MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > 6-latki do szkoły
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: vx77 16.05.2011 15:06  
6-latki do szkoły
Poprzyj akcję zmiany ustawy oświatowej. Chcemy przywrócić możliwość decydowania rodzicom czy dziecko ma chodzić do szkoły od 6 czy 7 lat. Społeczna inicjatywa ustawodawcza została zarejestrowana w Sejmie.

Potrzebne są podpisy pod wnioskiem. Każdy może pobrać formularz pdf i zebrać głosy w rodzinie czy pośród sąsiadów - nawet po kilka. Podpisy trzeba zebrać i wysłać do 15 czerwca 2011.
Szczegóły na stronie Stowarzyszenia: http://www.rzecznikrodzicow.pl/oswiatowa.php

Obejrzyj klip: http://www.youtube.com/watch?v=PYe6XobnK2A
wyślij odpowiedź

Autor: rozgoryczona mama przedszkolaka 25.05.2011 21:06  
Popieram, przeczytaj naszą historię
Witam serdecznie!
Jestem mamą 6-letniej córeczki (ur. paźdz. 2005r)obecnie uczęszczającej do oddziału 5-latków.Dzieci są zżyte.. Mój problem dotyczy decyzji podjętych przez dyrekcję przedszkola, której dwukrotnie udzielaliśmy informacji o tym, ze moja i jeszcze dodatkowo 16 dzieci z woli rodziców pozostanie w tym oddziale. Natomiast w połowie maja dowiedziałam się, że p. dyrektor, twierdząc, że 17 dzieci to za mało i rozwiązuje grupę mojej córki i dzieląc dzieci z tego oddziału "dokleja" je do grupy "nizszej" przyszłych 5- latków(2004), które również są zżytą grupą. Podnieśliśmy temat jako rodzice, ponieważ dzieci same bronic się nie mogą. Jesteśmy przekonani, ze w ten sposób łamane są prawa dziecka a także sama pani dyr. nie stosuje się do Rozporządzenia MEN dot. ramowych statutów, w których można przeczytać:"Dla zapewnienia ciagłosci i skutecznosci pracy wychowawczej i dydaktycznej wskazane jest, aby nauczyciel (nauczyciele) opiekował sie danym oddziałem przez cały okres
uczeszczania dzieci do przedszkola."Ten zapis obowiazuje rowniez w statucie tegoz przedszkola. W czym tkwi problem?? Dzieci z grupy coreczki sa przekonane, ze grupy-do których się je po wstepnej separacji przydziela- są to "maluchy". Warto tez dodac, ze owe "maluchy" do tej pory były w innym budynku!! Jak wytlumaczyc dziecku, ze tak ma byc, ze akurat ono, ze wlasnie do tej grupy, ze jego włsana pani juz się nim nie bedzie zajmowala... Czy tak mozna? Panuje idąca od samej pani minister Hall zasada, ze to samorzady maja się"zając" sytuacja podwójnych roczników, nie daje chyba prawa do takich drastycznych posunięć, mających na celu "popchnięcie" tych dzieci do szkół, bo "tam jest miejsce państwa dzieci".No ale skoro dwa razy dawalismy znac, ze nie pojda do szkoły wczesniej i z tego też powodu miały specjalne podręczniki, to dlaczego nie powiedziano nam, ze to nieistotne co chcemy dla naszych dzieci? Ciągle slyszymy, ze mamy zapewnione miejsce w przedszkolu. Tak, ale przeciez na jeden rok dziecko bedzie wyrwane ze swojego srodowiska i "wsadzone" w zgrana grupę. Co do miejsc w szkolach- też nie jest to prawdą, bo w najbliższej szkole9po sasiedzku) miejsc w zerówkach juz nie ma! są w innych, ktorych nie bralismy pod uwagę! Idąc z 7-latkami trafia z dziecmi czytajacymi czy liczącymi. Nadal nie ma polityki tworzenia osobnej klasy rocznika 2005, tylko na silę się miesza dzieci np. z stycznia 2004 z konca roku 2005 (przepasc dwóch lat). Moje dziecko nie chce isc do szkoly, bo juz zaslyszalo w szkole kto idzie do szkoly a kto zostaje. Niestety nie wie, ze ich podzielą. organ nadzorujacy nic nie robi, to takie dzialania wychodzą od niego. wykreca sie , ze rozp. ministra to tylko zasada(!) Tak nieumiejętnie odpowiadaja nam urzednicy Urzedu miasta. Pada tez argument: takie jest zycie i tak kiedys te dzieci sie spotkaja. A moze nawet chodzi o 50 tys. w skali roku, przy budzecie okolo 120mnl. A za rok i tak beda musieli zatrudnic dodatkowych nauczycieli, bo jak pisalam na poczatku - szaccuję, ze tylko 6% dzieci z 2005 pojdzie wczesniej do 1.klasy. A za rok spotkaja się rocznik 2006 i moze 90% 2005.
wyślij odpowiedź

Autor: nadal rozżalona mama 26.05.2011 12:40  
uzup.
poprawiam:
Dzieci z 2005 zostaną podzielone i dołaczone do rocznika młodszego 2006, a nie 2004 jak napisalam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #  #    #   #     # 
 #     #   #####   #    #    #####  
 #     #        #  #######  #     # 
  #   #   #     #       #   #     #