MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > duże problemy ze zmianą przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Edyta Matosek 15.06.2007 11:12  
duże problemy ze zmianą przedszkola
czytam na forum o zmianie przedszkola dla dziecka. Ja choćbym chciała nie mogę tego zrobić z czystej złośliwości urzędników. Mój syn ma 4 lata. gdy skończył 3 zapisałam go do gminnego przedszkola, ponieważ tylko w taki sposób mógł mieć zapewnioną opiekę po moim powrocie do pracy. W tejże placówce panuje wszechobecny zapach grzybów i pleśni jakby ktoś wchodził do starej piwnicy. Kiedy dziecko
wracało do domu to nie tylko jego ubranie, ale i skóra, włosy przesiąknięte były tymże zapachem. Rysunki,rzeczy z przedszkola trzymałam na strychu, bo nie dało się znieść tego fetoru.Pytałam o tą sprawę przedszkolanki ale nikt nie widzi problemu. Mój syn jest alergikiem wziewnym i pobyt w tymże przedszkolu zakończył się po 2 m-cach atopowym zapaleniem płuc i szpitalem. Pokazałam lekarzowi rzeczy o specyficznym zapachu, a on od razu stwierdził, że to pleśń a Jaś jest mocno na nie uczulony. Dziwi mnie fakt, że bardzo wiele rodziców wie o tym problemie, wiele wypisało po prostu swoje dzieci. Tylko w tymże przedszkolu są wolne miejsca w okolicy i mało chętnych. Jaś niestety po chorobie nie mógł przez długi czas wcale chodzić do przedszkola. Jego organizm był za bardzo wyczerpany chorobą. W tym roku zapisałam go do placówki w innej gminie. Dołączyłam podanie ,zaświadczenie lekarskie o jego alergii. Syn został zakwalifikowany przez panią dyrektor. Niestety władze gminy zakwestionowały jego kandydaturę, więc udałam się o pomoc do rodzimego urzędu gminy. Niestety nie poparto mojej prośby o zmianę przedszkola, twierdząc, że w rodzimym są wolne miejsca i brak przeciwwskazań do opieki nad dziećmi. Dodam, iż co mnie bardzo dziwi, sanepid po kontrolach twierdzi ,że jest wszystko w porządku.
Co mam zrobić w tej sytuacji? Chcę zmienić placówkę dziecku, żeby przekonać się czy to mu pomoże. niestety nie pozwala mi się na to. Każą mi zapisać dziecko do rodzimego zapleśniałego przedszkola i nie godzą się na inną placówkę.
Proszę poradźcie gdzie mogłabym zainterweniować w tej sprawie. Do kogo się odwołać?
Załamama

wyślij odpowiedź

Autor: dana mgr wych. przedszkolnego oligofrenopedagog 18.06.2007 18:50  
problemy ze zmianą przedszkola
Czy w zaświadczeniu od lekarza jest napisane,że dziecko jest uczulone na pleśń?
Skąd masz wiadomość, że Sanepid kontrolował to przedszkole i stwierdził, że wszystko tam jest w porządku? jeżeli taka jest sytuacja jak opisujesz i Sanepid faktycznie wydał taką opinię to chyba nie ma wyjścia, poszłabym do Kuratorium i spytała ich o zdanie, co mam robić kiedy dziecko ze wzgledów zdrowotnych poprostu ma zakaz od lekarza by przebywać w takim, bardzo szkodliwym środowisku. Może dobrze byłoby przedstawić tam zaświadczenie od lekarza o alergii dziecka na pleśń i o tym, że jego poważna choroba była wynikiem przebywania własnie w środowisku, w ktorym ta pleśń wystepuje czyli przedszkolu
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna 18.07.2007 21:10  
Problemy ze zmianą przedszkola.
No tak miłe panie ale jeżeli nie ma się konkretnych dowodów to raczej marne szanse. Z całym szacunkiem, nikt poważnie nie potraktuje dowodu w postaci "lekarz powąchał i stwierdził". Ja jednak poprosiłabym o interwencję Sanepid (oficjalne pismo z prośbą o zbadanie sprawy i odpowiedź, zawierające spostrzeżenia i przypuszczenia dotyczące zawilgocenia budynku). I dopiero kiedy będzie pani miała dowód w postaci odpowiedzi z Sanepidu (potwierdzającej)i zaświadczenia lekarskiego należy udać się do organu prowadzącego w swojej miejscowości, bo to on musi zapłacić sąsiedniej gminie za pobyt Pani dziecka w tamtejszym przedszkolu. Jeżeli gminy się "dogadają", co nie jest sprawą łatwą, dziecko zostanie przyjęte do innego przedszkola. Kuratorium nie jest stroną w tej sprawie. Ono sprawuje jedynie nadzór pedagogiczny nad przedszkolem, tam gdzie w grę wchodzą pieniądze nie ma nic do powiedzenia. W tych kwestiach - tylko gmina. Powodzenia i pozdrawiam.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#        #######   #####    #####  
 #    #   #    #   #     #  #     # 
 #    #       #    #     #  #     # 
 #    #      #      #####    ###### 
 #######    #      #     #        # 
      #     #      #     #  #     #