MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Co mogę zrobić jako rodzic gdy odbieram dziecko z przedszkola pokakjane nieumyte i nieprzebrane??
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: pracująca matka dziecka 20.03.2011 17:03  
Co mogę zrobić jako rodzic gdy odbieram dziecko z przedszkola pokakjane nieumyte i nieprzebrane??
Co mogę zrobić jako rodzic gdy odbieram trzyletnie dziecko z przedszkola pokakjane nieumyte i nieprzebrane??Dziecko ma przez neurologa stwierdzone słabe napięcie mięśniowe-hipotonia mieśniowa dziecko nie czuje czasami kiedy zrobi siku lub kupke, zawsze ma w szafce na zapas do przebrania majteczki, pampersy, rajstopy itd , wychowawczyni, woźna, dyrekcja jest o chorobie dziecka poinformowane do tego dziecko ma opóźniony ropzwój mowy czynnej wymaga wyprowadzania na ubikację i przebierania.Co mogę zrobić jeżeli mam problemy z personelem przedszkola i dyrekcją ,wydaje mi się że higienia w przedszkolu jest nieprzestrzegana,czy personel ma prawo mi powiedziec ze oni nie mają obowiazku sie w kupach mazac, dziecko jest dyskryminowane w przedszkolu i ze to nie jest ich sprawa i problem prosze o pomoc i odpowiedz co mogew zrobic i gdzie to zgłosic,pomózcie.
wyślij odpowiedź

Autor: Zofia 20.03.2011 18:25  
Co mogę zrobić jako rodzic gdy odbieram dziecko z przedszkola pokakjane nieumyte i nieprzebrane??
Pani dziecko nie nadaje się do przedszkola, jest chore i wymaga indywidualnej opieki.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 20.03.2011 23:38  
Odp:Co mogę zrobić jako rodzic gdy odbieram dziecko z przedszkola pokakjane nieumyte i nieprzebrane??
NaDAJE się do przedszkola,tyle że Integracyjnego. Nie słyszała Pani o takim ? Tylko nie wiem cz to dziecko ma dostęp do takiego przedszkola. Jest tam normalny program(tyle ,że opieka jest dostosowana do innych potrzeb dzieci).
wyślij odpowiedź

Autor: mama 22.03.2011 13:09  
co można zrobić?
Tak, to prawda, popieram przedmówczynię. Takie dziecko powinno chodzić do przedszkola z oddziałami integracyjnymi. Nauczyciel wspomagający zajmuje się wyłącznie dziećmi niepełnosprawnymi i wtedy z pielęgnacją nie będzie żadnych problemów. Może warto postarać się w odpowiedniej poradni o orzeczenie, a w mieście lub gminie o utworzenie oddziału integracyjnego. Warto w takiej sprawie działać w większej grupie, tzn. wspólnie z innymi rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Życzę powodzenia. Przedszkole dla takiego dziecka to rzecz niezastąpiona.
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 24.03.2011 20:02  
Samodzielność
Bo nauczyciel nie ma obowiązku podcierania tyłków. Nie po to skończył studia, a każde dziecko, którego rodzic ubiega się o przyjęcie do przedszkola - ma byc samodzielne - przez co rozumie się u np. maluszków - własnie samodzielne korzystanie z toalety, komunikowanie różnych potrzeb i samodzielność na innych płaszczyznach. Nauczyciel ma wprowadzac w świat doświadczeń, zabawy, nauki, muzyki...a nie toalety. Od tego są rodzice.To w końcu nie żłobek. Więc faktycznie przedszkole integracyjne jest chyba najlepszym rozwiązaniem.Powodzenia!
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 30.03.2011 14:53  
Do rodzica
Bardzo mądra i rozsądna wypowiedź, jedna z niewielu na tym forum, jeśli chodzi o wypowiedzi ze strony rodziców.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 30.03.2011 22:13  
Odp:Do rodzica
To nie jest bardzo mądra odpowiedź, tylko jak wszystkie pani wypowiedzi-gadanie od rzeczy. Tylko sama sobie może pani przyznać rację, bo nikt inny takich bzdur nie poprze.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 31.03.2011 19:01  
Odp:do "mamy".Beata
Następna,pełna "kultury" wypowiedź ! Nic dodać,nic ująć-tylko o czym to świadczy?! Ludzie skąd w Was tyle jadu i nienawiści ?
wyślij odpowiedź

