MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Nauczyciel przedszkola = przedszkolanka. ZGROZA !!!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: anuszkamian 17.06.2010 17:53  
Nauczyciel przedszkola = przedszkolanka. ZGROZA !!!
Jestem nauczycielem mianowanym 10- letnim stażem pracy i bardzo irytujący jet dla mnie fakt, ze rodzice nazywają nas PRZEDSZKOLANKI !!!
Przedszkolak jest to chłopiec który uczęszcza do przedszkola, natomiast Przedszkolanka to dziewczynka która chodzi do przedszkola.
My jesteśmy nauczycielami po wielu trudnych latach studiów oraz egzaminów na stopień nauczycielski!!! Mamy takie same wykształcenie jak Panie w szkole ale to one noszą miano nauczycielek !!! Nazywanie nas tak to obraz i brak szacunku !!! oraz nie docenianie naszej bardzo ciężkiej pracy nieraz z dziećmi których jest po 30 w grupie !!!

RODZICE NAUCZCIE SIĘ TEGO W KOŃCU !!! MY NIE JESTEŚMY PRZEDSZKOLANKAMI !!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 17.06.2010 19:38  
Dla mnie osobiście słowo "przedszkolanka" jest prymitywne i nie powinno go być w użyciu.Używają go osoby zacofane, uparte mało wiedzące na temat naszego wykształcenia i pracy.Wymagania w stosunku do nas mają ogromne, ale szacunku - zero.Cóż niektórym klapki na oczach chyba po prostu przyrosły i nic poza nimi nie widzą.
wyślij odpowiedź

Autor: ... 24.06.2010 10:38  
hi hi hi
Wyśmiewam to. Proszę poszukać sobie dobrego terapeuty.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 24.06.2010 17:00  
hi, hi, hi
Masz coś z głową to faktycznie terapia śmiechem może coś ci pomoże.Tacy ludzie wiesz o co mi chodzi śmieją się często bez powodu.
wyślij odpowiedź

Autor: ... 25.06.2010 23:01  
ha ha ha
Po pierwsze, mistrzynią ciętej riposty to ty bynajmniej nie jesteś. Po drugie, człowiek bez kompleksów, taki, który zna swoją wartość nigdy w życiu by nie wypisywał takiego steku bzdur. Po trzecie, rozpoczynasz nowy wątek, sama sobie na niego odpowiadasz... ty tak normalnie? na codzień? gadasz ze sobą? I wreszcie po czwarte jesteś frustratką, i na tym forum swoje frustracje rozładowujesz, co aż kipi z twoich wypowiedzi. Sama widzisz, nie brzmi to dobrze. Terapia wskazana.
wyślij odpowiedź

