MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > wypadek w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Dorota 12.01.2011 19:29  
wypadek w przedszkolu
Witam serdecznie być może ktoś z Panstwa miał podobną sytuacje i bedzie w stanie cokolwiek doradzic.Mam córke w wieku 6 lat dwa dni wstecz uległa wypadkowi w przedszkolu otóż jak to dzieci bawiła sie w sali na podłodze i nie wiem jak to sie stało wbiła do nogi pod klano dżazgejak nazwały to panie nie zostałam poinformowana o tym zajsciu gdy byłam w pracy tylko wtedy gdy poszłam dziecko odebrac,Panie same usiłowały ta niby dżazge wyjąc po powrocie do domu okazało sie ze na nodze zrobiła sie prega wzdłuż wbitego patyczka wielkosci wykałaczki a nie dżazgi.Odrazu znalazłysmy sie na pogotowiu na chirurgii dzieciecej okazało sie ze ten kawałek podłogi nadaje sie tylko do usuniecia pod narkozą dzieko uspili mnie serce stawało z nerwów ona tez była wystraszonna strasznie choc nie swiadoma znaczenia narkozy.Ponad godzine to trwało potem płacz z bólu i 4 szwy noga pocieta dosyc głeboko w widocznym miejscu blizna u dziewczynki na całe życie i ten ból kłocia w zyły nie wiem jak powinnam rozmawiac z Pania derektor o zaistniałej sytuacji o stanie podłog w przedszkolu bo dziwne zeby dzieci do krzeseł przywiazac i siedziec kazać,dziecko jest ubezpieczone obowiazkowo od wypadkow w przedszkolu,Pani Derektor to cizki człowiek jesli chodzi o załatwienie tej sprawy pomocy nie wiem jak powinnam to załatwic.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 12.01.2011 19:39  
wypadek w przedszkolu zapomniany watek
Dodam iz gdy Panie usiłowały igłami dziecku wyjac ten kawałek ala dzazgi ukruszyły wystajacy kawałek ja dzis musiałam wziasc opieke na dziecko i nie jestem pewna czy nie zostane zwolniona z pracy.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 12.01.2011 20:45  
wypadek w przedszkolu
Powinna Pani jutro odbyć rozmowę z nauczycielkami i dyrektorką w przedszkolu w celu wyjaśnienia zdarzenia. Od placówki powinna Pani dostać dokument z numerem polisy z którą należy się udać do lekarza po zakończeniu leczenia który opisze w nim jakim zabiegom leczniczym zostało poddane dziecko a następnie z tak wypełnionym dokumentem do ubezpieczyciela który w zależności od rodzaju polisy rozpatrzy czy należy się jakaś suma odszkodowania za wypadek. Dyrektor ma obowiązek wydać Pani taki dokument. Jeśli tego nie zrobi może Pani powiadomić o odmowie organ prowadzący przedszkole lub kuratorium.
Jednocześnie jestem zdziwiona że osoby podjęły się samodzielnie usuwać jeśli to było takiej wielkości. Sama pracuję w przedszkolu jako nauczyciel i czasem zdarza się że dziecku wejdzie drzazga czy to na podwórku czy w sali z jakiś drewnianych elementów ale jeżeli jest to głęboko umiejscowione lub duży element to nie podejmuję się ponieważ nie mamy żadnych preparatów do dezynfekcji nie mówiąc o odpowienich narzędziach.
Należy w takim wypadku powiadomić rodzica który decyduje o dalszym sposobie postepowania.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 12.01.2011 21:10  
Odp:wypadek w przedszkolu
A ja uważam, że powinna Pani zająć się dzieckiem a nie pracą. Jak dziecko będzie pod Pani opieką non stop to napewno nic się nie stanie, a nie tak jak w jakimś tam przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 12.01.2011 21:55  
Ale pisze Pani bzdury. A w domu to niby nie zdarzają się wypadki? Czy w domu matka chodzi krok krok za dzieckiem? Niech się Pani zastanowi jak coś napisze.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 13.01.2011 20:38  
Odp:Odp:wypadek w przedszkolu
Prosze Pani dziecko chodzi do obowiazkowej zerówki nie wiem czy doczytała Pani ze jest to dziecko 6 letnie wie Pani w naszym kraju nie dostajemy dodatków by móc sobie pozwolic na siedzenie w domu i nie pracowanie.
wyślij odpowiedź

Autor: Dorota 13.01.2011 20:43  
Serdecznie Pani dziękuję za odpowiedz,dziś odbyłam z Pania derektor rozmowę jest jej bardzo przykro z zaistniałej sytuacji ze dziecko tak cierpiało,poinformuje mnie po zakonczeniu leczenia odnosnie ubezpieczyciela i dalszych załatwien,rozmowa odbyła sie w pełnym porozumieniu bo nikt nikomu zaszkodzic nie chce,teraz najwazniejsze aby córka doszła do siebie.Jeszcze raz serdecznie dziękuje pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Marta 13.01.2011 20:45  
Odp:Odp:wypadek w przedszkolu
Jak w obecnych czasach wymagać od matki, aby siedziała z dzieckiem w domu.Dziwne przestarzałe poglądy. A tak w ogóle w której rodzinie zarobki ojca wystarcza na utrzymanie rodziny. Lepiej klepać biedę i siedzieć w domu z dzieckiem? Nikomu nie wyjdzie to na dobre. Droga Pani nie te czasy, chyba przeniosła się Pani do innej epoki.
wyślij odpowiedź

Autor: anna wawer 04.10.2012 15:46  
witam
mojemu synkowi opiekunka skrecila reke w lokciu wraz z dyrektorka zmowily sie ze niby wina dziecka,do kogo napisac zarzalenie? jak zrobic pozadek z tego typu sprawami?
wyślij odpowiedź

Autor: mama przedszkolaka 04.10.2012 17:12  
Odp:witam
Zgłosić sprawę do kuratorium oświaty
wyślij odpowiedź

Autor: kaśka 20.10.2012 21:15  
Proponuję najpierw nauczyć się języka polskiego... wziąć i dyrektor a nie wziąść i derektor!!
wyślij odpowiedź

Autor: zoska 18.04.2013 00:31  
a dlaczego ???
dlaczego nie wezwano pogotowia???co Panie są chirurgami???hmm dziwne!!!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #      #    #     # 
  #####    #####      #      #####  
 #              #    #      #     # 
 #        #     #    #      #     #