MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > ponóżcie !!!!!!!!!!!!!!11
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: ala 22.01.2011 23:04  
ponóżcie !!!!!!!!!!!!!!11
moje dziecko chodzi do przedszkola drugi rok. Jest dzieckiem ruchliwym w przedszkolu cały czas są jakieś problemy to nie słucha to się bije to nie chce uczestniczyć w zajęciach.W piątek był dzien babci. Moje dziecko nie brało udziału miał przygotowane przez panią krzesełko na którym miał siedzieć i pilnować aby dzieci mówiły swój tekst.dodam że moje dziecko za złe zachowanie w przedszkolu było zamykane w łazience i jest posyłane do grupy trzy latków jak jest nie grzeczny.co mam zrobić? zabrać dziecko z przedszkola i sprawe zgłosic do kuratorium
wyślij odpowiedź

Autor: mama 25.01.2011 15:40  
ala
Są dzieci mniej i bardziej wymagające. Pani dziecko z pewnością należy do tych drugich. Dzieci bardzo często w ten sposób manifestują swoje potrzeby. To tak jakby chciało powiedzieć: chcę, abyście poświęcili mi więcej czasu. Dotyczy to zarówno domu jak i przedszkola, z tym, że głównie domu, bo wiadomo, że to rodzina powinna zaspokajać potrzeby emocjonalne dziecka. Jeżeli stwierdzi Pani, że poświęcacie dziecku dużo czasu, to jedyne co należy zrobić, to poświęcić mu jeszcze więcej. Widocznie ono tego potrzebuje. Powinny to być wspólne zabawy, posiłki, nawet wspólne oglądanie bajek, dzielenie się ze sobą swoimi emocjami (radościami i smutkami), po prostu takie bycie ze sobą. Ważne jest też stosowanie tzw. pozytywnych wzmocnień, czyli chwalenie dziecka za rzeczy pozytywne, a nieprzywiązywanie zbyt dużej uwagi do negatywnych. Należy dziecku dawać do zrozumienia, że jego zachowanie nie ma wpływu na Waszą miłość do niego. Jeżeli chcecie dziecko skrytykować, to raczej nie jego samego, tylko jego zachowanie (np. nie mówić "jesteś niegrzeczny", tylko "nie podobało mi się twoje zachowanie")-to na prawdę bardzo ważne. Podsumowując powiem, że taka zwykła rodzicielska, bezinteresowna miłość powinna być dobrym lekarstwem na Pani problem. Powodzenia.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 25.01.2011 20:59  
...
Chciałabym dodać jeszcze kilka ważnych rzeczy. Jasno wytyczone granice, konsekwencja i jednomyślność obojga rodziców to sprawy nadrzędne w wychowywaniu dzieci. Jeżeli te zasady będą przestrzegane, wszystko musi się udać.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 26.01.2011 18:58  
ala
Jeżeli mogłabym jeszcze coś dodać to to, aby nie zabierała Pani dziecka z przedszkola. Wręcz przeciwnie, uważam, że powinno tam chodzić. Co najwyżej radziłabym zmienić na lepsze. Stosowanie kar nie daje dobrych efektów wychowawczych, a jedynie utrwala trudne zachowania. Tak więc dziecko karane żyje w przekonaniu, że jest złe. Taka droga do niczego dobrego nie prowadzi. To jest jeszcze małe dziecko, a proszę sobie pomyśleć co będzie dalej. Na prawdę szkoda dziecka. Może na początek warto porozmawiać z dyrekcją.
wyślij odpowiedź

