MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Przedszkola dla wybranych???
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: irena 16.04.2010 21:54  
Przedszkola dla wybranych???
Mam pewien problem którego tak nie zostawie dopóki nie dowiem się czy mam rację.Otóż w styczniu posłałam mojego synka do przedszkola bo skończył 4 latka.chodzi cały czas bo bardzo lubi.a teraz dowiaduję się że na przyszły rok został wykreślony,a na jego miejsce zostało przyjętych dwoje czterolatków innych.Pani dyrektor powiedziała że ci rodzice pracują.a ja mam tróje dzieci,mąż marynarz i jestem praktycznie sama.czy mam z dzieckiem wędrować od przedszkola do opola i narażać dziecko na stresy??czy tak można wykreślać?
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka_przedszkolanka 17.04.2010 15:53  
Odp:Przedszkola dla wybranych???
Przecież jeszcze rekrutacja nie jest zakończona? Myślę, że powinna się Pani odwołać od tej decyzji i oczywiście odpowiednio uzasadnić.
Niestety nie ma przepisów, które regulują tę kwestię w jakiś sposób, co roku jest nabór i co roku obowiązują pewne kryteria.
Nie spotkałam się z tym, by dziecko już chodzące do danego przedszkola miało pierwszeństwo przed innymi. To nie jest więc wykreślenie dziecka z listy, ale nie przyjęcie go na nowy rok szkolny.
wyślij odpowiedź

Autor: irenka 17.04.2010 23:36  
Przedszkola dla wybranych???
U nas już wisi lista dzieci które zostały przyjęte.jeżeli niema odpowiednich przepisów to czy jest sens odwoływać się??dla mnie to trochę niezrozumiałe,próbuję dziecku powiedzieć że nie będzie chodziło już niedługo,ale nie dociera bo bardzo chce chodzić,naprawdę urodzony przedszkolak.myślę że dzici już chodzące powinny mieć pierwszeństwo,bo jak im wytłumaczyć że koniec zabawy czas w domu siedzieć!
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######  ####### 
  #   #   #     #  #        #    #  
 #     #        #  #            #   
 #     #   #####   ######      #    
 #     #        #        #    #     
  #   #   #     #  #     #    #