MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > niedostosowany do przedszkola
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: aga 05.02.2010 16:40  
niedostosowany do przedszkola
przedszkolanka pani dyrektor a nawet sekretarka uważają że mój syn jest niezdyscyplinowany dzieci się go boją itp...jest roztrzepany i pełny energii w domu jest w miarę grzeczny jak może być 3latek wydaje mi się że chcą mu przyczepić łatkę nikogo nie pobił jest krzykliwy i płaczem wymusza ja daje sobie z tym rade wydaje mi się że im sie nie chce ma mieszaną grupę 3,4,5latki i jest ich 18-stu dała mi znak żebym nie puszczała choć przez tydzień czy dwa. co mam zrobić
wyślij odpowiedź

Autor: maja 05.02.2010 20:21  
!!!!!!!
Ja też mam trudne dzieci w grupie - krzykliwe, płaczliwe, bijące - chyba w każdej grupie jest kilkoro takich :) i dobrymi metodami można rsobie poradzić. Jendak do tego potrzebna jest współpraca nauczycieli i Rodziców. Jeśli wymusza w przedszkolu to może wymusza tez w domu? Czy Pani mu ulega? Jeśli tak to już wiemy dlaczego jest taki w przedszkolu. Myślę że potrzebna jest szczeraz rozmowa z nauczycielką syna. Razem powinnyście wypracować plan działania :) Ja mam chłopca który wymuszał płaczem - robił tak we wrześniu i w październiku. Nie uległam. W listopadzie czasami odpuszczał.A w grudniu już zapomniałam że był taki problem. Udało się bo Mama w domu też się starała nie ulegać. Muszą być jasno ustalone reguły i zasady, których trzeba się trzymać i byc konsekwentnym.
Nigdy bym nie zaproponowała Rodzicom żeby nie przyprowadzały dziecka przez kilka dni bo jest niegrzeczne!!! Też mam grupę mieszaną od 2,5 do 5 i 17 dzieci!
wyślij odpowiedź

Autor: aga 06.02.2010 13:12  
Odp:!!!!!!!
tylko te uwagi zaczęły sie od dwóch miesięcy wcześniej wymuszał płaczem od czasu do czasu teraz mówi mi pani że jest bardzo niedobry(nikogo nie bije)a w domu moge powiedzieć że jest dużo grzeczniejszy nisz we wrześniu czy nawet w listopadzie nie ulegamy mu to zaczęło się jak chorował ponad półtora roku kilka razy był w szpitalu co rusz zastrzyki kroplówki po tym zrobił się trochę bardziej wyczulony i drażliwy sama nie wiem co zrobić nawet obcy ludzie wiedzą i stwierdziły panie że robi kupe w majtki żeby coś wymusić usłyszałam to właśnie dowiedziałam sie od osób trzecich to wyjaśnić muszę
wyślij odpowiedź

Autor: nika 15.06.2010 11:56  
wydalenie dziecka z przedszkola
Problem dzieci z problemami emocjonalnymi w przedszkolu jest bardzo dotkliwy dla innych dzieci. Do przedszkola mojego syna do grupy 5-latków we wrześniu dolączyl Bartek.Niestety był on wydalany już z wielu przedszkoli Chlopiec ten jest niezrównoważony, bije dzieci i wychowawców, krzyczy. Moje dziecko jest wrażliwe i zaczęlo robić histerię na samo hasło pójścia do przedszkola. Skarży się że jest tam strasznie bo Bartek go bije. Wychowawca grupy załamuje ręce bo nie jest w stanie z tym dzieckiem pracować i dezorganizuje to pracę całej grupy. Teraz dzieci idą do zerówki, która jest obowiązkowa. Sytuacja ponownie sie powtarza. Co w takiej sytuacji można zrobić. Proszę o radę. Naprawdę szkoda mi mojego syna i boję się że zamknie się przez tą sytuację w sobie.
wyślij odpowiedź

Autor: Karol 15.07.2010 12:46  
Ciekawe...
Są różne dzieci, ale to Przedszkole powinno się zająć tym, żeby się z nim uporać. Oczywiście we współpracy z rodzicami :) Bo same Panie w przedszkolu nic nie zdziałają bez wychowania w domu. A już były u nas w przedszkolu takie przypadki... Córka wracała podrapana, bo pewien kolega taki miał zwyczaj traktować inne dzieci. Ale problem się rozwiązał.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia 11.08.2010 08:56  
kasia
Od kilku lat można zobserwować w przedszkolach powiększajacą sie liczbę dzieci z takimi problemami - zwłaszcza emocjonalnymi co wpływa na ich zachowanie, że bardzo trudna staje się praca z pozostałymi dziećmi, które można zainteresować.
Sytuacja jest o tyle trudna, że grupy są liczne - w ostatnich latach po 25 dzieci, w tym kilkoro z naprawdę poważnymi problemami, z którymi powinno się pracować indywidualnie. Moim zdaniem powinno się tym problemem zainteresować . Albo dodatkowa pani tak jak w klasach integracyjnych ( można powiedzieć, ze to grupy są integracyjne) albo stanowcze zmniejszenie grup. Wiem co mówię - w grupie do 15 osób zna się dokładnie każde dziecko i naprawdę można pomagać indywidualnie.
Gdybym miała dziecko z problemami to chciałabym żeby naprawdę ktoś sie nim zajmował- w grupie 25 osobowej to niemożliwe na 100%
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####   #         #####    #####  
 #     #  #    #   #     #  #     # 
       #  #    #   #        #     # 
  #####   #    #   ######    #####  
       #  #######  #     #  #     # 
 #     #       #   #     #  #     #