MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > 15 miesięcy - 2 złamane obojczyki
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: rodzic 23.04.2010 15:34  
15 miesięcy - 2 złamane obojczyki
Witam.
Jestem ojcem pięcioletniego chłopca. Muszę przyznać że sytuacja w jakiej się znalazłem jest dość trudna i nieprzyjemna. W styczniu ubiegłego roku doszło do wypadku, w przedszkolu upadając złamał obojczyk. Minęło 15 miesięcy i sytuacja się powtórzyła,został popchnięty przez inne dziecko i upadł na zabawki. Gdy emocje opadły udałem się do dyrektorki danej placówki. Po tym jak nakreśliła mi co miało miejsce, winą za całe zdarzenie obarczyła mojego syna ponieważ: "... nie ma naturalnej zdolności bronienia się przed upadkiem", mało tego dodatkowo jestem winien ja ponieważ przez miniony czas mogłem coś z tym zrobić. Na pytanie co zamierza, usłyszałem suchą odpowiedź "Czego pan ode mnie oczekuje?". Nie jestem specjalistą w sprawie działania przedszkola, dlatego też nie pouczałem pani dyrektor w jaki sposób ma je prowadzić jednak poczułem jak by całe zdarzenie zostało zbagatelizowane. Nie zależy mi na wyrzuceniu osoby która w jakimś stopniu jest za to odpowiedzialna, nie rozchodzi się też o pieniądze z ubezpieczenia. Czuje się rozżalony, nie dość że mój syn i ja zostałem obarczony winą to nie usłyszałem słów "przepraszam", zwykłego przyznania się do popełnienia błędu. Jak mam się zachować w takiej sytuacji?
wyślij odpowiedź

Autor: Iza 23.04.2010 15:52  
15 miesięcy - 2 złamane obojczyki
A jak Pan myśli, kto tu popełnił błąd?Gdzie są dzieci będą wypadki.Jeżeli stało by się to w domu wtedy nie byłoby winnego, ale wydarzyło się to w przedszkolu to oczywiście trzeba szukać winnego.A jak Pan zapobiegłby temu wypadkowi- uwiązałby syna czy inne dzieci żeby nie biegały?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#         #####   #######   #####  
 #    #   #     #  #    #   #     # 
 #    #   #            #    #     # 
 #    #   ######      #      ###### 
 #######  #     #    #            # 
      #   #     #    #      #     #