Autor: Ania 30.06.2010 02:49  
hmmm
Nie rozumiem tego świętego oburzenia. Dla mnie przedszkolanka to dokładnie to samo co nauczyciel wychowania przedszkolnego. I ciekawa jestem w którym słowniku słowo przedszkolanka jest wytłumaczone jako dziewczynka chodząca do przedszkola.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 30.06.2010 12:38  
"przedszkolanka"
Nie ma zawodu "przedszkolanka" jest nazwa potoczna coraz rzadziej używana tylko przez zatwardzielców i uparciuchów, którym trudno jest zaakceptować ,ze jesteśmy nauczycielami, podlegamy karcie nauczyciela i mamy zarobki takie jak np nauczyciel w szkole.Trzeba iść z postępem a nie stać w miejscu i wyzbywać się przyzwyczajeń.A nauczyciel wychowania przedszkolnego to nie jest to samo co "przedszkolanka".Podpisując różne umowy czy deklaracje jeszcze nigdy nie spotkałam się ze słowem "przedszkolanka"Kto jest uparty jak osioł niech używa sobie tego słowa siła nikogo nie zmusimy.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Polka 01.07.2010 13:26  
Sztuczny problem
Pisze pani o zacofaniu:-) Odsyłam panią do telewizyjnej lub prasowej publicystyki. Tendencja jest taka, że coraz częściej używa się żeńskich form nazw zawodów, np. socjolożka, psycholożka, seksuolożka. Przedszkolanka to od lat pani, która pracuje w przedszkolu i sama pani napisała, że jest to nazwa potoczna. Potoczna, czyli z założenia nie może być obraźliwa i taka nie jest. Nauczycielka języka polskiego to potocznie polonistka, matematyki to matematyczka itd. Czy pani się to podoba, czy nie, jest pani nauczycielką przedszkola, czyli przedszkolanką i wcale nie zamierzam tym pani obrażać. Wypisuje pani głupoty z wykrzyknikami. Nie ma pani innych problemów?
Ps. I proszę się tak nie obnosić ze swoim wykształceniem, bo to żenujące.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 01.07.2010 13:51  
"przedszkolanka"
A pani nie ma nic innego do roboty?.Nie ma pani w ogóle pojęcia o czym pisze, bo to ,że ktoś nazywa mnie przedszkolanką to tak naprawdę nie ma dla mnie żadnego znaczenia i nie liczę się z takimi wypowiedziami.Prawda jest taka,że nie ma zawodu "przedszkolanka" nie było i nie będzie. A to,że pani nazwie mnie przedszkolanką to żaden problem proszę sobie pisać jak się podoba nie mam w tym żadnego interesu. Ja wiem swoje pani też a więc proszę się nie mądrzyć i przenieść się do innego wątku, bo tu nie wniosła pani nic nowego a tylko się powtarza.Proszę pani jak studiowałam to profesorowie na uczelni ciągle nam podkreślali aby nie dawać się nazywać "przedszkolankami"ale nie zmienimy mentalności ludzi wśród których jest także i pani.W przedszkolu w którym pracuję rodzice nie używają określenia "przedszkolanka", widocznie trafiłam na postępowych a nie zacofanych ludzi.Żegnam i proszę się nie wysilać bo nie nagnie pani nikogo do tych swoich "mądrości". Używa pani słowa "przedszkolanka" ależ proszę nikt pani w tym nie przeszkodzi, ale proszę nie naciskać na mnie.A więc proszę obwieszczać światu, że w przedszkolach pracują "przedszkolanki".
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Polka 01.07.2010 15:27  
Sztuczny problem 2
To po co pani zakłada taki wątek, jak nie ma to dla pani żadnego znaczenia?:-)Do innego wątku nie przeniosę się, bo wszędzie spotykam panią. Przecież wielokrotnie już ze sobą rozmawiałyśmy. Powiem pani jedno, swoimi komentarzami zaniża pani poziom dyskusji na tym forum.
W wolnych chwilach proponuję douczyć się poprawnej polszczyzny, bo jak już tu ktoś pani napisał przynosi pani wstyd tej grupie zawodowej. Na szczęście myślę, a nawet jestem pewna, że jest pani wyjątkiem, a dowodem na to jest fakt, że w tych rozmowach nie ma pani sojuszników.
Ps. I proszę sobie jeszcze jedno zapamiętać, szacunek, to nie jest coś, o co należy się upominać. Kto potrafi, to szacunkiem darzy, a kto zasługuje, to go otrzymuje. Ot i cała filozofia.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 01.07.2010 15:54  
"przedszkolanka"
Droga pani po pierwsze ja nie zakładałam tego wątku, nie umie pani czytać.Po drugie faktycznie miałam kiedyś okazję z panią niestety dyskutować co nie przyniosło owoców.A dlaczego , ponieważ zalicza się pani do osób, które uważają,ze wszystko najlepiej wiedzą, wszyscy powinni pani słuchać i nie nie uznaje sprzeciwu z drugiej strony.Nie umie pani słuchać innych ludzi nie szanuje czyjegoś zdania, opinii.Ma pani po prostu wredny charakter,jest chyba nie spełnioną osobą która nudzi się na wolnym i zazdrości innym,że mogą się realizować w pracy.Nie zauważyłam,żeby ktoś panią popierał albo wchodził w dyskusję.Jest pani zarozumiała, przemądrzała, bezczelna a tak naprawdę nic nie wnosi na tym forum.Tytułuje się pani "mama polka", tu wszystkie jesteśmy mamami i nie chełpimy się tym. Nie dokonała pani cudu wydając dzieciaki na świat, to potrafi nawet umysłowo chora.A więc trochę pokory i proszę niżej nosić nos bo kimże pani jest, dla mnie nikim, zerem, bo nie cenię takich ludzi.Mądrości proszę zachować dla swojego stadka na mnie nie robią wrażenia.Widziałam wiele pani wpisów i z szczerym sercem mogę powiedzieć,ze na wychowaniu dzieci zna się pani tak ja na astronomii.ŻEGNAM i na przyszłość proszę nie wchodzić w dyskusję gdzie są moje wpisy, swoje żale, zgryzoty, złośliwość przelać chociażby na męża o ile go pani ma.Nudzisz się kobieto do do pracy.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama Polka 01.07.2010 19:50  
Mama Cudownej Trójki
Jeżeli nie jest pani dumna ze swoich dzieci, to prawdopodobnie ich pani nie ma. Ale życzę pani ich z całego serca. I otóż powiem pani, że dokonałam cudu wydając na świat moje trzy pociechy. Każda mama tego dokonała. Dla mnie One są cudowne, szaleję za nimi. Mówię im to codziennie. Pani dzieci nie są dla pani najcudowniejsze? Nie mówi im pani tego? Dzieci tego potrzebują, my rodzice zresztą też. Oboje z mężem mamy wielką frajdę z obserwowania rozwoju naszych pociech. To pasjonujące.
Tak, wiem, nie szanuje mnie pani, bo mam trójkę dzieci, już to pani powiedziała, choć chwilkę później pisała pani do mnie, że szanuje wszystkich ludzi:-)
To pani jest niekompetentna i zgorzkniała.
Udowodniła to pani na tym forum nieraz. Narzeka pani na wszystko, na pracę, współpracowników, dzieci, że nie wspomnę o rodzicach. Na nas pani nie zostawiła suchej nitki. Też mi sposób na realizację zawodową. Wieczne obgadywanie, ploty. Zazdroszczę pani:-)Daje to pani satysfakcję? To w końcu jakich rodziców pani woli, takich, których można skrytykować, bo są słabi, czy takich, co szaleją za swoimi dziećmi.
Nie nudzę się, przy moim Stadku jest sporo pracy:-), ale teraz mogę sobie na to pozwolić, bo bawią się z tatem.
Nie potrafiłam na tym forum być pokorna wobec takiej głupoty, takie postawy jak pani trzeba piętnować. Pani styl pisania, rozpoznam wszędzie i od tej pory będę stronić. To mój ostatni komentarz skierowany do pani. Życzę dużo pasji i uśmiechu:-):-):-):-) Też powiem pani ŻEGNAM, ale dodam szczerze, że chętnie bym pani w oczy spojrzała. Żyję tylko nadzieją, że nie mieszkamy gdzieś blisko siebie, bo mój trzyletni synek idzie od września do przedszkola:-)
wyślij odpowiedź

Autor: Przedszkolanka 04.07.2010 11:42  
litości !
Pani "nauczyciel wychowania przedszkolnego" niech się już nie wypowiada, proszę. Stawia się pani na wyżynach społecznych szczycąc się wykształceniem a to, co pani pisze to bełkot baby z jarmarku. Nie świadczy to pochlebnie o zawodzie do którego i ja należę.

Pozdrowienia dla miłych, ciepłych i wykształconych, rzecz oczywista przedszkolanek.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka_przedszkolanka 04.07.2010 19:27  
Odp:litości !
Jeśli się obraża Pani za "przedszkolankę" to pewnie dlatego, że daje znać o sobie Pani zaniżona (mocno) samoocena.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka wychowania przedszkolnego 04.07.2010 20:06  
Do nauczycielki_przedszkolanki
Z moją samooceną wszystko jest w porządku, porostu nie lubię słowa "przedszkolanka". Przy okazji proszę mi powiedzieć jak Pani wytłumaczy swój podpis nauczycielka_przedszkolanka czemu to i to no i dlaczego nie jest odwrotnie przedszkolanka_nauczycielka.Skoro uważa się Pani za przedszkolankę to poco ta nauczycielka. Ja podpisuję się nauczycielka wychowania przedszkolnego bo taki jest mój zawód i nie wiem czemu to się ludziom nie podoba a między i Pani.
wyślij odpowiedź

Autor: Przedszkolanka 04.07.2010 23:28  
litości!
Nikt nie kwestionuje faktu, ze oficjalna nazwa zawodu to nauczyciel wychowania przedszkolnego. /Nawiasem mówiąc powyższa dyskusja przypomina dialog ślepca z głuchoniemym/.Nie podpiszę się przecież pod artykułem edukacyjnym "przedszkolanka", to zrozumiałe.
A świadomość rodziców jest naprawdę duża jeśli chodzi o wykształcenie i obowiązki nauczycieli przedszkola / zebrania, warsztaty, spotkania integracyjne, zajęcia otwarte, uroczystości, zapoznawanie rodziców z programami, diagnozy itd/. To wszystko naprawdę uświadamia. Nie widzę więc celowości w napadach na ludzi używających słowa "przedszkolanka". A dlaczego? A dlatego, że jak sama nazwa wskazuje kojarzy się z osobą pracującą z przedszkolakami, że ma ciepły wydźwięk i jest po prostu słowem potocznym, jak wiele słów w języku polskim.

