MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > EMOCJE GÓRĄ
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: wychowawca 21.10.2009 09:34  
EMOCJE GÓRĄ
Dzień dobry:)
Wrażliwość,empatia,zaangażowanie- cechy niezbędne w pracy z dziećmi...., ale co wówczas, gdy przybierają formę, która sprawia, że dziecko przekracza normy, bazując na tychże "atrybutach"?
Czytając opinie rodziców o wychowawcach, których ich dzieci nie lubią i przez nich nie chcą chodzić do przedszkola-jest mi bardzo smutno.Niestety sama zaczynam coraz częściej myśleć o rezygnacji z pracy.....Nie- nie przez dzieci, ale własne emocje z którymi czasami ciężko jest mi sobie poradzić.Istota sprawy tkwi w tym, że pracując 2 rok z tą samą grupą,tak bardzo przejmowałam się ich sympatią i dobrym samopoczuciem, że w efekcie przybrałam postać przytulanki przy której można rozrabiać ile "wlezie", a jak podejmuję próby zdyscyplinowania dzieci w postaci podniesionego głosu to w efekcie czuję się jak POTWÓR. W dodatku pracuję zawsze w godz 12-17, co dodatkowo stanowi utrudnienie ze wzgl. na zmęczenie dzieci ....Proszę tylko nie pisać o kontrakcie grupowym itp.Bardzo proszę Panie o radę jak same radzicie sobie z własnymi emocjami.Dziękuję:)))
wyślij odpowiedź


Autor: Anna 21.10.2009 09:55  
Odp:EMOCJE GÓRĄ
Wrażliwość, emaptia, zaangażowanie i...dystans. To cechuje profesjonalistę, a Pani jest przecież zawodowcem. Proszę sobie wyobrazić lekarza, który płacze nad pacjentem. Owszem, powinien być wrażliwy na cierpienie i zaangażowany, ale czy rozpaczający? Czy mielibyśmy do niego zaufanie?
Nie jest Pani potworem i nie powinna Pani tak się czuć. Myślę, że warto popracować nad autooceną i zaakceptować, że cechy ktore Pani wymieniła jako przeszkadzające w pracy są naprawdę Pani atrybutem.
A że czasami Pani podniesie głos! No cóż! Czasami w pracy krzykniemy, czasami przytulimy, taka nasza rola, byle wszystko z umiarem i ze świadomością tego co robimy i po co.
Pozdrawiam serdecznie, życzę akceptacji i sukcesów w pracy
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  #  #######  #####  ####### 
 ##  #    #   # #  # 
 # #  #    #      #  
  #  ######  ######   #  
  #     # #   #  #   
  #  #   # #   #  #   
 #####  #####  #####   #   
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp