MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > rewulucja po 2 latach w jednej grupie przedszkolnej
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: mama dziewczynki 16.05.2010 17:07  
rewulucja po 2 latach w jednej grupie przedszkolnej
Teraz się dowiedziałam, że moją córkę bez mojej zgody I wiedzy wraz z innymi- tylko 6ma dziećmi odłączono od grupy do której chodziła dwa lata...jakie przepisy pomogą MI na odwołanie się. Nie wiem na jakiej podstawie zdecydowano że to akurat ta 6dzieci ma być pozostawiona ( dołączona do młodszej grupy gdzie będą nowe wychowawczynie)a reszta 21 dzieci idzie dalej ze swoimi Paniami które będą miały dołączoną 6 dzieci 6letnich. Dlaczego większość dzieci idzie ze swoimi Paniami a 6 dzieci w tym moja córka ma zostać przeniesiona???Dyrektorka tłumaczyła się w rozmowie, że takie są względy organizacyjne, że 6 latki muszą zostać przyjęte i ich nie połączy z 4latkami...a moją córkę 5letnią może połączyć....nie udzieliła mi konkretnej odpowiedzi.Proszę pomóżcie. Co robić...czy wasze odwołania coś pomogły?"
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka_przedszkolanka 17.05.2010 19:38  
Odp:rewulucja po 2 latach w jednej grupie przedszkolnej
To się nierzadko niestety zdarza. Nie ma przepisów, które to regulują. Grupa przedszkolna nie jest z gumy, a rzeczywiście 4-latki z 6-latkami to niezbyt dobry pomysł.
Myślę, że mimo to Pani córce nie będzie źle.
wyślij odpowiedź

Autor: ala 18.05.2010 17:28  
ODWOŁAĆ SIĘ NA PIŚMIE
Słowa dyrektor będzie odrzucać, ( co nie napisane tego można się wyprzeć) ważne jest pismo- kopię niech podstępluje,że wpłyneło dn..... W piśmie można powołać się na przepisy oświatowe, które mówią o podmiotowym traktowaniu dziecka, a przeniesienie bez zgody rodzica jest przedmiotowym traktowaniem dziecka, jest niezgodne z KONWENCJĄ PRAW DZIECKA co kwalifikuje się do Rzecznika Praw Dziecka. Można napisać, że proszę o sprecyzowanie na jakiej podstawie zostało ustalone to, które dzieci zostaną przeniesione, a które nie.I koniecznie, że proszę o odpowiedź na piśmie.
wyślij odpowiedź

Autor: ala 18.05.2010 17:34  
ODWOŁAĆ SIĘ NA PIŚMIE
Dodatkowo przedszkole opiera się na Statucie, a w każdym Statucie jest umieszczane, że Przedszkole działa dla dobra dziecka, że nastawione jest na współpracę z rodzicami..itp (na stronach internetowych przedszkoli często są umieszczane Statuty) -a w przypadku przeniesienia bez zgody rodzica jest to niezgodne ze Statutem przedszkola...a każde Przedszkole ma Statut.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #        #######   #####  
  #   #   #    #   #    #   #     # 
 #     #  #    #       #    #     # 
 #     #  #    #      #      #####  
 #     #  #######    #      #     # 
  #   #        #     #      #     #