W moim przedszkolu ostatnio gościł na zajęciach magister farmacji. Powinien się obrazić, gdy został nazwany aptekarzem?

do nwp: weż relanium
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 05.07.2010 15:59  
Do Przedszkolanki
Ktoś zakłada wątek ja się z nim zgadzam i wyrażam swój pogląd i bach atak, tylko nie wiem po co.Powtórzę się jeszcze raz nie lubię słowa "przedszkolanka" i nie używam go a co nie mam prawa do tego, chyba jednak nie bo dwie frustratki bombardują, atakują, tłumaczą, podają przykłady- pytam się was a po co to.Jestem osobą bardzo wesołą, gadatliwą nie mam kiedy wpisać nic do dziennika bo zawsze koło mnie stoi mnóstwo dzieci uwielbiających moje towarzystwo, rozmowy ze mną.A ty droga "przedszkolanko" weź sobie relanium chyba ci jest potrzebne, widocznie straciłaś już cierpliwość do dzieci,że przyszedł ci taki pomysł do głowy, może jesteś już za stara do pracy z dziećmi, wypalona i wspomagasz się uspokajaczami.Mi są nie potrzebne a w ogóle ktoś kto pracuje z dziećmi musi być opanowany a nie faszerować się psychotropami.Może ty się nie nadajesz do pracy z dziećmi, jeżeli jesteś w ogólę tą "przedszkolanką". A więc nie denerwuj się weź sobie to relanium i daj ludziom być sobą.Nie zmusisz mnie ty ani twoja sfrustrowana poprzedniczka do zmiany zdania.Dajcie kobiety na luz bo wpadniecie w depresje a może już ja macie.Jestem zbyt wesołą osobą aby dwie znerwicowane frustratki miały mi popsuć humor i zapał do pracy.Jest słońce droga "przedszkolanko"poleż sobie na leżaczku i odstaw leki albo idź na rentę czy emeryturę a tak naprawdę to ty nie jesteś żadną przedszkolanką tylko podszywasz się pod kogoś innego, styl wypowiedzi podpowiada mi,że.............Żegnam i na słońce cholerne nerwusy.
wyślij odpowiedź

Autor: weteryniarz 06.07.2010 21:07  
moja wersja :)
Jestem lekarzem weterynarii.
Mam wielu klientów, którzy mówią do mnie i o mnie "pani doktor"
i równie wielu, dla których jestem "weteryniarzem"
(nie mówiąc już o starszych paniach, które mówią do mnie w gabinecie "słoneczko"...)
"Słoneczko" działa mi na nerwy okrutnie :)
Ale "weterynarz" jest normalny, utarty, zwyczajowy. Nie ma w nim żadnej woli umniejszenia godności zawodu.
Tak samo jest wg mnie z określeniem "przedszkolanka". Jak to już wyżej napisała Przedszkolanka- to ciepłe słowo! to ktoś więcej niż "nauczyciel" bo jednocześnie "opiekun".
Myślę, że ludzie, którzy go używają wcale nie robią tego by umniejszyć Waszą pozycję i wykształcenie ale dlatego, że to słowo oddaje więcej.

Gorąco pozdrawiam wszystkie Nauczycielki i Przedszkolanki! Szczerze Was podziwiam i dziękuję za trud pracy z naszymi brzdącami :)
wyślij odpowiedź

Autor: gosia 18.07.2010 06:16  
Nauczyciel wychowania przedszkolnego
Proponuje zeby pani przeczytala swoje posty z pominieciem innych. Ile tam jadu...
wyślij odpowiedź

Autor: Katarzyna Miłaszewska 22.07.2010 15:17  
Odp:hi hi hi
stuknij sie małpo!!
wyślij odpowiedź

Autor: biały motyl 17.09.2010 14:31  
no to dlaczego
no to dlaczego na osobe pracującą w sklepie mówi się "sklepowa"? dlaczego mówi sie elektryk mimo ze w umowie mają elektromonter?? Dlaczego do zwykłego internisty mówimy "Panie doktorze". To są tylko określenia potoczne.ja stram sie mówić nie Przedszkolanka tylko wychowawca/wychowawczyni.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel przedszkola 17.09.2010 17:57  
no to dlaczego
Ja jestem nauczycielką, pracuję w przedszkolu i mam w nosie to,że ktoś nie nazywa mnie "przedszkolanką" tylko zastanawiam się skąd ten upór ludzi i trwanie przy tej przestarzałej "przedszkolance" a nawet nacisk na nas ,że powinnyśmy tak się same nazywać.Jest nauczyciel przedszkola, szkoły podstawowej, w szkole średniej, czy nauczyciel akademicki. Podlegamy pod ta sama kartę nauczyciela, nawet zarobki mamy takie same więc o co chodzi.Wiem bo niektórzy rodzice chcieliby z nas zrobić niańki,żebyśmy odwalały za nich robotę i wyręczały w uczeniu dzieci dosłownie wszystkiego a wg nich widocznie bardziej wypada jak zrobi to "przedszkolanka - służąca" niż nauczyciel. Mentalności ludzkiej nie zmieni się ja się nie przejmuję i mam nadzieję,ze inne nauczycielki z przedszkoli też nie- mamy to w nosie, jesteśmy nauczycielkami czy to się komu podoba czy nie.Wykształcenia nam nikt nie zabierze.Niektórzy Polacy coraz częściej niektóre polskie słówka zastępują słowami obcojęzycznymi, kawiarnie, bary itp. maja dziwne nazwy nie mające nic wspólnego z językiem polskim i to się podoba. Ale przy słowie "przedszkolanka" stają z uporem jakby od tego zależało ich życie, no cóż nikt nikogo do niczego nie zmusi.
wyślij odpowiedź

