MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > bardzo proszę o pomoc
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Marta Czarnecka 18.08.2010 07:56  
bardzo proszę o pomoc
witam,
jestem nowa na tym forum. pisze do was poniewaz kończę pisać prace mgr na temat "wspomaganie rozwoju dziecka przedszkolnego poprzez zabawę" Promotor kazał koniecznie uwzględnić motorykę małą i dużą dziecka, czego ja nigdzie nie mogę znaleźć. Czy któraś z Was ma coś na ten temat?
poza tym muszę także zrobić obserwacje i analizę dokumentów i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Czy mogę liczyć na Wasza pomoc? byłabym bardzo wdzięczna gdyż obronę mam lada chwila a praca nie skończona. jestem już zdesperowana dlatego pisze do Was - doświadczonych w tym zakresie kobiet.
z góry dziękuje.
marta
wyślij odpowiedź

Autor: Królewna Śnieżka 22.08.2010 18:07  
Odp:bardzo proszę o pomoc
Może zajrzyj do jakiegoś podręcznika z psychologii rozwojowej. A jakie dokumenty masz analizować, jakieś istniejące programy wychowania przedszkolnego?
wyślij odpowiedź

Autor: Królewna Śnieżka 23.08.2010 13:23  
Odp:bardzo proszę o pomoc
Apropo zabawy, może coś tu będzie odpowiedniego dla ciebie:

1. Bielska B.: Terapia zabawą, „Nauczanie Początkowe” 2004/2005 nr 3
2. Flemming I.: Po prostu zaczynamy : praktyczne porady z zakresu pedagogiki zabawy,
Wydaw. Jedność, Kielce 1999
3. Griesbeck J.: Zabawy dla grup, Wydaw. Jedność, Kielce 1999
4. Vopel K.: Poradnik dla prowadzących grupy : teoria i praktyka zabaw interakcyjnych, Wydaw. Jedność, Kielce 1999
5. Terapia pedagogiczna. T. 1, Zaburzenia rozwoju psychoruchowego dzieci ,(pod red. E. Skorek), Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2005
6. Terapia pedagogiczna. T. 2, Zagadnienia praktyczne i propozycje zajęć (pod red. E. Skorek) - Wyd. 2, Oficyna Wydawnicza Impuls, Kraków 2005
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #     #  #     # 
  #####   #    #    #####    ###### 
       #  #######  #     #        # 
 #     #       #   #     #  #     #