MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Prosba do wszytkich nauczycieli i dyrektorów w przedszkolu!
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: aga 04.12.2009 06:03  
Prosba do wszytkich nauczycieli i dyrektorów w przedszkolu!
Mam prosbe do wszystkich nauczycieli i dyrektorów,zeby pilnowali czy do przedszkola przyprowadzane sa dzieci zdrowe czy chore.Teraz tyle sie mówi o grypie,w przedszkolach sa wywieszane prosby do rodziców zeby chorych dzieci nie przyprowadzali ,ale to nie ma zadnego rezultatu.Moje dziecko od wrzesnia ma nawracajace infekcje za kazdym razem kiedy ja wylecze to po paru dniach w przedszkolu dostaje znowu katar i kaszel.Powiklaniem tych infekcji jest zapalenie płuc które własnie ma.Kolejny antybiotyk musi brac,2 tygodnie siedziec w domu i co dalej?znowu ja wylecze i znowu sie zarazi?
wyślij odpowiedź

Autor: Małgosia 04.01.2010 21:38  
Odp:Prosba do wszytkich nauczycieli i dyrektorów w przedszkolu!
Problem stary jak swiat. Niestety tak naprawdę ja jako nauczycielka niewiele mogę zrobić. Rodzic przynosi zaświadczenie od lekarza, że dziecko może chodzić do przedszkola (bo "zdrowe"), więc cóż ja mogę?
wyślij odpowiedź

Autor: beba 04.01.2010 22:12  
Spotkałam się również z takim stwierdzeniem rodzica: kiedy rozbierał dziecko w sztni zaczęło kaszleć, mamcia wtedy stwierdziła, A CO CIE TAK NAGLE KASZLE, PRZECIEŻ W DOMU NIE KASZLESZ... a dziecku buzia się w przedszkolu nie zamyka, a jak się zwróci uwagę (oczywiście w delikatny sposób żeby nie urazić bo poleci od razu na skarge) to pózniej idzie fama że "pani chce mieć wolne od dzieci bo jej się robić nie chce, pracuja tylko po 18 godzin w tygodniu i ma tyyyyle wolnego" - cytat
wyślij odpowiedź

Autor: Beata 05.01.2010 09:46  
chore dzieci w przedszkolu
To jest ogromny problem i chyba nie zniknie.Rodzice często oddając chore dziecko chyba czasami czekają na to ,że jakoś ten dzień przeleci i się uda, często się nie udaje bo my dzwonimy po rodzica jeżeli dziecko ma wysoką temperaturę i wymiotuje.Nie wierzę w to,ze dziecko rano było zdrowe a po 2 godzinach w przedszkolu dostało wysokiej temperatury.Oczywiście zgłaszamy rodzicom,ze dziecko kaszle często pada odpowiedź " naprawdę to chyba tylko w przedszkolu bo w domu nie".Często chorujące dziecko to naprawdę poważny problem dla rodzica a szczególnie gdy sam wychowuje dziecko, gdy nie ma blisko dziadków a wiemy jak pracodawcy patrzą na zwolnienia.Ale w żaden sposób nie mogę zrozumieć matki, która nie pracuje i oddaje dziecko do przedszkola a tłumaczenia to tylko kaszelek , alergia(katar ropny)lub ,ze dziecko tak kocha przedszkole,że nie chce być w domu to dla mnie to są bzdury i ja odbieram to zupełnie inaczej.Jedni rodzice zatrzymują dziecko w przedszkolu dziecko chociażby dla zwykłego katarku a inny rodzic przyprowadza bardzo chore dziecko i wmawia nam,ze tylko nam się tak wydaje, bo np. źle spało w nocy i dlatego jest marudne.O takich przykładach można by pisać i pisać ale co to da.Każda matka zna swoje dziecko i wie kiedy ono czuje się źle. Gdy moje dzieci były w wieku przedszkolnym wystarczyło kiedy spojrzałam im w oczy i już wiedziałam ,ze są chore lub jest to kwestia kilku godzin.My możemy jedynie zadzwonić po rodzica aby zabrał chore dziecko, ale są przypadki wyłączania komórek.
wyślij odpowiedź

Autor: noni 10.01.2010 15:59  
walka z wiatrakami
Dokładnie jest tak jak pisze Beata.Znieczulica wśród rodziców jest okropna. Czasem zastanawiam się czy napawdę nie mają innej możliwości opieknad swoim dzieckiem. Ja tezm am dziecko i jestem nauczycielką. Często rodzic przyprowadza dziecko i rano mówi "wczoraj miała37 stopni coś się dzieje" i co i my mamy problem, bo z 37 robi się koło południa 40. Mnie jako matce serce by pękło i ta niepewnośc że moje dziecko źle czujące się jest w sumie z obcymi ludźmi. Ratunku. A już moda na zwalanie na "alergię" okażdej porze roku jest standardem. Noi alergia objawia się teraz też gęstym, zielonym glutem- ciekawe.My dzwonimy po rodzica jeśli dziecko źle się czuje a jeśli ma temp. i rodzic nie reaguje dzwonimy po pogotowie.Nie bierzemy na siebie oodpowiedzialności, ale zdarza się tak że rodzice zmieniają nr komórek nie informując nas albo nie odbierając ich.Iich dziecko siedzi biedne przez pól dnia i się ęczy. Czasem powinna wkroczyć do akcji opieka społeczna.....bo ręce opadają
wyślij odpowiedź

Autor: emi 13.01.2010 11:25  
chore dzieci w przedszkolu
moim zdaniem to prośba do wszystkich rodziców i opiekunów bardziej bo co może nauczyciel albo dyrektor??? on nie jest lekarzem i nie mze diagnozowac, jedynie moze dzicko chore przyjąc po czym za godzine zadzwonic do rodzica ze dziecko ma temperaturę np, albo wymioty czy biegunkę...
wyślij odpowiedź

Autor: Ada 16.06.2011 19:42  
Odp:chore dzieci w przedszkolu
a co zrobić kiedy matka siedzi w domu i powiadomiona przez nauczycielkę że syn ma 38,6 temp. mówi że nie ma czasu go odebrać i malec do 17:00 leży chory...a nauczyciel nie może mu nic podać???? nawet na zbicie temp. jałowa krowa a nie matka i właśnie tak zaraża inne dzieci. to głupota rodziców.......
wyślij odpowiedź

Autor: Ola 16.06.2011 19:44  
Odp:chore dzieci w przedszkolu - Ada
Takie suki a nie matki powinno się pozbawiac praw rodzicielskich.
wyślij odpowiedź

Autor: MAma 16.06.2011 20:24  
Odp:chore dzieci w przedszkolu
Czy w przedszkolu,(podobnie jak w żłobkach) nie można zatrudnić pielęgniarki,która by miała uprawnienia do nieprzyjęcia chorego dziecka do placówki ? Przecież można wyznaczyć jedno pomieszczenie do obejrzenia dziecka pod kątem objawów chorobowych i odesłać przy drzwiach dziecko z tzw."Zielonym katarem" lub gorączką.
wyślij odpowiedź

Autor: gaga 23.06.2011 20:21  
Odp:Odp:chore dzieci w przedszkolu
Niestety u mnie wszystkie zakatarzone dzieci "mają alergię". "Alergia", "alergia". Na co - nie wiadomo. Zielony katar slywa z nosa, gile długie jak gierkówka, ale rodzic mowi ze to 'alergia". Pewie na pyłki, w zimie. W grupie obok jest dziecko , ktore ma alergie taka cały rok.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #        #  #     # 
 #     #   #####    #####    ###### 
 #     #  #              #        # 
  #   #   #        #     #  #     #