Autor: biały motyl 18.09.2010 10:25  
Odp:no to dlaczego
W moim otoczeniu słowo "przedszkolanka" nie występowało do tej pory z byt czesto. W chwili oddania dziecka do Przedszkola zaczełam słyszeć to słowo.Dodam ze w ten sposób nazewnictwa był wykorzystywany przez srodowisko szkolne, przedszkolne. Rozmawiając z Panią która wykłada na wyzszej uczelni też usłyszałam padajace z jej ust słowa "Przedszkolanka". Mysle że gdyby w tym Waszym srodowisku bardziej "Szanowano" nazewnictwo danego stanowiska to i rodzice inaczej by się do Państwa odnosili. Ja Pamiętam na Studiach Profesorowie mówili sobie "Profesorze X" i my jako studenci tez sie do nich tak zwracaliśmy. A jak slysze od Pani dyrektor np.:"Pani przedszkolanka omówi z państwem tą sprawe" to silą rzeczy ja sama zaczynam tak mówić. Osobiscie wole jak wczesniej wspomniałam wychowawca .
wyślij odpowiedź

Autor: jj 23.07.2011 12:58  
Odp:Odp:litości !
Dokładnie :))
Przedszkolanka to zdecydowanie pozytywne określenie :) Sama nią jestem! nikt mi tym nie uwłacza, ani nie odbierze "wielkiego tytułu" nazywając mnie w ten sposób. Rodzice mnie szanują, liczą się z moim zdaniem, często zasięgają opinii.. Na szacunek pracuje się swoją postawą, osobą , charakterem, a nie studiami. Jeżeli 5 lat pedagogiki to taka udręka i szczyt możliwości to współczuję :/
wyślij odpowiedź

Autor: AgaP 31.07.2011 18:26  
Odp:Odp:Odp:litości !
Nie mozna komus wymyslac ze 5 - lat pedagogiki to jego szczyt!!!!!!!!!!!
Moze to nie sa bardzo trudne studia ale pracochlonne... i pamietaj ze to LUDZIE po tych studiach zajmuja sie dziecmi w POLSCE.

Pozatym cuz Przedszkolanka- to slownictwo PRl-u; w zisiejszych czasach jest Nauczyciel Przedszkola.

Przedszkolanka byla po Naucz. Kolegium . po LO
Nauczyciel przedszkolny ma tyt. licencjata 3-lata. a w wiekszosci mgr - 5 lat

Na swoja wiedze pracowal wiec nie mozna go sprowadzac do poziomu studium po LO. To proste...mysle ze poprawnosc nazewnictwa ludzi, rowniez w Mediach kiedys to Zmieni. :)
POZDRAWIAM kolezanki i kolegow Nauczycieli Przedszkolnych
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 31.07.2011 20:53  
Odp:Odp:Odp:Odp:litości ! .AgaP
"Pozatym ,cuż " Oburza się Pani o słowo "przedszkolanka",każe się tytułować per NAUCZYCIEL Przedszkola,a robi Pani takie banalnie głupie błędy ortograficzne (jak na początku mojej wypowiedzi).O co tyle krzyku,same dyrektorki przedszkoli ,też wielokrotnie używają takiego określenia w stosunku do swoich pracownic ! Co natomiast ja mam powiedzieć,gdy rzekoma "nauczycielka-przedszkolanka" ,obrzuca mnie i innych forumowiczów,obelgami i nie wiem czym jeszcze.To w tym przypadku mogę spokojnie nazywać ją(Anna) Nauczycielem ?Chyba nie,bo nie zasługuje na taki tytuł !!! To,że ktoś z rodziców powie o jakiejś nauczycielce w przedszkolu :Przedszkolanka",to popełnił przestępstwo ? Szacunek zaskarbiamy sobie ,Nie Tytułem,Lecz Swoim Zachowaniem !!! Proszę poprawić swoją ortografię i nie wynajdywać problemów tam gdzie ich nie ma.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 01.08.2011 20:00  
Odp:Odp:Odp:Odp:litości !
Z PRL-u to jest Pani mentalność. Przedszkolanka to wychowawca przedszkolny, inaczej nauczyciel przedszkola. To jak ktoś Panią nazwie, to jego sprawa. Dobry fachowiec, posiadający dużą wiedzę i umiejący wykorzystać ją w praktyce jest pewny siebie i nie czepia się takich bzdur. Nazewnictwo rzecz drugorzędna. Tytuły i nazewnictwo były właśnie ważne w PRL-u. Co niektórym to do dzisiaj zostało-obnoszą się z tytułami, piszą sobie na drzwiach i pieczątkach, każą siebie odpowiednio nazywać:-D To jest zabawne. Oczywiście wykształcenie ważna rzecz, dobra uczelnia, dobry kierunek, ale to czy ktoś jest dobrym fachowcem prędzej czy później zweryfikuje życie. I to jest najważniejsze i nazewnictwo nic tu nie pomoże.
Wolny czas lepiej poświęcić na douczanie, to podnosi samoocenę i wtedy już nie chodzą człowiekowi takie głupoty po głowie.
wyślij odpowiedź

Autor: Kamila Wrzesińskq 03.08.2011 20:01  
Przedszkolanka, w dodatku nie całkiem douczona :(
gdyż, Szanowna Pani, dziewczynka uczęszczająca do przedszkola to przedszkolaczka. Ja do osób pracujących w przedszkolach mogę się nawet zwracać "Wasza Eminencjo", jeśli to taki Wielki Problem :D
wyślij odpowiedź

Autor: Renia 03.08.2011 21:25  
"Przedszkolanka," w dodatku nie całkiem douczona
To raczej pani jest niedouczona, ponieważ nie ma takiego słowa jak "przedszkolaczka" odnoszącego się do dziewczynki uczęszczającej do przedszkola.Bez względu na płeć czy to dziewczynka, czy chłopiec, dziecko uczęszczające do przedszkola to przedszkolak a nie jakas "przedszkolaczka". Ludzie przestańcie wypisywać bzdury bo się ośmieszacie. Ja np mam gdzieś jak mnie kto nazywa, ja jestem nauczycielką.A buraki niech sobie wymyslaja nazwy jeśli ich to cieszy.
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 04.08.2011 07:13  
A mnie śmieszy zakładanie wątku o takiej tematyce. Nie wnosi nic nowego czy konstruktywnego a już kilka osób zdążyło sobie naubliżać. Czasem mam wrażenie,że niektórzy po to wchodzą na forum, żeby dać upust negatywnym emocjom....

