MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > 1 + 18 + 6 w grupie przedszkolnej
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: tata sześcilatka 15.09.2009 09:57  
1 + 18 + 6 w grupie przedszkolnej
Witam.
Mam 6-latka w przedszkolu publicznym. Dostał się do przedszkola "z odwołania" i trafił do grupy "średniaków". Jest w tej grupie jedynym 6-latkiem + 18-u 5-latków + 6-u 4-latków. Obowiązkowy program edukacyjny ma taki sam jak grupa "starszaków" czyli 6-latków i niby teoretycznie wszystko jest OK. Ale on tam jest trochę jak "starszy brat". Czy w takiej grupie będzie miał szansę na prawidłowy rozwój i przygotowanie się do szkoły? Wiem, że w przedszkolach dopuszczalne jest tworzenie grup łączonych ale czy to nie przesada 1+18+6 ??? Mam wrażenie, że on czuje, że coś jest "nie tak" ale chodzi chętnie, wraca zadowolony. Moim zdaniem różnica między 5 a 6 latkiem jest bardzo duża i obawiam się, że zatrzyma się w rozwoju. Próba przeniesienia do "starszaków" nie powiodła się z "braku miejsc". Mam rację czy histeryzuję?
Pozdrawiam
tata sześcilatka
wyślij odpowiedź

Autor: aga 10.02.2010 09:59  
do taty szesciolatka
Witam.Moje dziecko ma 5 lat.Poszla od wrzesnia do przedszkola do grupy mieszanej z 4 latkami.Gdy zapisywałam ja do przedszkola pani pytała czy wyrazam zgode na grupe mieszana,bo nie ma miejsc w 5 latkach.Zgode wyraziłam,bo za bardzo nie wiedziałam jakie sa minusy takich grup.Okazało sie ze program nauczania jest zanizany ze wzgledu na 4 latki w tej grupie i moje dziecko własciwie niewiele sie uczyło bo to co było w programie to juz umialo.Na szczescie zwolniło sie miejsce w 5 latkach i mała chodzi do 3 grupy i widze ze duzo wiecej sie uczy nawet sama mi opowiada ze wiecej pisza w ksiazeczkach,ucza sie o planetach... skoro dziecko samo zauwaza roznice to cos w tym musi byc
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #         #####  
  #   #   #     #  #    #   #     # 
 #     #        #  #    #   #     # 
 #     #   #####   #    #    #####  
 #     #        #  #######  #     # 
  #   #   #     #       #   #     #