MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Wakacje w zerówce
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Ala 25.04.2011 18:31  
Wakacje w zerówce
Moje dziecko chodzi do publicznego przedszkola do zerówki. Dowiedziałam się, że po zakończeniu roku szkolnego 22.06 dziecko nie może chodzić do przedszkola, bo są wakacje.Nadmieniam, że pozostałe grupy do przedszkola mogą chodzić. Czy jest to zgodne z prawem?
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 25.04.2011 21:50  
Odp:Wakacje w zerówce.Ala
Czy dziecko w dniu zakończenia roku szkolnego,jednocześnie kończy edukację na poziomie przedszkola (tj.czy ma 6 czy 7 lat)? Jeśli definitywnie kończy naukę w przedszkolu- to na logikę : dziecko po wakacjach idzie do szkoły i przed wakacjami ŻEGNA PRZEDSZKOLE. Odpowiadając na pytanie: to jest zgodne z logiką,że w wakacje do przedszkola już nie chodzi ! Ja mam identyczną sytuację.
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 26.04.2011 09:37  
Wakacje w zerówce
Nie widzę w tym logiki i gdzie znajdę przepisy, które to regulują. Moja koleżanka posyłała dziecko do przedszkola w zerówce w czasie wakacji (inne miasto)i bardzo się cieszyła z tego,że nie musi szukać dla niego opieki na dwa m-ce.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 26.04.2011 13:28  
Odp:Odp:Wakacje w zerówce.Ala.MAma
To jest mój punkt widzenia tej sprawy i nie mówię tu o przepisach prawnych. Proszę o przepisy spytać w konkurencyjnym przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 26.04.2011 16:12  
Wakacje w zerówce
Ja pracuję w przedszkolu wiele lat i nigdy nie spotkałam się z takim przypadkiem, ze dziecko po zakończeniu roku nie ma prawa uczęszczać do przedszkola.To jest tylko oficjalne zakończenie roku a przedszkole jest czynne do końca czerwca i tylko rodzic decyduje, czy dziecko będzie dalej uczęszczać, czy nie. Nie ma takich przepisów, które mówią, ze dziecko zakończyło edukację, a mało tego jeśli w sierpniu jest dyżur to ma także prawo uczęszczać do niego.
wyślij odpowiedź

Autor: Ala 26.04.2011 19:19  
Odp:Wakacje w zerówce
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nie mogę znaleźć w internecie żadnego przepisu, regulującego pracę przedszkoli. Wiem, że to są placówki nieferyjne i dla mnie to oczywiste, że rządzą się innymi prawami niż szkoły.Na zebraniu 6 latków usłyszałam,że po oficjalnym zakończeniu roku dzieci nie mogą przychodzić do przedszkola, bo panie też chcą odpocząć.
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 26.04.2011 19:27  
Odp:Wakacje w zerówce
Pani Alu my na urlopy przechodzimy z dniem 1 lipca a widocznie w tym przedszkolu coś najzwyczajniej kombinują z urlopami.A co z resztą dzieci przecież ktoś z nimi musi pracować?. U nas także jest zawsze mniej dzieci w wyniku czego jest mniej oddziałów i jeśli któraś z nauczycielek chce wcześniej iść na urlop to oczywiście może to zrobić, ale oznacza to także,ze wcześniej musi wrócić do pracy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #  #    #   #     # 
 #     #   #####   #    #    ###### 
 #     #        #  #######        # 
  #   #   #     #       #   #     #