Rodzice różnie nas nazywają, ale jakoś nie odczuwam dyskomfortu z powodu słowa "przedszkolanka". Ale pomyślcie sobie, kim my jesteśmy dla naszych dzieciaczków - ich najukochańszą panią, która wszystko wie, zawsze potrafi pomóc, zaradzić, znajdzie lekarstwo na każdy ból. Czasem rodzice przychodzą i relacjonują, jak ich dziecko z namaszczeniem i przekonaniem o czymś opowiada i przekonuje, że to wszystko musi być prawda, bo przecież tak pani mówiła. Z jednej strony czuję taką wielką satysfakcję, ale z drugiej mam świadomość ciężaru, jaki na mnie spada. Bo skoro dziecko tak bez zastrzeżeń wierzy, że pani zawsze ma rację to wiedza, którą przekazuję musi być rzetelna. Ale ja to lubię i kocham pracę "przedszkolanki".
wyślij odpowiedź

Autor: luk 01.09.2011 10:24  
Maksymalnie zakompleksiona "nauczycielka" przedszkolna. Widać od razu, że wymęczony tytuł mgr był szczytem osiągnięć wbrew wrodzonej zdolności i inteligencji tej pani. Brońmy naszych dzieci od takich mianowanych "nauczycieli"!!!
wyślij odpowiedź

Autor: ha, ha, ha 01.09.2011 20:07  
luk
UCHROŃ NAS BOŻE SIĘ OD TAKICH GŁUPICH PRYMITYWNYCH RODZICÓW, ZAPEWNE NIE POSIADAJACYCH ŻADNEGO WYKSZTAŁCENIA.A Podpis luk to zapewne skrót od luk , braków w wiedzy i wykształceniu.
wyślij odpowiedź

Autor: anna kowalska 14.09.2011 22:28  
przedszkolanka, co w tym złego
mam bardzo podobne zdanie do tomcug, nie uwłacza mi to określenie, lubię swój zawód i swoją pracę,
pomimo kilku innych fakultetów, wróciłam do przedszkola, z tytułem doktora jestem przedszkolanką i jestem z tego dumna
wyślij odpowiedź

Autor: mama 20.09.2011 21:17  
Odp:przedszkolanka, co w tym złego
Miło przeczytać wpis normalnego nauczyciela.
wyślij odpowiedź

Autor: jedna z wielu przedszkolanek 23.07.2012 18:05  
wstyd mi trochę...
...za koleżankę po fachu,ale tłumaczę sobie, że w każdym zawodzie znajdzie się jakiś człek z niską samooceną szukający dziury w całym. Znajomości języka ojczystego nie będą komentować. Na szczęście każdy odpowiada za siebie...chyba, że akurat jest przedszkolanką, to dodatkowo za około 25 brzdąców;) Pozdrawiam wszystkie przedszkolanki:)
wyślij odpowiedź

Autor: ,,pani derektor"-jak mówią dzieci... 23.10.2012 22:24  
ale wstyd !!!
...rzeczywiście ten ,,wątek przedszkolanki" już się powtórzył na tym forum.Nawet wypowiedziałam się.Zajrzałam tu z ciekawości,co nowego na tym sklonowanym wątku,a tu taki wstyd ! a potem dziwimy się ,dlaczego tak spada autorytet tego zawodu-jakże szlachetnego.Drodzy Rodzice oraz Pani Weterynarz( nie Weteryniiiiarz)bardzo miła i sympatyczna-zaręczam,że w każdej grupie zawodowej są różni nieudacznicy,czarne owce,frustraci,zakompleksione panienki,aktorzy odgrywający narzucone im role...Ta Jaśnie Pani Eminencja Nauczycielka ,która nie lubi potocznej nazwy swojego zawodu -to własnie taka zakała.Ale jak ktoś tu słusznie zauważył-odosobniona w swych poglądach.Ja jestem dyrektorem przedszkola( od 30 lat).Pracuję także z dziećmi.Wycieram im gile,tyłki,dokarmiam,wiążę sznurowadła,przytulam pocieszam,turlam po dywanie,cierpliwie pokazuję ten świat, zanim dziecko stanie się uczniem.Dlatego jestem PRZED-SZKOLANKĄ. I jestem z tego dumna.Dzieci się do mnie kleją,zarażają swoimi paskudztwami,a ja się wciąż wzruszam,gdy śpiewają,tańczą,mówią dzień dobry na ulicy.I jest mi wstyd za takie nauczycielki jak wyżej !
wyślij odpowiedź

Autor: Pedagog i mama PRZEDSZKOLAKA 28.11.2012 10:06  
Odp:"przedszkolanka"
Proszę mi napisać gdzie Pani NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO pracuje, ponieważ po pierwsze na pewno nie powierzę Pani NAUCZYCIELCE WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO dziecka pod opiekę, a po drugie nie chciałabym składać tam podania do pracy by musieć pracować z taka osobą jak Pani NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO. Nic Pani nie wnosi tylko się unosi i do tego obraża wszystkich dookoła.
wyślij odpowiedź

Autor: zwiedzający 10.12.2012 23:29  
Wartość
"Ważnym jest być miło, ale ważniejsze jest być miłym"
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 12.12.2012 01:28  
wykształcenie
Może porozmawiajmy o wykształceniu. Co to jest wykształcenie. Czy to jest dokument na podstawie którego można podjąć pracę? Czy wiedza zdobyta uczeniem się, wykorzystywana w życiu i w pracy, dzięki której można lepiej żyć, godniej to znaczy umieć rozumieć ludzi, problemy, umieć rozmawiać na poziomie asertywnym "Ja jestem w porządku i oni są w porządku". Jeżeli wykształcenie to tylko dokument, którym się można szczycić, to nawet jeżeli będziemy mieli tych dokumentów kilka lub kilkanaście, nie świadczy to o naszej inteligencji tylko o wytrwałości i uporze.
Moim zdaniem wykształcenie jest widoczne na zewnątrz. Można je poznać po sposobie porozumiewania się z ludźmi, po szacunku jakim darzymy innych, po uśmiechu do innych ludzi, bo znamy swoją wartość i doceniamy wartość innych. Każdy ma swoje wady, ale ma także zalety. Jest cała gama różnorodnych charakterów. Pedagog wie o tym. Wykształcony pedagog umie rozmawiać z ludźmi. Zna pojęcie asertywność, kieruje się wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Rozpoznaje swoje emocje i emocje innych, umie je łagodzić. Czyta książki nadal, ponieważ wiedza jest jak pamięć ulotna i należy ją odświeżać. Wiedza pedagogiczna się rozwija, i tak jak lekarze muszą być na bieżąco z nowościami, tak pedagodzy jeśli nie korzystają z wiedzy zdobytej poprzez naukę nie umieją rozmawiać na równym poziomie z innymi. Lekarz który nie umie wykorzystać swojej wiedzy i szkodzi innym, jest niewykształcony pomimo że ma dokument uprawniający do podjęcia pracy. "Za" dokumentem musi iść wiedza i umiejętności, wtedy możemy powiedzieć że jesteśmy wykształceni. Takiego wykształcenia życzę sobie i innym, abyśmy mogli żyć przyjemnie i bezpiecznie.
wyślij odpowiedź

