MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > czy ktos moglby udzielic mi porady?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: kasia 08.03.2007 11:50  
czy ktos moglby udzielic mi porady?
Czy ktos z panstwa moglby mi udzielic informacji na temat zakresu obowiazkow pomocy wychowawcy przedszkolnego.Otoz rozpoczynam prace w tym zawodzie i zupelnie nic nie wiem na ten temat a jest mi to bardzo potrzebne.Moze ktos zna strony internetowe z informacjami na ten temat.Dziekuje Bardzo
wyślij odpowiedź

Autor: ANNA 08.03.2007 21:31  
Odp:czy ktos moglby udzielic mi porady?
myślę że gdy tylko przyjmiesz się do pracy, od razu otrzymasz zakres swoich obowiązków.
wyślij odpowiedź

Autor: Małgorzata 13.03.2007 19:39  
po rozpoczęciu pracy dyrektor ma obowiazek przedstawic ci na piśmie do podpisania przydział obowiazków które zależą od dyrektora i przedszkola
wyślij odpowiedź

Autor: Nauczycielka 04.06.2007 18:58  
Obowiazki obowiazkami, ale przede wszystkim miej dużo serca, wyrozumiałości dla swoich poopiecznych. Taka właściwie jest moja aktualna pomoc do dzieci jest wzorem wszystkich cnót jakie trzeba posiadac na tym stanowisku. Jest moim "uzupełnieniem", jest zawsze tam gdzie jej potrzebuję, miła, serdeczna i opiekuńcza. Jeśli nie wiesz co masz robic po prostu spytaj nauczycielki z która współpracujesz czego od ciebie oczekuje. Jestescie nam bardzo potrzebne. Ja to odczuwam szczególnie wtedy gdy zostaję z grupa całkiem sama.A teraz do sedna. Do twoich obowiazków należy wszystko co wiąże się z opieka nad dziecmi my nauczycielki tez za to odpowiadamy ale mamy jeszcze na głowie sprawy dydaktyczne więc jesli wyręczycie nas we wszystkim co wiąże sie z samoobsługą to już dla nas wielka pomoc. I bądź zawsze usmiechnieta- dzieci to lubią.
wyślij odpowiedź

Autor: ewa 18.07.2007 20:04  
Udzielenie porady
Czy ktoś z Państwa mógłby mi udzielić takiej odpowiedzi ... Chciałabym pracować w przedszkolu lecz mam ukończone studia licencjackie o kierunku Pedagogika Społeczna w zakresie praca socjalna oraz studia magisterskie o kierunku Pedagogika Pracy Socjalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim. W październiku br. ukończe studia podyplomowe o kierunku Pedagogika Opiekuńczo - Wychowawcza ze specjalnością Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna ... czy po takich kierunkach mogę pracować w przedszkolu tylko jako pomoc wychowawcy czy mogę warunkowo jako nauczyciel przedszkola. Nadmieniam, iż od września br. podejmuje studia poyplomowe o kierunku Wychowanie Przedszkolne.
wyślij odpowiedź

Autor: Małgosia 18.07.2007 20:30  
Kwalifikacje - odp.
Twój poziom wykształcenia Ewo nie daje kwalifikacji do pracy na stanowisku nauczyciela przedszkola.Nie ma czegoś takiego jak zatrudnienie warunkowe, chyba że w prywatnych przedszkolach, które rządzą się swoimi prawami.
Dyrektor może zatrudnić nauczyciela, który nie ma wymaganych kwalifikacji tylko wtedy kiedy nie ma innego kandydata, który je posiada, co jest możliwe raczej tylko w przypadku niektórych przedmiotowców w szkołach. Szczegółowo możesz o tym przeczytać w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 10 września 2002r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli. (Dz.U. z 2002r. Nr 155, poz. 1288. Pozdrawiam.

wyślij odpowiedź

Autor: ewa 18.07.2007 22:07  
Odp:Kwalifikacje - odp.
Dziękuje Małgosiu za odpowiedź ... Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: justah23 19.07.2007 10:26  
Odp:Odp:Kwalifikacje - odp.
niby nie masz kwalifikacji ale je uzupelniasz i dlatego mozesz!!! staraj sie o prace nauczyciela a nie pomocy bo szybciej zdobedziesz doswiadczenie.
Dzwonilam kiedys w tej sprawie do kuratora oswiaty w lubuskim i on kategorycznie powiedzial ze nie mozna jak sie nie ma kwalifikacji, bo przeciez kto to widzial zeby osoba "taka z ulicy" pracowala w przedszkolu?? (tak sie wyrazil) Totalna bzdura!!!dlaczego?? bo mam przyklad swój i okolo 30 innych dziewczyn starszych badz mlodszych ktore ze mna studiuja na podyplomowych studiach z wych. przedszkolnego!
wszystkie nie mamy jeszcze pelnych kwalifikacji (skonczyylysmy za to inne studia o profilach pedagogicznych) a pracujemy jako nauczycielki w przedszkolach:)
To jest po prostu dobra wola dyrektora przedszkola ktory sklada wniosek do kuratora z prosba o Twoje zatrudnienie w przedszkolu i pisze w nim ze to wlasnie Ty a nie ktos inny (nawet z pelnymi kwalifikacjami) nadajesz sie na nauczyciela itd. a dalej to juz zalezy od kuratora ale jak widac bardzo czesto wyrażają zgode.
pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 20.07.2007 13:22  
Odp:Odp:Odp:Kwalifikacje - odp.
W przedszkolu niepublicznym -prywatnym- obowiązują takie same zasady jak w publicznym, bowiem w zakresie zatrudnienia obowiązują te same zapisy Ustwy o systemie oświaty. Wymóg wykształcenia obowiązje więc, a kurtorzy niechętnie zgadzają się na odstępstwa.

Są placówki które nazywają się dziwacznie jak np Akademia Przedszkolaka które przedszkolem nie są, bowiem nie zarejestrowane jest jako przedzkole i nie ma zatem obowiązku stoswania wymienionej ustawy. W takiej placówce mogą zatrudnić d dzieci każdą osobę wg własnego uznania.
wyślij odpowiedź

Autor: kasia kraj 25.07.2007 19:36  
a co myslicie o pracy terapeuty zajeciowego w przedszkolu?
bi ja nim jestem i zastanawiam sie czy dobrze robie
wyślij odpowiedź

Autor: Jagoda polska 21.09.2010 21:03  
a ja moge pracować w przedszkolu?
Ukończyłam studia licencjackie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej a także magisterskie na tym samym kierunku. Jednocześnie ukończyłam studium podyplomowe z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Tylko zastanawiam sie czy to wystarczy czy potrzebuję jeszcze kurs pedagogiczny?
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #         #####  
  ##    #     #  #    #   #     # 
 # #          #  #    #   #     # 
   #     #####   #    #    #####  
   #    #        #######  #     # 
   #    #             #   #     #