MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Jest mi głupio bo ...
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dominika z Krakowa 28.04.2011 17:46  
Jest mi głupio bo ...
moja teściowa odebrała dzisiaj wnuczke z przedszkola, okazało się, że dziecko siedziałao w piaskownicy i bawiło się ... gdy babci go odebrała zobaczyła,że ma odwrotnie ubrane butki. Pani nauczycielka zaczeła babcie przepraszac za niedopatrzenie, mowiac ze pomoc przedszkolan nadzorowala ubieranie, a majac pod soba 25 dzieci rozumiem ze taki fakt moze sie zdarzyc...pozatym synek tez powinien zglosic ze mu niewygodnie ma juz wkoncu 4 lata. Moja tesciowa jak oowiadal bardzo sie zdenerwowala wiec zaczela na pania krzyczec, i rzucac butami ... ogolnie scena dantejska, powiedziala ze ma przeprosiny GDZIES. Rozumiem jej zdenerwowanie ale znam tez mojego gapciowatego synka... srasznie głupa sytacja
wyślij odpowiedź

Autor: aaa 28.04.2011 18:50  
Odp:Jest mi głupio bo ...
Dominiko, poproś syna i babcię niech wspólnie zrobią laurkę dla nauczycielki. Na pewno szybko zapomni. Każdy może mieć przecież gorszy dzień:)
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika z Krakowa 28.04.2011 19:11  
Odp:Odp:Jest mi głupio bo ...
Najgorsze w tym jest to że moja teściowa tak naprawde nie widzi w tym problemu, że się NIE kulturalnie zachowala bo skoro KOBIETA - NAuczyciela przeprasza itd. to przeciez nikt nie jest NIEOMYLNY !

wyślij odpowiedź

Autor: MAGDA 28.04.2011 20:41  
Odp:Jest mi głupio bo ...
Pani nie powinna czuć się głupio, bo nie Pani zachowywała się chamsko, bezczelnie, skandalicznie.

Z pewnością odizolowałabym babcię od przedszkola i wprowadziła ograniczenia na kontakt z wnuczką. Niestety, taka babcia nie jest wzorem do naśladowania, nie uczy postaw społecznych, kultury, obycia i szacunku do ludzi.Dała lekcję arogancji i chamstwa. Chroń swoje dziecko przed tą babcią.
wyślij odpowiedź

Autor: Ewa 28.04.2011 20:45  
Odp:Odp:Jest mi głupio bo ...
Można tylko współczuć z powodu takiej teściowej.Powiem tylko bezczelna baba a nauczycielka, biedna kobieta, że tez musi na co dzień mieć do czynienia z takimi ludźmi.Powinna chociaż Pani przeprosić za zachowanie teściowej, przecież to karygodne.A Pani jeszcze pisze,ze rozumie zdenerwowanie teściowej , a niby z jakiego powodu?
wyślij odpowiedź

Autor: mama 28.04.2011 20:56  
Odp:Jest mi głupio bo...
Oj, sytuacja nieciekawa. To żaden powód do zdenerwowania. Uważam, że Pani teściowa powinna się wstydzić. Pani natomiast nie powinna się tym przejmować. Zawsze przecież może Pani powiedzieć nauczycielce: przepraszam za zachowanie mojej teściowej.

Mój maluch od września chodzi do przedszkola. Kilka razy w tym czasie wyszedł z sali w kapciuszkach odwrotnie ubranych. Do głowy by mi nie przyszło coś takiego, aby mieć o to pretensje do nauczycieli. Przecież zdarza się to sporadycznie a nie notorycznie. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 29.04.2011 00:00  
Odp:Odp:Odp:Jest mi głupio bo ...Dominika z Krakowa
Witam ! Mimo wszystko,spróbowałabym uświadomić teściowej,niestosowność jej zachowania choćby ze wzgl.na dziecko i nauczycielkę A jednocześnie uświadomić dziecko(mimo b.młodego wieku) o niestosowności zachowania babci.Jeśli babcia nie zamierza na przyszłość wyjść "z Twarzą" z zaistniałej sytuacji-sama (przy dziecku) spróbowałabym załagodzić sytuację i unikając powtórnej akcji babci-ograniczyć jej kontakt z przedszkolem.Nie ma co ukrywać,że reakcja babci nie była adekwatna do zaistniałego "problemu".Często się zdarza,że dzieci zdejmują bez potrzeby butki czy kapcie,a potem nie wiedząc jak ma być prawidłowo -zakładają na odwrót. Powodzenia !
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 30.04.2011 10:00  
Odp:Jest mi głupio bo...
No mnie też byłoby bardzo głupio. Pracuję z dziećmi wiele lat i jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Ostatnio sama ubrałam chłopca w bluzkę tył do przodu (na plecach miała piękną aplikację, więc uznałam, że to przód i była jakoś dziwnie wykrojona pod szyją - w sumie nie leżała dobrze założona ani tak, ani tak). Ale kiedy przyszła mama to wszystko zostało obrócone w żart (chociaż początkowo czułam się nieswojo), więc pośmialiśmy się trochę, pożartowaliśmy i dziecko poszło do domu w świetnym humorze. Pamiętam też mojego syna z czasów, gdy chodził do przedszkola. Pewnego dnia bardzo się spieszyłam, odebrałam do akurat z przedszkolnego placu zabaw i dopiero w domu zorientowałam się, że dzieciak paraduje w cudzych butach. I co? Awanturę miałam robić? Zastanawiam się, jakbym zareagowała ta taką agresję ze strony babci i nie wiem - pewnie by mnie zamurowało. A najgorsze jest to, że dzieci są świadkami takich scen i uczą się, że jest to sposób na rozwiązywanie problemów - chamstwo i agresja. A my dorośli coraz częściej dziwimy się, skąd w dzieciach tyle złości, no bo przecież nie od nas przyjmują złe postawy. Ja radziłabym zwyczajnie pójść i przeprosić panią za zaistniałą sytuację, bo z pewnością czuje się okropnie. Jakoś pewna jestem, że babcia nie poczuwa się absolutnie do tego. Pewnie cieszy się, bo nauczyła kobietę rozumu i pokazała, gdzie jest jej miejsce w szeregu. Niektórzy ludzie tak mają i są nieformowalni. Smutne to.
wyślij odpowiedź

Autor: Dominika z Krakowa 18.06.2011 14:04  
Co najlepsze ...
... moja Teściowa ostatnio spotkała się z znajoma na targu i opowiadała, jaką to akcje zrobiał i BYŁA z siebie dumna...

Niestey nie mogę ograniczyc z nia kontaktu bo z nia mieszkam i to ona "pomaga" mi w zaprowadzaniu i odprowadaniu dziecka z przedszkola.

Widze, ze ogolnie jest w Przedszkolu KWASA - bo widze jak na nie Wszystkie Panie teraz patrza przez pryzmat mojej Tesciowej - trudno im sie dziwic :/
wyślij odpowiedź

Autor: dominika stepien 02.10.2013 14:48  
dominika
przepraszam że się chajtnołem
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#         #####   #######   #####  
 #    #   #     #  #    #   #     #