MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > ZWROT OPLATY ZA ZAJĘCIA DODATKOWE
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: sc 10.02.2010 15:22  
ZWROT OPLATY ZA ZAJĘCIA DODATKOWE
Witam
jestem mamą prawie 5-letnich bliźniaków - przedszkolaków. Od kiedy poszliśmy do przedszkola - jak pewnie wiele innych maluchów - w okresie zimowym przez okres zimowy, chodzimy w kratkę, powód - przeziębienia, infekcje, grypy i inne...
Moje pytanie do Rodziców innych Przedszkolaków - jak jest w Waszych przedszkolach, czy w przypadku dłuższej nieobecności, zwracane są Wam opłaty za zajęcia dodatkowe? Nie chodzi mi o nieobecność kilkudniową, ale mój syn nie był w przedszkolu od początku grudnia, dzisiaj poszedł pierwszy raz po chorobie. Byłam dzisiaj u Pani Dyrektor z zapytaniem czy mogłabym nie płacić w tym miesiącu za zajęcia dodatkowe, płaciłam przecież już za dwa miesiące i on w tych zajęciach nie uczestniczył. Pani Dyrektor jest raczej nieelastyczna, nawet nie zastanowiła się tylko powiedziała że nie ma takiej możliwości. Przy dwójce dzieci po zsumowaniu opłat wychodzi spora kwota jak na przedszkole państwowe. Jedyny bonus jaki dostałam od p. Dyrektor ( na początku roku szkolnego) to 50% rabatu dla jednego dziecka za radę rodziców - w naszym przedszkolu wynosi ona nie mniej niż 40 zł, czyli jako rodzic płacę na to przedszkole 60 zł miesięcznie!!!
Proszę o info jak jest w Waszych przedszkolach
Pozdrawiam
S.
wyślij odpowiedź

Autor: dor 10.02.2010 19:31  
Odp:ZWROT OPLATY ZA ZAJĘCIA DODATKOWE
witam
W moim przedszkolu w Szczecinie jeśli ma się dwoje dzieci w tej samej placówce to za 2 płaci się 50% . Co do zajęc dodatkowych platnośc adekwatna do obecności, najchętniej zwracane jest za rytmikę a co do innych zajęc to jeśli było dziecko nieobecne przez co najmniej 14 dni to płaci się również 50%.Ma Pani bardzo niewyrozumiałą p.Dyrektor.
wyślij odpowiedź

Autor: dor 10.02.2010 19:34  
Odp:ZWROT OPLATY ZA ZAJĘCIA DODATKOWE
Chodziło mi że za drugie dziecko płaci się 50% stałej opłaty czyli u nas połowa 190zł.
wyślij odpowiedź

Autor: Miska 10.11.2010 19:47  
Zwrot za zajecia dodatkowe
U nas nie zwraca sie za zajecia dodatkowe jesli dziecko nie chodzi ale mozna zaplacic np. polowe jesli nieobecnosci bylo sporo. Osobiscie nie wymagam by zwracano mi te oplaty gdyz kwota np. za rytmike to 24 zl miesiecznie, a przeciez czy dziecko jest czy go nie ma to nauczyciel musi zawsze przyjechac i zajęcia zrobic. Gdyby to byly większe kwoty to moze patrzylabym innaczej ale tez trezba zrozumiec nauczycieli prowadzących takie zajecia jak angielski, rytmika, czy gimnastyka korekcyjna.
wyślij odpowiedź

Autor: Hildegarda 17.11.2010 21:58  
Hildegarda
A u nas płaci się podwójnie za to że pani od rytmiki marnuje czas siedząc samotnie
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 14.02.2011 02:44  
rytmika
Drogie Panie jestem nauczycielką rytmiki i też zawsze trzeba płacić,ze wzgledu na to iz jakby bylo tak jak Panie mowicie ze polowa dzieci by nie chodzila przez pol miesiaca i nie placila,nie mialabym pensji.Problem polega na tym ze sa to zajecia grupowe a nie indywidualne.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: mama 15.02.2011 14:21  
Opłata za rytmikę
W naszym przedszkolu nie płacimy za rytmikę gdy dziecko w miesiącu nie było wcale na rytmice, lub było tylko raz. Jeżeli w miesiącu dziecko skorzystało z co najmniej dwóch zajęć musimy uiszczać pełną opłatę (16zł). Nie jest to majątek, ale na pewno jest to niesprawiedliwe. Wydawanie pieniążków na coś, z czego dziecko nie skorzystało to fundowanie nauczycielowi wynagrodzenia. A przecież nauczyciel to nie organizacja pożytku publicznego.
wyślij odpowiedź

Autor: Rytmiaczka GiGi 26.12.2012 03:29  
Rytmika
To nie jest fundowanie nauczycielowi wynagrodzenia.
Nauczyciel zajęć dodatkowych ma podpisaną umowę z przedszkolem prowadzi własną działalność, czyli opłaca zus. Przyjeżdża do przedszkola niezależnie czy jakieś dziecko jest chore czy nie,bo są to zajęcia grupowe, na występie okolicznościowym np dzień babci jest za darmo tego nikt nie liczy, ze Pani os rytmiki była a przecież przyjechała za darmo.Do tego mogę powiedzieć na własnym przykładzie że często dochodzi nagrywanie podkładów piosenek aby Pani wychowawczynie mogły utrwalać piosenki, ktoś pomyśli co to za sztuka nagrać na cd piosenkę, ale każdą piosenkę i każdy podkład należy dostosować do grupy pod względem tempa i wysokości a tu już się kłania konwersacja midi obróbka mp3 i inne.Jednak tak jak piszę to jest tylko przybliżenie tego co ja w tej pracy wykonuję. Ja jednak staram się iść rodzicom na "rękę" dlatego jeśli dziecko bylo na 1 zajeciu z 8 w miesiacu rodzic nie placi. Proszę o tym porozmawiac z dyrektorem placówki.Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: paulinka 07.07.2013 19:50  
opłaty paulinka
Znalazłam tą stronę z opłatami za rytmikę i za głowe sie chwytam , piszecie ze za rytmike płacicie 24 zł czy 16 zł na miesiąc . tam gdzie ja pracuje /a jestem rytmiczką od kilkunastu lat /rodzice płacą 40 - 50 zł na rok !!! co za rozbieżności ! Do Rytmiczka GiGi - masz zupełną racje z nagraniami i obróbką też to robię i to za " bóg zapłać " . Tam gdzie pracuje za nieobecności dzieci w przedszkolu nie odliczają . Jeszcze do autorki Mama - kobieto popracuj z dziećmi choć miesiąc zobaczysz jaka to praca !!!!!!!!!!
wyślij odpowiedź

Autor: tomcug 07.07.2013 21:29  
Odp:opłaty paulinka
Paulinko, wysokość opłat zależy od przedszkola, w różnych bywa różnie. Ja pracuję w małym jedno oddziałowym wiejskim przedszkolu zlokalizowanym w budynku szkoły. Pan od rytmiki dojeżdża z pobliskiego miasta (10 km w jedną stronę). To logiczne, ze jeśli opłata wyniosłaby 50 zł za rok to na paliwo nie zwróciłoby się nawet (na rytmikę chodzi 15 dzieci).

Oczywiście rodzice bardzo chcieli, by zajęcia takie się odbywały, wyrazili zgodę na wysokość opłaty (15 zł za miesiąc)i wszystko było dobrze na początku. Potem się zaczęło - bo moja córka raz nie była, ja nie będę płacić, najlepiej,żeby było za darmo, a co by się panu stało, jakby tak się poświęcił i za darmo poprowadził. Zasady były omówione na zebraniu i wszystko było niby ok, schody zaczęły się potem.

Zajęcia prowadzone rewelacyjnie, ale pan się zirytował i wstępnie zapowiedział, że od września nie będzie do nas przyjeżdżał.

U nas dzieciaki mają naprawdę dużo bezpłatnych dodatkowych zajęć, no, ale najlepiej, jakby wszystko było za "fri".
wyślij odpowiedź

Autor: Gosia 08.07.2013 16:18  
Rytmika
Wg mnie te oplaty za rytmike czy angielski nie powinny byc zwracane bo tak jak jedna z Pan powiedziala nauczyciele przyjezdzają i robią zajecia niezaleznie od tego czy dziecko jest czy nie, bo to zajecia grupowe. Zgadza sie tez ze są na wystepach na dniu Babci, Dniu mamy, zakonczeniou roku, na Mikolaju i to calkowicie za darmo.
Pozatym jest jeszcze jedna kwestia, prosze pamietac ze część z wplat rodzicow na zajecia dodatkowe idzie na przedszkole tzn. dzieki temu wasza Pani Dyrektor i Rada rodziców moze kupic np.instrumenty dla przedszkola, zrobic nowy plac zabaw, czy remont przedszkola.
Sprawa placenia zusu przez rytmiczki jest oczywista do tego dochodzi jeszcze podatek VAT i dochodowy.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #  #     #  #     # 
 #     #   #####    #####    ###### 
 #     #  #        #     #        # 
  #   #   #        #     #  #     #