MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Przedszkolak Brzydko mówi w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ewelka 27.03.2011 22:08  
Przedszkolak Brzydko mówi w przedszkolu
Do innych dzieci, Pani Woźnej, Nauczycielek. Na innych rodziców. Normą jest mowa : głupia babo,ty dupo, głupia, spiepszaja. Efekt dzieci zaczynają się od niego odsówać... . POMOCY!!!
wyślij odpowiedź

Autor: colleczek 28.03.2011 07:40  
obrażanie innych
Przyznam, że nie byłoby mi miło, gdyby w taki sposób zwracało się do mnie dziecko, ale przecież to nie wzięło się z niczego. Gdzieś musiał to słyszeć i to nie jeden raz. Może ktoś w najbliższym otoczeniu się zwraca w ten sposób do kobiet, może ma częsty kontakt z osobami, które mają taki "styl"? Co zrobić? Zastanowić się, skąd to się bierze, bo samo dziecko tego nie wymyśliło i po pierwsze zadbać o to, by dziecko nie miało kontaktu z osobami w ten sposób traktujący inne osoby. I tłumaczyć, tłumaczyć, rozmawiać. Dziecko musi wiedzieć, że sprawia innym przykrość, że nikt nie lubi, kiedy się go obraża. Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: Ewka 28.03.2011 13:14  
obrażanie innych
Po prostu dzieciak z patologicznej rodziny.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 28.03.2011 16:48  
obrażanie innych
Ja powiem tak, nie "gdzieś musiał to słyszeć", tylko w domu musiał to słyszeć. Wszelkich zachowań, kultury, szacunku do ludzi, praktycznie wszystkiego uczymy się przez naśladowanie rodziców. Jeżeli będziemy dziecku tłumaczyć, a swoim postępowaniem temu przeczyć, to nic to nie da. Wytłumaczyć, to można matematykę. Chcąc dobrze wychować dziecko należy po prostu przykładnie żyć.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 28.03.2011 17:38  
Odp:obrażanie innych
To jest ŚWIĘTA PRAWDA ! Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: colleczek 29.03.2011 06:48  
obrażanie innych
Mamo, masz rację - napisałam tak, bo jakoś nie mogłam sobie wyobrazić, że w domu używa się takich sformułowań a potem szuka pomocy na forach. Najważniejsza jest nasza postawa, nasze postępowanie - stanowi to wzór do naśladowania dla dziecka. Ale rozmawiać też trzeba. W naszym przedszkolu też ostatnio dochodzi do bardzo nieprzyjemnych incydentów, z początku nie wierzyłam, kiedy syn przynosił takie rewelacje do domu, ale teraz huczy już w całej placówce. Otóż jeden chłopczyk łapie dorosłych i inne dzieci za krocze, śmieje się przy tym i woła: "Złapałem cię za ja**". Rodzice chłopca zostali o tym poformowani i są wielce zdziwieni, skąd on to wymyślił? Normalnie szok, przecież to musiał gdzieś zaobserwować i teraz powiela takie zachowanie. Sytuacja jest bardzo niesmaczna, jesteśmy tym mocno zdegustowani.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 31.03.2011 22:24  
obrażanie innych
Rzeczywiście, sytuacja, która ma miejsce w Waszym przedszkolu jest niefajna. Rodzice chłopca nie powinni być raczej zdziwieni, tylko nieźle zawstydzeni. Trudne zachowania u dzieci mają to do siebie, że się powielają jak robią na kimś wrażenie. A wyraźnie wnioskuję z Pani komentarza, że robią wrażenie na całym przedszkolu.I jak tu wytłumaczyć innym dzieciom, żeby udawały, że nic się nie dzieje? Szkoda mi i tego chłopca i pozostałych dzieci. Pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Autor: NP 09.04.2011 10:59  
obrażanie innych
W moim przedszkolu równiez jest taka sytacja iż jedno dziecko nagminnie używa brzydkich wyrazów do WSZYSTKICH... rozmow z rodzicami daje taki efekt że między soba przerzucają winę ... i specjalnej poprawy nie widać :(
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #         #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #  #    #   #     # 
   #     #####   #    #    #####  
   #    #        #######  #     # 
   #    #             #   #     #