MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > zmiana lokalizacji przedszkola w szkole
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Małgorzata Wojciechowska 16.11.2009 22:27  
zmiana lokalizacji przedszkola w szkole
Chciałabym prosić o pomoc wszystkich, którzy się znają lepiej o de mnie na prawie oświatowym.Nie dawno po dwóch miesiącach chodzenia przez moje dziecko do oddziału przedszkolnego w szkole pani Dyrektor oznajmiła, że postanowiła przenieść sale przedszkolaków z parteru na piętro. Jest to stary poniemiecki budynek o stropach drewnianych, istnieją tam stare drewniane schody, po których nasze dzieci mają schodzić do toalety. Nie posiada owo pomieszczenie dwóch wyjść przeciwpożarowych i nad tą salą ma być umieszczona biblioteka. bardzo niepokoi mnie bezpieczeństwo dzieci. Proszę o pomoc.
wyślij odpowiedź

Autor: Marcina 17.11.2009 18:23  
Odp:zmiana lokalizacji przedszkola w szkole
Nie bardzo zrozumiałam czego Pani sie obawia. Może zawalenia stropu, albo podpalenia budynku.
Ja tak sobie myślę, że jest w Polsce bardzo wiele punktów pradszkolnych zorganizowanych przy szkołach w których są trudniejsze warunki niż w nowoczesnej nowej placówce. Gminy organizują je aby umożliwić dzieciom pobyt w przedszkolu możliwie blisko domu. Nie powinno to jednak powodować niezadowolenia lecz akceptację. Jeśli zaś rodzic nie chce zaakceptować tego co gmina może dać dzieciom ma prawo szukać w innej miejscowości lepszego bo nowoczesnego i nowego przeszkola.
Pracuje w jednej z pomorskich gmin i wiem jak trudno jest wiazać koniec z końcem w oświacie.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#     #####   #######   #####  
  ##    #     #  #        #     # 
 # #          #  #        #       
   #     #####   ######   ######  
   #    #              #  #     # 
   #    #        #     #  #     #