Autor: Mariola 15.02.2013 15:49  
nie ma takiego zawodu jak PRZEDSZKOLANKA
nie ma takiego zawodu jak PRZEDSZKOLANKA! niektórzy rodzice niestety nie mają bladego pojęcia ,,,ze jesteśmy pełno prawnymi wykształconymi NAUCZYCIELKAMI! niestety:(
wyślij odpowiedź

Autor: wolnicak anna 22.02.2013 21:02  
Odp:nie ma takiego zawodu jak PRZEDSZKOLANKA
proponuje MGR czyli w wolnym tłumaczeniu (mozesz gówno robic ) i niezle zyc , od tyłu żebyś nie wiem ile robił gówno masz .teraz pracujesz w przedszkolu potem juz możesz nie pracowac z takim podejsciem
wyślij odpowiedź

Autor: Przedszkolanka 04.03.2013 20:08  
ŻENADA wykłócać się o to
wyślij odpowiedź

Autor: Przedszkolanka 04.03.2013 20:13  
Co z tego że jesteśmy nauczycielami. Próbujecie się dowartościować tym, że nimi jesteście???? Żałosne wykłócać się o terminologię. Ja wiem kim jestem!!
wyślij odpowiedź

Autor: qqqqqqqq 07.03.2013 20:20  
Odp:Nauczyciel przedszkola = przedszkolanka. ZGROZA !!!
Proszę sprawdzić w słowniku języka polskiego co znaczy przedszkolanka! PRZEDSZKOLANKA=wychowawca przedszkola, nauczyciel przedszkola a nie odwrotnie! W sumie jak ktoś kłóci się o takie słówka ma obniżony poziom samooceny! Mam propozycję dla wszystkich zwracajmy się do "przedszkolanek" jako Szanowana,Najlepsza, Najmilsza, Najmądrzejsza ... itp. nauczyciel!!!! HaHaHaHa Wtedy będą dowartościowane ( oczywiście wzrok nisko i skłon japoński)
wyślij odpowiedź

Autor: nnnnnnnnnnnnnnn 08.03.2013 19:47  
No ja jak podpisywałam umowę to nie było mowy o przedszkolance tylko nauczyciel wychowania przedszkolnego.A ta ironię prosze zachowac dla siebie. Wiele rodziców wchodzi do przedszkola jak do obory czekajac chyba na nasze powitania i ukłony zapominajac o tym,ze to osoba wchodząca mówi dzień dobry.Chamstwo i brak kultury po potegi entej
wyślij odpowiedź

Autor: Iwona 09.03.2013 20:47  
Z tego, co tu czytam to stwierdzam ze to nie nauczycielki maja problem tylko rodzice, którzy za wszelka cenę nauczycielkom wychowania przedszkolnego chcą uświadomić, ze nie sa nauczycielkami i nie zasługują na to miano. Tylko nie wiem, dlaczego i nie rozumiem nienawiści do nauczycielek wychowania przedszkolnego. Jestem nauczycielka wychowania przedszkolnego, mam do tego odpowiednie kompetencje i wykształcenie. Słowo "Przedszkolanka" jest nazwa potoczną tak jak niektórzy nie mówią ekspedientka tylko "sklepowa", nie lekarz weterynarii tylko "weterynarz" nie lekarz farmacji tylko "aptekarz" i wiele innych zawodów. Jedni mówią tak inni tak, ale nie zauważyłam takiej walki, jaka toczy sie o nauczyciela wychowania przedszkolnego. Ludzie za wszelka cenę chcą nam udowodnić ze nie jesteśmy nauczycielkami. To niby, kim jestesmy?Przedszkolanka, co niby znaczy to słowo? Zawodu takiego nie ma, więc, w czym tkwi problem. Jest nauczyciel przedszkolny, szkolny, akademicki. Praca na każdym szczeblu jest ważna. Ale pogarda kierowana jest wyłącznie w stosunku do nauczycieli wychowania przedszkolnego. Oddajecie dzieci do przedszkola a ludzi, którzy opiekują się sie waszymi dziećmi nienawidzicie i wyśmiewacie(chociażby drwina pani wyżej) Chyba nigdy tego nie zrozumiem. Jedna podpisuje się przedszkolanka inna nauczycielka i tak dobrze i tak dobrze, więc czemu na siłę udowadniacie nam, ze nie jesteśmy nauczycielami pomimo ze nimi jesteśmy. Nauczyciel przedszkola to osoba wykształcona i to bardzo ciągle się dokształcająca, to osoba wrażliwa, posiadająca wiele umiejętności plastycznych, tanecznych, ale dla was to za mało. O co wiec wam chodzi?
wyślij odpowiedź

Autor: mer 01.06.2013 23:09  
pozdrawiam Nauczycieli i przedszkolanki
przedszkolanki to opiekunki, nie nauczycielki

Rodzic i Nauczycielka
wyślij odpowiedź

Autor: nauczyciel wychowania przedszkolnego 02.06.2013 08:49  
odp:pozdrawiam Nauczycieli i przedszkolanki
Co za bzdurny wpis."Nauczycielka"a nie wie,ze nie ma przedszkolanek tylko nauczyciel wychowania przedszkolnego tak jak np nauczyciel nauczania poczatkowego .Te niby " przedszkolanki" według jasnie "pani nauczycielki" sa lepiej wykształcone niz nie jeden nauczyciel w szkole;' . A tak jeszcze do wiadomosci opiekunki sa w żłobkach.No cóż jak kończyło się jakąs szkolinę prywatna to co można wiedzieć.Przedszkole jest placówka wychowawczo- dydaktyczna, czyli uczy i wychowuje a żłobek jest placówka wąłśnie opiekuńczą. Zrozumiaął "pani nauczycielka"
wyślij odpowiedź

Autor: pomoc nauczyciela / równiez po pedagogice/ 26.06.2013 20:44  
Moje zdanie
Namnożyło się tych pan po pedagogice jak mrowia....noszą głowy zbyt wysoko, wymagania posiadają bardzo wygórowane...pisać można dużo....Dochodzę do takiego wniosku: studia pedagogiczne są w miarę proste-łatwe.
wyślij odpowiedź

Autor: Może kiedyś będziemy lepsi. 27.06.2013 19:23  
Jak mówić żeby dziecko słuchało?
Obraża pani samą siebie? Jak Pani byłaby nauczycielem to by Pani głowy wysoko nie nosiła?. Punkt widzenia zmienia się wraz z punktem siedzenia.