Autor: ala 15.02.2011 22:30  
Odp:ala
Droga mama!!!!!!!1
Radzi pani pieknie, ale problemów wychowawczych nie mamy. Po dłuższych rozmowach z dzieckiem zaczeło się skarżyć, że pani ciągała go za ręce, uszy i był straszony, że jak będzie nie grzeczny to na stałe pójdzie do trzy latków. Przykro mi bardzo słyszeć takie opinie gdyż byłam z dzieckiem u psychologa i psychiatry i jednoznacznie kazano mi zabrać dziecko z przedszkola.Po rozmowie z panią dyrektor, ona na moje zarzuty stwierdziła cytuje ,,bo pani nie wie jak on się zachowywał" tak tłumaczyła mi się pani a to chyba nie na tym polega. Może pani chciała dobrze, ale radze nie radzić bo za bardzo to pani nie wychodzi, nie takiej rady się spodziewałam. Zostałam skierowana do odpowiednich osób i na pewno, to tak nie zostawię sprwe skieruje do kuratorium.
wyślij odpowiedź

Autor: bonzo 16.02.2011 22:20  
Odp:Odp:ala
Zdecydowanie powinna Pani zmienić przedszkole jeśli to możliwe (pod warunkiem ,ze jest Pani pewna ,że dziecko mówi prawdę)
Jeśli dodatkowo dziecko będzie karane częściej niż inne to będzie to naprawdę duża szkoda dla jego poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa i na pewno nie poprawi jego zachowania w przedszkolu.
Życzę powodzenia
wyślij odpowiedź

Autor: Maja Ciumak 17.02.2011 16:20  
dylematy przedszkolaka
jakis czas temu zalozylam stronke internetowa z poradami dla mam wlasnie. zachecam wszystkie z was do czytania, ale tez do wspoltworzenia. sa tematy, ktore was interesuja, o ktorych chcialybyscie pogadac, poczytac....piszcie prosze...moze razem stworzymy cos fajnego? www.poradymamy.com.pl

http://www.poradymamy.com.pl/index.php/2011/02/15/dylematy-przedszkolaka/
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka 16.03.2011 16:23  
do POMOCY !!!!!
Napewno zamykanie w łazience nie było mądre! ale czy napewno było czy to mozę fantazja dziecka. Posyłanie do młodszych dzieci cuż średni pomysł, i jak widać nie jest rozwiązaniem problem.
Myśle że problem nie leży w pzedszkolu i tym co sie tam dzieje tylko DOMU, myśle że zachowanie dziecka to pomoc i zwrócenie na siebie uwagi dorosłych...
Pomysl jaki ma DOM, czy jest w nim konsekwencja i regiły czy moze sie czuc w nim bezpieczne!!!?

Porada psychologa nie zaszkodzi i szczera rozmowa z Wychowawca rez :D
wyślij odpowiedź

Autor: mama 17.03.2011 16:13  
ala
Droga ala...
Podtrzymuję to co powiedziałam na początku tego wątku. Chciałam jednak zaznaczyć, że pierwszy wpis nie jest mój. Zupełnie nieświadomie podpisałam się tak samo.
To rodzina jest od zaspokajania potrzeb emocjonalnych dziecka i w przypadku takich problemów, to od siebie rodzice powinni rozpocząć szukanie ich źródła. To, że zachowania pojawiają się w przedszkolu nie ma tu znaczenia. Dziecko po prostu zwraca na siebie uwagę w sposób taki, aby był skuteczny. Myślę jednak, że macie Państwo typowy problem wychowawczy. Pozdrawiam wspaniałych rodziców, nauczycieli i redakcję portalu:-)
wyślij odpowiedź

Autor: Beata Freebird 07.11.2015 18:04  
czytam i nie wierzę
pewno sprawa jest nieaktualna, bo wątek umarł ale to co tu przeczytałam postawiło mi włosy na głowie, zamyka się małe dziecko w łazience a ktoś proponuje zostawienia dziecka w tym miejscu.. przenosi na dom i rodzinę.. ? co to ma do rzeczy, dziecku się dzieje krzywda w tym konkretnym miejscu, w przedszkolu, zacznijcie drogie mamy dbać o swoje dzieci i nie pozwalać by ktoś tak je traktował, na wątku innym znalazłam bicie, szarpanie przez panią w przedszkolu a mama pyta czy zabrać dziecko czy zostawić, zabrać natychmiast i nie pozwolić na krzywdzenie dzieci.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    #####  
 #     #        #        #  #     # 
  #   #   #     #  #     #  #     #