MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > telewzor w przedszkolu
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Edyta Konkel 30.04.2007 13:39  
telewzor w przedszkolu
Mam duży problem w zwiazku z przedszkolem, do którego uczęszcza mój synek. Przyprowadzam go dość wczesnie, bo juz około godz.7.00 zauważyłam, że bardzo często od samego rana dzieci siedzą przed telewizorem i ogladają bajki. Panie w tym czasie siedzą z boku i sobie rozmawiają. Myslę, że serwują dzieciom telewizję do samego śniadania, czyli do 8.30. mój syn chodzi do tego przedszkola od niedawna. Mam porównanie z jego poprzednim przedszkolem i wiem, że można dzieciom zorganizowac czas zupełnie inaczej. Co waszym zdaniem powinam zrobić? Zastanawiam się nad romowa z dyrektorką, ale boję się,że to nic nie da.
wyślij odpowiedź

Autor: magda przedszkolanka 30.04.2007 22:36  
Odp:telewzor w przedszkolu
edytko, musisz te sprawę poruszyć, powszechna jest świadomość dorosłych o szkodliwośći zbyt częstego oglądania przez dzieci telewizjii, oglądają jej za dużo w domu, więc w przedszkolu serwowwanie im kolejnych dawek jest niedopuszczalny, telewizor w przedszkolu powinien służyć jedynie podłączaniu do niego DVD lub video w celu urozmaicenia zajęcia pokazem multimedialnym, czyli jako pomoc dydaktyczna, uważam ze powinnaś najpierw porozmawiać o tym z nauczycielką że martwi cię taki rytuał poranków sali zabaw i prosiz by od tego odejść, dopiero jak zobaczysz że to nie przyniosło rezultatu porozmawiaj z dyrektorką, myślę że to powinno pomóc, jeśli jest to placówka która dba o swoją renowmę, jeśli o nią nie dba to lepiej zabrać z niej syna, bo zanim się zmieni na lepsze to syn moze już pójść do szkoły ;-))), pozdrawiam serdecznie.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 10.11.2008 21:57  
Telewizor w przedszkolu
Pani Edyta poruszyła bardzo ważny problem. Chociaż wątek rozpoczęty dosć dawno, myślę, że w wielu przedszkolach aktualny.

Dobrze wyposażone przedszkole powinno mieć zestaw środków audiowizualnych, bo pomagają i urozmaicają prowadzenie zajęć z dziećmi. I tylko taka jest ich rola, TO NIE SĄ CZASOPOCHŁANIACZE.
Telewizor wykorzystuje się kiedy porusza się tematy niemożliwe do zrealizowania podczas bezposredniej obserwacji i działania dzieci, np: pokazujemy film o pracy górnika w kopalni. Taka projekcja profesjonalnego edukacyjnego filmu dla dzieci trwa max. do 15min. i to jest wszystko.Na bazie tego co dzieci zobaczyły nauczycielka prowadzi dalsze zajęcia /ruch, plastyka, muzyka, zabawy dydaktyczne itp./ dostosowane do wieku dzieci.
Zatem absolutnie nie może byc mowy o ciągle włączonym telewizorze i kolejno włączonych bajkach bez ładu i składu zwłaszcza, że rano muszą byc również przeprowadzone zajęcia wprowadzające do tematyki dnia.
Proszę spokojnie o tym porozmawiać z wychowawczynią grupy.
wyślij odpowiedź

Autor: ... 10.11.2008 23:06  
re
Bardzo podoba mi sie podejście do problemu Pani Anny :). Dzieci mogą się przekonać w ten sposób, że TV to nie tylko bajki ale też ciekawe programy edukacyjne. To samo mogłoby tyczyć się zajęć komputerowych.
wyślij odpowiedź

Autor: Asia 09.01.2009 20:42  
Odp:re
Pracuję z dziećmi od 4lat, i nigdy nie było telewizora, doskonale można prowadzić zjęcia bez tego magicznego pudełka, którego dzieci mają w nadmiarze w swoich w domach!
wyślij odpowiedź

Autor: Jstyna Smolarkiewicz 16.09.2010 09:20  
witam
mam ten sam problem prowadzę dziecko do przedszkola a tam drugi dzień rano przed śniadaniem bajki i to wilk i zając bardzo jestem zszokowana tą sytuacją
wyślij odpowiedź

Autor: WIOLETA SZANKIN 11.10.2010 16:53  
Wiola
Mam ten sam problem w naszym przedszkolu jest już tradycją,że ogląda się bajki w czasie kiedy dzieci mają leżakować, jedne zasypiają inne sie nudzą nie ma wogóle czytania bajek!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: Hildegarda 16.11.2010 16:58  
Hildegarda
Ja tam jestem zadowolona włączę dzieciakom bajki i można się spokojnie kawy napić a i w porozumieniu z koleżanką na miasteczko wyskoczyć, cisza i spokój nikt nie łazi nikt się nie bije.Ja nie zarabiam tyle zeby cały boży dzień z dzieciami się użerać
wyślij odpowiedź

Autor: maja 24.08.2011 14:52  
Odp:Wiola
zdaję się że to dość powszechny problem. Telewizory w przedszkolach przestały już służyć edukacji są raczej czasowypełniaczem
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 24.08.2011 16:08  
Odp:Hildegarda
Prawdziwie "Wisielcze" poczucie humoru !
wyślij odpowiedź

Autor: NPrzedszkola 25.08.2011 09:07  
Odp:telewzor w przedszkolu
A w moim przedszkolu brakuje wlasnie tlewizora i DVD jak mozna w sposob odpowiedni przedstawic temat np. dzikich zwierzat, innych krajow, pracy strazaka w akcji - w XXI w. mam to rysowac czy tylko na ilustracjach pracowac. Takie zajecia nie sa ubogacone sa nie dokonca prawidziwe dlatego TELEWIZOR! tak ale nie codziennie
wyślij odpowiedź

Autor: eqr 01.12.2011 21:17  
Odp:Odp:telewzor w przedszkolu
100 % ma Pani racju
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #         #####  
  ##    #     #  #    #   #     #