MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Podziękowanie z okazji Dnia Nauczyciela
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama 15.10.2010 23:55  
Podziękowanie z okazji Dnia Nauczyciela
Witam serdecznie. Piszę tutaj bo zrobiło mi się strasznie przykro. Jestem ciekawa jak wy odbieracie Trójkę Rodziców w waszym przedszkolu. Jestem właśnie w takiej trójce. Zaproponowałam rodzicom zbiórkę po 5 zł. na dzień Nauczyciela (Zebrałam od większej połowy grupy). W między czasie przygotowałam dla każdego dziecka laurkę aby każde dziecko mogło coś samo namalować w środku tej laurki i dać pani. Wycięcie tylu laurek zajęło mi mnóstwo czasu( chciałam aby każde dziecko dało coś od siebie), dokupiłam do tego 2 ładne bukiety kwiatów - dzisiaj usłyszałam w szatki że się podlizuje. I jestem ciekawa czy tak wszyscy postrzegają mamy które zbierają pieniądze i coś kupują ( szczerze to myślałam że robię ludziom przysługę bo na koniec roku zapłaciłam prawie 40,00 za prezent dla dwóch pań)
wyślij odpowiedź

Autor: asa 16.10.2010 20:17  
Odp:Podziękowanie z okazji Dnia Nauczyciela
Widzisz, to nie podlizywanie się a szacunek dla nas, nauczycieli. Doceniłaś pracę jednej z nas i jest to bardzo miłe. Brak zrozumienia wielu rodziców wynika z tego, że niestety nasza praca nie jest postrzegana jako (też) nauczanie tylko opiekowanie się dziećmi. Dla wielu rodziców jesteśmy zwykłymi opiekunkami i do głowy im nie przyjdzie żeby chociaż w tym jednym dniu podziękować. Pamiętam sytuację sprzed dwóch lat: dostałam piękny bukiet kwiatów od dziecka, którego rodzice nie są Polakami, a mimo to pamiętali o mnie. Tatuś innego wychowanka zapytał jaka to okazja... ręce opadają :))
Powodzenia i zadowolenia z pracy nauczycielek:)

wyślij odpowiedź

Autor: kasia 20.10.2010 21:39  
do mamy
Dzikuje Ci mamo w imieniu nauczycielek:)))Nie chodzi o drogie prezenty, tylko o zwykły gest...ja dostałam na koniec roku od jednej dziwczynki własnorecznie zrobiony obrazek (na nim ja i wokół mnie dzieci). Popłakałam się...nic nie było dla mnie tak cenne jak ten obrazek. Także dziękuje ci, że pomuyslałas o nauczycielkiach jako o nauczycielkach ...Nie jestesmy przedszkolankami, a nauczycielkiami...
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 21.10.2010 07:22  
Odp:Podziękowanie z okazji Dnia Nauczyciela
Ludzie niestety nas nie szanują, postrzegają jako niańki do podcierania tyłków i wyżywają się na nas. To bardzo przykre, ale wątpię, ze kiedykolwiek się zmieni. U mnie z okazji Dnia Nauczyciela była owszem uroczystość, ale kto świętował - rodzice. Siedzieli za stołami obstawionymi ciastami a my po występach nie miałyśmy nawet gdzie usiąść. Owszem były kwiaty, ale od kogo od dzieci rodziców, którym się nie przelewa. A inni nie wiem czy w ogóle z jakiej okazji była uroczystość? Bardzo to przykre.Ja swoim dzieciom zawsze kupuję kwiaty, bombonierki i nie chodzi tu o podlizywanie tylko o wdzięczność, ale czy ludzie to rozumieją?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###      #     #####   ####### 
  #   #    ##    #     #  #       
 #     #  # #          #  #       
 #     #    #     #####   ######  
 #     #    #          #        # 
  #   #     #    #     #  #     #