Chociaż też jestem zdania, że nauczyciele w wychowaniu przedszkolnym siedzą na laurach. Nie wkładają wysiłku aby się rozwijać (chociaż uczęszczają na kursy), a uczymy i rozwijamy się do końca życia (permanentna nauka i rozwój)
Wydaje im się, że to małe dzieci i można je traktować jak się komu podoba. Nie widzą swojego wpływu, bo nie wiedzą że można też inaczej. Pozwalają też innym na nieprzyjemne traktowanie dzieci tylko dlatego , ze łatwiej jest im wtedy utrzymać spokój. Zamiast rozmawiać i motywować dzieci wymagają i karzą.
Wymagania i kara, a gdzie rozmowa i zrozumienie?. Ja wiem, że jest to o wiele trudniejsze ale tylko na początku, później kiedy przyzwyczai się do rozmowy z małym dzieckiem to już idzie jak z płatka. Trochę żartu, rozmowy, pochwalenia pocieszenia. To nasze społeczeństwo z którym będziemy się spotykać co dzień w starszym już wieku. Jak nauczymy ich cierpliwości to będą ją mieli dla innych.

wyślij odpowiedź

Autor: ............................... 27.06.2013 20:42  
Jak mówić żeby dziecko słuchało?
Co za agresywny typ?Mówisz o swojej tępocie osobniku?
wyślij odpowiedź

Autor: NAUCZYCIELKA NA URLOPIE 28.06.2013 11:51  
WAKACJE
Dzisiaj był mój ostani dzien w przedskolu.Pożegnałam sie z dziećmi rodzicami i zacznę odpoczywać a wy złosliwe mamuchny dalej plujcie jadem, obwianiajcie nauczycieli za wszystko, co sie da. Mamy to w nosie.W MOIM PRZEDSZKOLU NIE MA TAKICH ZŁOSLIWYCH BA.
wyślij odpowiedź

Autor: Basia 17.07.2013 21:59  
Brawo!
Bardzo "ciekawy" wątek! Brawo dla autorki i coniektórych po drodze. Nikt ci nie da szacunku, który powinnaś dostać od własnych rodziców.
wyślij odpowiedź

Autor: MGsolutions 23.07.2013 15:02  
Nauczyciel Przedszkola/Żłobka; Pomoc Nauczyciel Przedszkola/Żłobka w Niemczech
Czy znacie może osoby chętne do podjęcia pracy jako Nauczyciel Przedszkola/ żłobka lub Pomoc Nauczyciel Przedszkola/Żłobka, zaznaczam, że jest to praca w Niemczech.
wyślij odpowiedź

Autor: BABCIA 06.09.2013 20:22  
NAUCZYCIEL W SZKOLE UCZY A OCENA JEGO TO WIEDZA UCZNIA A WY PANIE JESTEŚCIE PRZEDSZKOLANKAMI A RACZEJ BYŁABYM ZA SŁOWEM CIOCIE TAK WYKSZTAŁCONE PANIE POWINNY PRZEDEWSZYSTKIM MYŚLEĆ O SAMOPOCZUCI TAKIEGO 3, 4 LOTKA POWINNO CZUĆ SIE BEZPIECZNIE
wyślij odpowiedź

Autor: Olga 06.09.2013 23:28  
Odp: Nauczyciel Przedszkola/Żłobka; Pomoc Nauczyciel Przedszkola/Żłobka w Niemczech
A dokładniej:w której części Niemiec i jakie uprawnienia trzeba mieć,no i WIEK -jaki maksymalnie ?
wyślij odpowiedź

Autor: aguś 21.09.2013 20:55  
Odp:Odp:"przedszkolanka"
Zgadzam się. Ja wprawdzie z wykształcenia jestem teologiem. Praktycznie nie spotkałam się z określeniem mnie w przedszkolu mianem nauczyciela. Przeważnie pani od religii czy czasem pani katechetka. A przecież też mogłabym się zbuntować, że ze mnie żadna pani od czegoś tam tylko pani NAUCZYCIEL. Nie jest ważne to jak się kogoś nazywa tylko czy podchodzi się z szacunkiem do pracy, którą wykonuje.
wyślij odpowiedź

Autor: hanka 22.09.2013 09:06  
Odp:Jak mówić żeby dziecko słuchało?
Zgadzam się w 100procentach.tylko cierpliwosc,tłmaczenie,a nie agresja.Agresja rodzi agresję.Ale najłatwiej jest szarpac dziecko i sadzac przy stolik karnym.
wyślij odpowiedź

Autor: dekolt 03.11.2014 07:48  
dziewczynka którą chodzi do przedszkola to przedszkolak nie przedszkolanka ...groza wieje nieznajomość funkcjonowania języka i kompleksy dotyczące nauczycieli z 10cio letnim stażem pracy ... może nie wymieniaj już swoich osiągnięć związanych z wykształceniem bo to kompromitacja
wyślij odpowiedź

