MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > bez dostępu świeżego powietrza
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Jagoda 29.01.2007 21:55  
bez dostępu świeżego powietrza
Jaka jest opinia mam, nauczycielek na temat wietrzenia klas,sal przedszkolnych.
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 29.01.2007 22:22  
Odp:bez dostępu świeżego powietrza
Odpowiedniej wielkości sala przedszkolna nie musi być często wietrzona. Moja sala ma ok 40 m powierzchni i ponad 3 m wysokości. Na ćwiczenia gimnastyczne schodzimy do oddzielnej sali w piwnicy. W tym czasie albo w czasie spaceru moja sala jest wietrzona.
wyślij odpowiedź

Autor: jagoda 30.01.2007 12:37  
Odp:Odp:bez dostępu świeżego powietrza
dzięki za radę,opinię.ale czy w trakcie pobytu dzieci w sali można np.uchylic oknona tzw.uchylne?
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 30.01.2007 19:29  
Odp:Odp:Odp:bez dostępu świeżego powietrza
Sądzę że tak jeśli tylko jest odpowiednia temperatuura w sali i nie będzie zimne powietrze płynąć bezpośrednio na dzieci.
wyślij odpowiedź

Autor: jagoda 30.01.2007 21:12  
Odp:Odp:Odp:Odp:bez dostępu świeżego powietrza
Agatko dzięki,ale mnie chodzi przede wzystkim o to wietrzenie,które niejako ma wpływ na rozwój choroby dzieci.infekcje.
wyślij odpowiedź

Autor: jagoda 30.01.2007 21:15  
wietrzenie odbywa się wtedy ,gdy dzieci siedzą w innej części sali(tej samej).
wyślij odpowiedź

Autor: Monika 31.01.2007 17:04  
Odp:Odp:Odp:Odp:Odp:bez dostępu świeżego powietrza
Nigdy wietrzenie nie wpływa na częstotliwośc występowania chorob u dzieci.Bardziej szkodliwe jest przebywanie dzieci w dusznej nie wietrzonej sali pełnej wirusów! W Polsce cały czas pokutuje zwyczaj,że aby dziecko było zdrowe należy je cieplutko ubieraći najlepiej w okresie zimowym nie wychodzić na powietrze.Moje dziecko przez rok chodziło do angielskiego przedszkola,dzieci były lekko ubierane,w sali cały czas były otwarte okna i przez cały rok nie chorowało.Po powrocie do Polski i pójscia do przedszkola łapało infekcje za infekcją.Ala w Polsce w okresie zimowym dzieci wcale nie wychodziły na dwor.A na moje uwagi,dlaczego dzieci nie wychodzą na dwor oburzeni rodzice ruszyli na mnie,ze przecieżjest zimno i się przeziębią.Pozostawiam to bez komentarza!
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 31.01.2007 18:19  
Popieram w pełni wypowiedź Moniki. Nie wiadomo z czego bierze się przekonanie że wietrzenie może wpływać na rozwój chorób. Przeciwnie, duszna i przegrzana sala może być przyczyną chorób. Poza tym u nas w Polsce dzieci zbyt mało przebywają na powietrzu, niezależnie od pogody. Poznałam przedszkole w Niemczech. Tam dzieci każdego dnia są na dworzu. Zresztą można na ten temat przeczytać także na tej stronie w dziale PRZEDSZKOLA w Europie.
Przy okazji, fajnie że jest taki portal jak ten.
wyślij odpowiedź

Autor: ania koc 14.10.2007 16:43  
WIETRZENIE
Wietrzenie sal tak ale nie za plecami dzieci jak jedzą posiłek - co zauważyłam w moim przedszkolu.
wyślij odpowiedź

Autor: Ada 11.11.2007 19:20  
Wietrzenie
Tak.Przeszkadza Rodzicom, bo my to robimy specjalnie; zwlaszcz jakjest 26 dzieci,lepiej niech siępoduszą, popocą....
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####   #######   #####  
  #   #   #     #  #        #     # 
 #     #        #  #        #     # 
 #     #   #####   ######    #####  
 #     #  #              #  #     # 
  #   #   #        #     #  #     #