MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > praca w soboty i niedziele
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Janina K 19.10.2009 19:43  
praca w soboty i niedziele
Dyrektor mojego przedszkola wymyśla różne imprezy (z udziałem dzieci i rodziców), które odbywają się w soboty lub niedziele. Uważa, że ma do tego prawo, gdyż obowiązuje nas 40-godzinny tydzień pracy. Oczywiście za przyjście w sobotę i w niedzielę do pracy nie płaci, bo uważa że w ramach tych 40 godzin może "dysponować" nauczycielami wedle własnego uznania.
Wszystko ok, mogę zgodzić się na popołudnia w tygodniu, ale dlaczego mam pracować w ramach tych 40 godzin w dni wolne od pracy?
Czy ktoś wie, jak to wygląda od strony prawnej?
Skoro w soboty i niedziele są zamknięte przedszkola to czy w tych dniach mam przychodzić za darmo do pracy?
proszę o odpowiedź
wyślij odpowiedź


Autor: Anna 20.10.2009 08:51  
Odp:praca w soboty i niedziele
Za pracę w dniu wolnym przysługuje wynagrodzenie lub dzień wolny. Dotyczy to zarówno imprez ogranizowanych w dniu wolnym, jak i szkoleń. Nie jest to związanie z 40 godzinnym tygodniem pracy, bo nauczyciele w szkołach i przedszkolach mają 5-dniowy tydzień pracy: od poniedziałku do piątku.
wyślij odpowiedź

Autor: Justyna 22.10.2009 09:43  
Podstawa prawna
Możesz mi podać podstawę prawnę tego zarządzenia, bo w mojej placówce jest ten sam problem.Za przyjście w sobotę do pracy ( festyn, dni otwarte itp.) nie otrzymujemy wynagrodzenia, ani dnia wolnego.A takich imprez mamy kilka w roku.
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 22.10.2009 18:37  
Odp:Podstawa prawna
Karta Nauczyciela - art.42 /przeczytaj w całości/

a w szczególności:

Art.42 c pkt.3
Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie.
wyślij odpowiedź

Autor: małgorzata 22.10.2009 20:37  
podstawa prawna
Myślę, że to też jest istotne:

Karta Nauczyciela

Art. 42c. 1. Nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy.
wyślij odpowiedź

Autor: wioletta nowak 12.04.2012 15:48  
promocja szkoły w sobote
w sobotę dyrektor szkoły zaplanowała dni otwarte. nie mogę w nich uczestniczyć . czy muszę pisać wyjaśnienie dlaczego nie przyjdę w wolny dzień do pracy?czy dyrektor ma prawo wymagać ode mnie takiego oświadczenia? nie wszyscy nauczyciele zostali wyznaczeni do pracy w wolną sobotę, chociaż dyrektor powiedziała , że wszyscy uczący muszą stawić się. Przez ostatnie 3 soboty uczestniczyłam , za darmo, w uroczystościach szkolnych.
wyślij odpowiedź

Autor: ja 15.04.2012 16:10  
Odp:promocja szkoły w sobote
Ot, rozpanoszeni dyrektorzy! Właściciele personelu!
Za pracę w sobotę należą Ci się nadgodziny albo dzień wolny. Pisanie wyjaśnienia nic nie da, możesz raczej na piśmie zwrócić się o dzień wolny za tę sobotę. Najlepiej połóż zwolnienie, po problemie.
wyślij odpowiedź

Autor: Piotr Pilarczyk 26.06.2013 15:19  
upomnienie za opuszczenie Festynu w sobote bez uprzedzenia dyrektora
Witam, właśnie dziś otrzymałem upomnienie pisemne od dyrekcji, że dobrowolnie bez wyjaśnienia opuściłem festyn rodzinny w sobotę. Musiałem je podpisać, pracuje na niepełnym etacie szkoły, Czy mogę się odwołać, od tego upomnienia, i jakim artykułem się kierować.
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
  #####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #     # 
  #####    #####   #    #    ###### 
 #              #  #######        # 
 #        #     #       #   #     # 
 #######   #####        #    #####  
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp