MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > DODATKOWE OPŁATY I PRZYNOSZENIE ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: bonzo 16.02.2011 22:12  
DODATKOWE OPŁATY I PRZYNOSZENIE ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
Chciałabym się podzielić doświadczeniami i wrażeniami z przedszkola w Stęszewie. Różnym problemów mniejszych i większych widzę tam sporo, ale chciałabym poruszyć jeden.
Przedszkole kazało nam zaopatrywać się co pół roku w kilka rolek papieru toaletowego, mydło w płynie, 200 szt chusteczek higienicznych.
Dostaliśmy w zeszłym roku kopię pisma od pana burmistrza,że środki , które przekazuje na przedszkole są wystarczające ,żeby zapewnić dzieciom te podstawowe produkty.
Dzisiaj usłyszałam ,że chusteczki należy przynieść.
Chciałabym wiedzieć jak to wygląda gdzie indziej i co o tym myślicie.My płacimy za jedzenie, dodatkowo Panie nauczycielki zbierają od nas kasę na papier, kredki itp.
Czy ktoś mi wytłumaczy jak to jest możliwe, że z opłat na nic nie starcza???
Według mnie coś tu nie gra.
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 18.02.2011 17:43  
A więc tak
Nie dziwię się, ze każą przynosić chusteczki. W okresie od jesieni do wiosny chusteczki idą jak woda, bo raz że dzieci ciągle zakatarzone, a dwa ze dzieci dużo ich marnują, bo ledwie dotkną nosa i już wyrzucają i biorą następną. Jeśli chodzi o papier, kredki itp. to niestety ale fundusze otrzymywane z gminy ciągle są obcinane, np. 400 zł na artykuły papiernicze na jedną grupę na cały rok. To jest bardzo mało biorąc pod uwagę, ze re wszystkie papiery, farby, kleje itp. są bardzo drogie.
Myślę, że Droga Autorko nie zbiedniejesz, jeśli raz na jakiś czas kupisz chusteczki w biedronce za 3 zł czy mydło albo papier toaletowy. Przedszkole państwowe jest i tak o wiele tańsze niż prywatne, więc nalezy się tylko cieszyć że było miejsce dla dziecka.
wyślij odpowiedź

Autor: bonzo 19.02.2011 10:26  
Pytam się gdzie są pieniązki , które przedszkole dostaje
nie chodzi o to ,że ktoś żałuje dzieciom kilkadziesiąt dodatkowych złoty. Nasz burmistrz w zastosowanym piśmie wyraźnie napisał , że środki , które przekazuje do przedszkola są wystarczające do pokrycia podstawowych potrzeb a według nie starcza na absolutnie nic. Skoro rodzice płacą za jedzenie i przybory artystyczne to jest trochę niepokojące. Zabawki w przedszkolu też są bardzo ubogie. I jeśli burmistrz prosi Panią dyrektor ,że jeśli brakuje jej środków to ma się z nim skontaktować a ona ponownie prosi nas o przynoszenie czegoś to ja się dziwię.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 19.02.2011 11:21  
U mnie w przedszkolu także rodzice płaca na wyprawkę, tj 50 zł na cały rok i także przynoszą chusteczki i uważam, ze nie jest to ogromny wydatek kiedy płaca za przedszkole 200 zł na miesiąc - a w tym 10 godzinna opieka i bardzo dobre wyżywienie. A co do chusteczek to jest ogromny plus, bo kiedyś było tak,że dziecko miało mieć przy sobie chusteczki, ale znając zycie i rodziców, to te najbardziej zakatarzone nie miały nigdy chusteczek.Nikt , nie zastanawia się nad tym ile my nauczycielki dokładamy ze swoich pieniędzy, aby przedszkole jakoś wyglądało, często kupujemy też dzieciom zabawki i jakoś nie narzekamy.A gmina daje tyle pieniędzy co kot napłakał- my dostaliśmy 200 zł na 3 grupy na cały rok na zabawki- prosze to sobie wyobrazić. Chyba kazdy rodzic wie, ile kosztuje dobra zabawka z atestem.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 19.02.2011 11:22  
Przepraszam pomyliłam się dostaliśmy 2000 zł na cały rok.
wyślij odpowiedź

Autor: Ela Kuwałko 23.06.2018 14:43  
Odp:DODATKOWE OPŁATY I PRZYNOSZENIE ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
Czytam, dyskusję może dobry sposobem będzie rozgospodarowanie środków i kupienie ręczników papierowych hurtowo? Takie ręczniki mogą się przydać również jako chusteczki. Szukałem w internecie i trafiłem na taką ofertę: https://higma-service.pl/reczniki-papierowe/
wyślij odpowiedź

Autor: MAŃKA 03.08.2018 13:24  
Odp:Odp:DODATKOWE OPŁATY I PRZYNOSZENIE ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
Chyba powinno być: WIDZĘ, ŻE JEST OKAZJA, TO SIĘ ZAREKLAMUJĘ: https:.............
wyślij odpowiedź

Autor: LeokadiaAnna 09.09.2018 18:45  
DODATKOWE OPŁATY I PRZYNOSZENIE ŚRODKÓW CZYSTOŚCI
Też się zdziwiłam, kiedy kazano mi przynieść papier toaletowy dla dziecka i ręcznik papierowy.
Rozumiem chusteczki higieniczne - bo dzieci z katarem jesienią non stop!
Ale nie rozumiem sytuacji, kiedy jedna osoba mówi, że wystarcza a potem każą dawać pieniądze na coś tam. Przedszkole mojego dziecka dostaje z budżetu gminy po 1200zł na rok na grupę - na materiały szkolne, a i tak dyrekcja nakazała zbiórkę po 100 zł od dziecka na artykuły plastyczne - i na pewno jakiś przekręt bo u nas rodzice nie zgodzili się na to - wzięliśmy listę i sami zakupiliśmy rzeczy (wyszło między 40 a 60 zł - zależy kto jakie kupił rzeczy). Jak się wójt dowiedział co wymyśliła Pani Dyrektor to wziął od nas paragony za rzeczy i zwrócił nam pieniądze - bo daje tyle, że na pewno powinno wystarczyć.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####    #####    #####  
 #     #  #     #  #     #  #     # 
       #        #  #        #     # 
  #####    #####   ######    #####  
 #              #  #     #  #     # 
 #        #     #  #     #  #     #