczyć od młodych), wtedy byli tylko równi i równiejsi. Na szczęście to się zmieniło. Kocham mój Kraj i (w przeciwieństwie do mojej siostry) przenigdy bym stąd nie wyjechała, to jednak uważam, że jako społeczeństwo mamy jeszcze sporo do nauki. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.06.2011 20:37  
Odp:Odp:TO SA PRSZEDSZKOLE W POLSKA!!!! .polka
Z tego co wiem to "Polka"- pisze się tak jak napisałam ! To jedno,a drugie to:ciekawe jak Panią by ktoś by wyganiał z Włoch do Polski? Następna,która nie rozumie tego co czyta: Rana na plecach i zero wyjaśnień od kogokolwiek,tylko kpiny nauczycielek bo źle mówi po polsku(Nie było mowy o pretensjach za wypadek,ale za brak informacji.). To urąga godności człowieka,a nauczyciela szczególnie.To jest po prostu WSTYD !
wyślij odpowiedź

Autor: Manuela 01.09.2011 18:43  
Odp:Odp:TO SA PRSZEDSZKOLE W POLSKA!!!!
dzienkuję. To co pani napica jest prawda : na częncia NIE WSZESTKI POLSKI LUDZI TAKI Są!
juz jestem tutaj 6 lat temo i mam bardzo dobra kontakt ogolny z polski ludzi w praca i w biuro. wypadek jak tej miłam tylko 2 raz. I boli to ze zostajemy bes rozum. Dlacego jest tak wazny czetac co pani serdecznie pisali w FORUM.
Ja osobny zauwazam ze Polski sa ok. jest fakticzny poczeba się otworsz nie tylko do jenzika, bo tego Polakiem duzo sa czekawie. poczeba jest kontakt. Czili , sprobowac tez zrozum dlacego ludzi mislam tak a nie to, i nie kaz de to potrafia. MAM pewno ze my (opcej) jak tez damy dobra pszikłat o praca i tak dalej, tez bendymy wiecej respektowany, co prawda jest taka ze ludzi reagujam jak reagujam bo co zlego suchali, albo widzili... to daj sie zminiac.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #######  #######   #####  
  #   #   #        #    #   #     # 
 #     #  #            #    #     # 
 #     #  ######      #      #####  
 #     #        #    #      #     # 
  #   #   #     #    #      #     #