Autor: mama 31.03.2011 19:07  
do "nauczycielki"
Argumentację w stylu "nauczyciel nie po to kończył studia aby wycierać tyłki uważam za głupią". Przykładem są tu pedagodzy specjalni, którzy robią to na co dzień. A lekarze? Wiadomo, że nie w takie miejsca nam zaglądają, nie takie rzeczy nam oglądają i wycierają. Zawód każdego jest chyba wolnym wyborem. Więc z taką argumentacją proszę dać sobie spokój. Zgadzam się natomiast z tym, że trzeba stawiać na samodzielność u dzieci. Rozumiem też, że można się zwyczajnie tego brzydzić.
wyślij odpowiedź

Autor: mmm 05.04.2011 14:09  
mamka
proszę spróbować oddać dziecko do przedszkola niepublicznego tam częściej dziewczyny pomagają w toalecie. Do tego można oddać dziecko które sobie jeszcze z nią nie radzi, ale w publicznym nie integracyjnym to nie przejdzie wiem bo mój syn też miał z tym problemy, sama pracuje w niepublicznym i tam tyłki podcierałam ;-) a w publicznym nauczyciel jest jeden i nawet nie może zostawić innych dzieci w sali żeby iść do ubikacji, w niepublicznym są zazwyczaj dwie panie a i podejście jest inne.
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka Przedszkola 09.04.2011 22:01  
A co ja mam powiedziec MATCE
która codziennie rano z domu przyprowadza dziecko BRUDNE, rozmazane od ust pod oczy - zaschnietym KATAREM !!!
A na pytanie czy jest chore matka głupkowato sie uśmiecha i milczy????

Nie nadażamy go myc i wycierac!

Tacy sa wlasnie niektórzy rodzice
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 09.04.2011 23:01  
Odp:A co ja mam powiedziec MATCE
Dziękuję za to stwierdzenie: "NIEKTÓRZY rodzice" !!! A co do matki,zwyczajnie odmówić przyjęcia dziecka,bo zwyczajnie zaraża ono inne dzieci . W żłobkach dzieci zakatarzone(mocno) są odsyłane już ze śluzy( po wstępnym oglądzie dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 11.04.2011 09:17  
Odp:A co ja mam powiedziec MATCE
Nie bardzo na temat jest ten wpis. Proszę utworzyć sobie wątek: Dlaczego dzieci przychodzą brudne do przedszkola i co nauczyciel ma tym robić? Choć odpowiedź na to jest prosta, udzieliła juz jej Pani MAma.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 11.04.2011 11:10  
c.d.
"z tym zrobić" chciałam napisać oczywiście.
wyślij odpowiedź

Autor: rodzic 11.04.2011 21:27  
c.d.
Dzięki przyjaciółko, jaka Ty jesteś mądrą kobietą. Twoje wpisy są lekiem na całe zło, uwielbiam Cię czytać, nikt nie wnosi takiej wiedzy i mądrości na to forum.Zapewne jesteś psychologiem z wykształcenia.Ty o życiu chyba wiesz wszystko, dziękuję.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 12.04.2011 10:46  
;-P
Z dwojga złego wolę beznadziejny sarkazm, niż agresję słowną, wyzwiska i obrażanie w pani wykonaniu. Tak czy inaczej, to zawsze dowód na brak sensownej argumentacji.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######  ####### 
  #   #   #     #  #        #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #  #              #    #     
  #   #   #        #     #    #