MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Zmiana przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: MAG 22.05.2007 15:58  
Zmiana przedszkola
Chciałabym zapytac, jak to jest ze zmiana przedszkola. Muszę zmienic mojemy synkowi przedszkole. Teraz jest tak ze dojeżdzam do pracy i dziecko zaprowadzam do przedszkola chwilke po 7. Przedszkole jest do 16 i ja pracuję do 16 a w domu jestem dopiero o 17.15. Muszę kogoś prosić o odebranie dziecka - codziennie przecież. Znalazłam fajne przedszkole 20 kroków od mojej pracy. Zastanawiam się jak synek przyjmie nowe otoczenie. Byłoby wygodniej bo bede mogla go sama odebrać i zawsze moge zostać na jakimś balu czy innej uroczystosci bez pospiechu i zwalniania się z pracy. A szczególnie ze więcej czasu byłabym z nim bo od 16 a nie od 17.30. Ciekawa jestem waszych zdań. Dziekuję
wyślij odpowiedź

Autor: MAG 23.05.2007 13:05  
!!!
Czy nikt nie zmieniał dziecku przedszkola ??
wyślij odpowiedź

Autor: dana mgr wych. przedszkolnego oligofrenopedagog 27.05.2007 00:08  
zmiana przedszkola
myśle, że to dobre rozwiązanie dla Ciebie i syna. Nie napisałas ile synek ma lat, jak zaadoptował się w przedszkolu, jak wyglądaja jego kontakty z rówiesnikami, z paniami? Jeżeli syna tam przyjmą (rozumiem, ze juz załatwiałaś przyjecie?) to ważne jest podejście nauczycielek, pomoc w odaptacji w nowym miejscu, grupie. Pytanie, czy koniecznie musisz syna przenosić teraz kiedy zostal jeszcze miesiąć do końca roku szkolnego? Chyba, że syn bedzie musiał chodzić do przedszkola także w wakacje i to nowe przedszkole bedzie wtedy czynne.
wyślij odpowiedź

Autor: Mag 06.06.2007 09:50  
Zmiana przedszkola
Synek po wakacjach skończy 5 lat.Przedszkole zmieniamy od lipca. Teraxniejsze przedszkole na czas wakacji jest zamknięte. "Nowe" bedzie czynne od 2 do 20 lipca i przez te trzy tygodnie bedzie troszke luźniej w przedszkolu, swobodniej, bez obowiazującego programu, wiecej zabaw, mniej dzieci i moim zdaniem to dobry czas na poznanie się z dziećmi, paniami i nowym miejscem.
wyślij odpowiedź

Autor: Mag 06.06.2007 09:55  
Zmiana przedszkola
A kontakty w obecnym pzredszkolu ma bardzo dobre, Panie go uwielbiają nawet jak cos zbroi to przeprasza i Panie sie długo nie gniewają, Jest pogodnym dzieckiem, chociaz ma chwile słabości, rozdrażnienia ale to przeciez jak każdy z nas, nawet dorosły.
A w nowym przedszkolu okazało się że Pani w średniakach to moja dawna kolezanka i jestem pewna że sie postara o miłe przyjęcie dla mojego synka.
wyślij odpowiedź

Autor: dana mgr wych przedszkolnego itd.:) 06.06.2007 21:25  
zmiana przedszkola
no to nie masz się czym przejmować,synek jest już dośc duży i jak piszesz nie ma problemów (no, tylko takie jak kazdy z nas :))nawet gdyby nie było w nowym przedszkolu Twojej koleżanki to jestem pewna, że syn da sobie doskonale radę, przystosuje sie łatwo, tym bardziej, że zaczyna od lipca, kiedy będzie dużo zabawy, wyjśc na podwórko. Będzie dobrze. Pozdrawiam!
wyślij odpowiedź

Autor: Mag 11.06.2007 15:22  
Zmiana
Dziekuję za wsparcie, tego mi trzeba było :)
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 02.09.2010 01:31  
przedszkole zmienione!
Mój synek, 5,5 roku, był dziś pierwszy raz w nowym przedszkolu i powiedział, że "Było super. Jutro chcę zostać cały dzień!" - bo odebrałam go wcześniej. Ulżyło mi, bo przeżywałam tę zmianę jak każda, chyba, matka. Nie znaczy to oczywiście, że że ten entuzjazm zostanie na zawsze ale początek najlepszy z możliwych.Pocieszcie się zmartwione mamy, że tak też może być i nie martwcie się na zapas zmianą. Na razie Mały mówi, że w jego przedszkolu to jest tak a w tym to siak więc utożsamia się nadal ze starym przedszkolem ale mam nadzieję, że zorientuje się kiedyś, że to nie są gościnne występy i poczuje się u siebie również w nowym przedszkolu. Liczę na to, że bezboleśnie i, że nie będzie dramatu kiedy zorientuje się, że naprawdę nie ma odwrotu do starego przedszkola. No właśnie wciąż się boję. Taki matki los ;)
wyślij odpowiedź

Autor: Tata 30.08.2012 13:58  
zamiana przedszkola na Bemowie
Witam, Ze względów logistcznych zamienię przedszkole - miejse w ramach Bemowa: Andriollego na Secemińską w grupie 3 latków. Proszę o kontakt na adres email.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 28.04.2015 23:01  
Zamiana przedszkola
Witam,
za wzgledu na lokalizacje i logistyke zamienie przedszkole nr 83 przy ul. Batorego na 139 przy ul Dąbrowskiego 71a.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#    #        #######   #####  
  ##    #    #   #    #   #     # 
 # #    #    #       #    #     # 
   #    #    #      #      ###### 
   #    #######    #            # 
   #         #     #      #     #