MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Agresja w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: nowa 03.12.2010 09:13  
Agresja w przedszkolu
Mój syn chodzi do przedszkola przy szkole podstawowej,czyli do publicznego.jest w grupie 16 dzieci ,kilku sześciolatkow pięcio i czterolatkow.W grupie jest też pieciolatek chory na cukrzuce który ma na sobie pompe insulinową..Moj problem jest taki.Syn ma 5 lat.Od początku nie mógl się przystosowac,moim zdaniem ,co wyzwalało u niego duzo energi i byl nieznośny.Bil tez inne dzieci.mama tego chorego chłopca w połowie pażdziernika zrobila zebranie wszystkich mam i zażądala odemnie gwarancji na piśmie zwrotu kosztow pompy ok.12 tyś. zl.gdy moj syn ją uszkodzi.Po takim obrocie sprawy pani dyrektor nie kazala przyprowadzać syna do przedszkola i umowila nas z psychologiem.nie napisano żadnej opinii o dziecku skierowanej do psychologa. bylo to 20 pażdziernila.Dwa tyg.temu bylam z dzieckiem u psychologa i nie stwierdzila nic zlego ani niepokojącego i ze może wrócić do przedszlola.powiedziala ze zadzwoni do p.dyrektor w tej sprawie. wczoraj zadzwonila do mnie pani psycholog i powiedziala ze syn nie moze wrocic.Okazalo sie że pani przedszkolanka pojechala osobiście do poradni i widocznie musiala nagadać niestwożonych rzeczy.dlaczego psycholog zmienila swoją wczesniej podjęta decyzje.zaznaczam ,ze przeczkolanka ma 26 lat stażu i caly czas pracuje w tym przeczkolu.i teraz moje pytanie.Czy jest to wszystko zgodne z prawem,czy można zawiesic dziecko itd.z tego co wiem pani przedszkolanka chcy też inne dziecko wysłac do psychologa.Co ja mam robić.syn caly czas pyta kiedy wróci do szkoły.Prosze pomóżcie
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 10.12.2010 21:31  
Odp:Agresja w przedszkolu
Grupy mieszne wiekowo to normalność w całej Europie. Pracowałam w Niemczech w przeszkolu i mam koleżankę która pracuje w Norwegii.Problemu należy szukać gdzie indziej.
wyślij odpowiedź

Autor: Pawel Lawrow-Kemper 12.12.2010 14:42  
coolnesstraining- przeciw agresji wsrod dzieci
prowadze od 2002 kursy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz doksztalcanie nauczycieli i pedagogow w niemieckich przedszkolach i szkolach. Moja strona poswiecona tematyce "dzialanie przeciw agresji-coolness" to www.grenzensetzen.de, zapraszam wszystkich chetnych do wymiany doswiadczen i ewentualnie wspolpracy.
Moim zdaniem "agresja" to nadal temat tabu,niestety wszyscy odpowiedzialni tj. szkola,rodzice oraz instytucje reaguja przewaznie po czasie zamiast prowadzic prace prewencyjna w tym kierunku.
Mam na swoim koncie dziesiatki projektow i chetnie odpowiem na wszelkie pytania
Pawel
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #######   #####  
 #     #  #     #  #        #     # 
       #        #  #        #     # 
  #####    #####   ######    #####