Autor: MK 11.03.2015 09:34  
Moja córka chodziła do małego żłobka, w którym Panie prosiły żeby nazywać je ciociami. Dla mnie to bardzo fajny pomysł, bo pozwala łatwiej się dzieciakom przyzwyczaić do cioci, a nie obcej Pani.
Naturalnym dla mnie również było, że w przedszkolu jest Pani przedszkolanka, a w szkole nauczycielka.
I nie chodzi o umniejszanie niczyjej pracy. Tylko człowiek z kompleksami przywiązuje taką wagę do nazwy swojego stanowiska.
Dla mnie najważniejsze jest jakim człowiekiem jest ta osoba, której powierzam córkę na kilka godzin dziennie.
W mojej ocenie nazywanie się nauczycielem powoduje barierę i dystans. Pani nauczycielka dyscyplinuje i naucza, a nie bawi się i uczy przez zabawę.
W przedszkolu są dzieci 2-5 lat, to są jeszcze dzieci. One chcą się bawić. Jak słyszę "baza programowa" w przedszkolu to mnie krew zalewa.
Ludzie!!! To są dzieci. Jeżeli chcecie się realizować jako nauczyciele to idźcie uczyć do szkoły.
Nie przelewajcie swoich ambicji, czy kompleksów na dzieciaki. Żłobek, przedszkole, czy szkoła to ma być frajda i przygoda, a nie powaga i majestat NAUCZYCIELA.
Trochę luzu!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: szkolna 12.03.2015 12:46  
Odp:Odp:"przedszkolanka"
Proponuję przedszkolankom mówić per pani profesor.
wyślij odpowiedź

Autor: Magdalena 12.03.2015 22:04  
Odp:Odp:Odp:litości !
Witam. Pracuje pani w przedszkolu ?? Poszukuję nauczycielki wychowania przedszkolnego do przeprowadzenia wywiadu dotyczącego "Adaptacji dzieci 3-letnich do warunków przedszkola". Wywiad będzie przeprowadzany do pracy magisterskiej. Bardzo prosiłabym o kontakt ze mną na e-mail: mkkm27@wp.pl. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Potoczna 18.01.2017 18:37  
To święte oburzenie świadczy o wielkich kompleksach. Skoro tak to pani przeszkadza to trzeba bylo studiować co innego;)
wyślij odpowiedź

Autor: Jakaś tam Polka 18.01.2017 18:54  
Kompleksy!!!
Jak widać po dyskusji większość pań przedszkolanek ma wielkie kompleksy. No zdarzyło się parę na poziomie ale to wszystko. Język rynsztokowy, zero ogłady, pieniactwo, chęć podniesienia swojej wartości poprzez akcentowanie wykształcenia (swoją drogą jak je zdobyły z takim poziomem) Słowem masakra.
Jak to dobrze, ze moje dzieci miały normalne przedszkolanki w latach 80- tych. i założę się, ze nie miały studiów wyższych. Jak widać studia wcale nie podnoszą poziomu!
wyślij odpowiedź

Autor: gość 23.01.2017 17:08  
Bez przesady
Używam określenia "przedszkolanka" nie dlatego żeby kogoś obrazić,dać wyraz lekceważeniu itp. tylko na takiej samej zasadzie jak o nauczycielu wychowania fizycznego mówię "wuefista". Zwyczajny skrót.
wyślij odpowiedź

Autor: Aneta 24.01.2017 18:36  
Odp:Kompleksy!!!
Zgadzam sie!
wyślij odpowiedź

Autor: Ka 16.02.2017 14:44  
Komuś puściły nerwy
Pojawił się artykuł, który opisuje dokładnie co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Widać, nie każdy przymyka oko na nieprawości panujące w hermetycznej grupie zawodowej. Nie dziwi mnie ten artykuł wcale. Te panie, głównie pilnujące odpowiednich tytułów, podkreślające swoje wykształcenie, chyba naprawdę mają w głębokim poważaniu nasze dzieci. Słownik PWN wyjaśnia kim jest przedszkolanka-"wychowawczyni w przedszkolu", więc nie rozumiem tych kompleksów. Czy to od nazewnictwa,zależy sposób traktowania naszych dzieci? Jeśli tak, to jestem gotowa za każdym razem zwracać się do wychowawczyni: "Szanowna Pani Magister Nauczania Przedszkolnego". Tu link do artykułu: http://babyonline.pl/zle-traktowanie-dzieci-w-przedszkolu-to-norma,aktualnosci-artykul,22268,r1.htmlhttp://babyonline.pl/zle-traktowanie-dzieci-w-przedszkolu-to-norma,aktualnosci-artykul,22268,r1.html
wyślij odpowiedź

Autor: Barbara 21.04.2017 11:56  
A czy to ważne czy nauczyciel czy przedszkolanka?
Bardzo ciekawy artykuł na ten temat jest tutaj: http://rozkminytiny.pl/przedszkolanka-czy-nauczyciel-przedszkola/ Komu nazwa przeszkadza? Nie przesadzamy?
wyślij odpowiedź

Autor: Agnieszka 24.04.2017 09:39  
Odp:Komuś puściły nerwy
Dziecko chodzące do przedszkola, czy to chłopiec czy dziewczynka to przedszkolak. Natomiast opiekująca się nimi osoba to przedszkolanka. Jak się lubi swoją pracę to i nazewnictwo nie ma znaczenia. Mnie się tak wydaje i na pewno nie zmieni nikt i nic tego nazewnictwa. Sama mam koleżanki przedszkolanki i same tak o sobie mówią, ale One kochają dzieciaki.
wyślij odpowiedź

Autor: mama 04.05.2017 10:36  
śmiech
Tak, dziewczynka uczęszczająca do przedszkola to przedszkolanka, a dzieci przystępujące do pierwszej komunii to komuniści;-)
wyślij odpowiedź

Autor: farmaceutka 20.11.2019 22:16  
Odp:Odp:Nauczyciel przedszkola = przedszkolanka. ZGROZA !!!
Lekarz farmacji? Nieźle...Farmaceuta jak już, a przedszkolanka to zawód, poszukajcie spisu zawodów i znajdziecie. Tak samo nie mówi się lekarz chirurgii a chirurg, onkolog, pediatra itd. Co to za głupoty.
wyślij odpowiedź

Autor: Adrian 12.05.2020 17:54  
Nomenklatura
Jednak proszę zauważyć ,że lekarza nie nazywa się "szpitalnikiem", osoby pracującej w biurze "biurową" a ekspedientki "sklepową"-chyba ,ze w jakiejś zapadłej wsi.Nauczycielek,mimo iż pracują w szkole nie określa się mianem "szkolnianek"Co więcej nauczycieli w szkole średniej nazywa się profesorami,co ich w jakimś stopniu nobilituje.Myślę ,ze określenie "przedszkolanka",jest nieco anachroniczne,kojarzy mi się z "ochroniarką"
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #  #            #    #     # 
 #     #  ######      #      #####  
 #     #  #     #    #      #     # 
  #   #   #     #    #      #     #