MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Przeniesienie do innej grupy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Agnieszka Jóźwiak 17.06.2010 14:13  
Przeniesienie do innej grupy
Witam , mam takie pytanie otóż moja córcia od trzeciego roku życia chodzi do przedszkola , obecnie jest w grupie 4-latki . Po ostatnim zebraniu pani dyr poinformowała ze do zerówki na ranną zmianę będą chodzic dzieci rodziców obojga pracujących , wiec jeżeli ja nie pracuję to moja córka zostanie przeniesiona do innej grupy .Jestem tym faktem troszkę zbulwersowana ponieważ Ada zżyła się z panią i dziecmi wiec to nie etyczne moim zdaniem . Czy można przeniesc dziecko bez mojej zgody do innej grupy , tym bardziej ze pomimo tego iż nie pracuje moje dziecko chodzi do przedszkola , a gdzie do tej pory były dzieci mam które pracowały a nie posyłały dzieci do przedszkola by nie ponosic kosztów????
wyślij odpowiedź

Autor: Dziumdzia 23.06.2010 10:57  
Odp:Przeniesienie do innej grupy
Witam,

Mam podobny problem. Moje dziecko jest w tej chwili w 3 latkach, ze względu na jakąś durną uchwałę miasta ma być przeniesione do grupy 5 latków (jest urodzony w lutym). Zgłaszałam Pani moje obawy, że synek nie jest emocjonalnie gotowy na takie zmiany, ale niestety nic to nie daje. Najgorsze jest to, że zostałam o tym poinformowana na koniec roku mimo, że przedszkole wiedziało o tym od dawna i nie bardzo mam możliwości wpłynięcia na ich decyzję.
wyślij odpowiedź

Autor: muszelka 01.09.2010 10:32  
przeniesienie do innej grupy
a ja mam inny problem mój synek ma skonczone 4 lata a został przyjety do najmłodszej grupy dzieci w przedszkolu, po rozmowie z dyrektorką przedszkola Pani stwierdziła że mogę zrezygnować jak mi się nie podoba a jak już nie leżakuje (bo od dawna nie śpi po południu) to będzie siedział i czekał aż dzieci się wyśpią.
wyślij odpowiedź

Autor: Marika 14.09.2011 23:26  
Bardzo proszę o pomoc...
Mam takie pytanie, czy wesołe, pełne energii, gadatliwe dziecko może w pewien sposób stać się nieśmiałe? Otóż moja 4,5letnia córeczka poszła do przedszkola, była w nim niestety tylko w sumie 6 dni gdyż zachorowała i musiała zostać w domu, przez pierwsze 3 dni bawiła się z dziećmi, wszystko było dobrze aż do momentu kiedy poszłam na szczepienie i tam niestety zaraziła się wszami(które na szczęście wcześnie wytępiłam) od innego dziecka, poinformowałam o tym fakcie wychowawczynie gdyż na owym szczepieniu były również dzieci z przedszkola córki i w trosce o dobro innych zaalarmowałam przedszkolankę. Od tamtego czasu moja pociecha wraca do domu coraz bardziej smutna, dzieci nie chcą się z nią bawić, szczypią ja i odpychają- wychowawczyni stwierdziła, że mała nie nawiązuje kontaktu z rówieśnikami ( nigdy nie miała z tym problemu), że nie potrafi liczyć do 10- umie liczyć do 20- sama ją uczyłam i liczy bezbłędnie, nie potrafi rysować- żadne dziecko nie rodzi się Picassem.. nie potrafi ubrać kurteczki- owszem ale poinformowano nas- rodziców, że są panie pomocnice które w takich rzeczach pomagają dzieciom a co się okazuje jednak nie... ogółem mała staje się coraz bardziej zamknięta w sobie... Chciałabym zmienić jej grupę gdyż malutka skarżyła się, że dzieci są dla niej nie miłe i jej dokuczają,nie akceptują jej... czy mogę zażądać od dyrekcji zmiany grupy? dodam tylko, że w innych grupach przedszkolanki nie są
tak wymagające i inne dzieci chodzą do przedszkola z uśmiechem na twarzy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #        #     # 
 #     #  #    #   #        #       
 #     #  #    #   ######   ######  
 #     #  #######        #  #     # 
  #   #        #   #     #  #     #