MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > ile miesięcy?
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: margo 02.06.2009 11:11  
ile miesięcy?
Witam,
chciałabym rozpocząć po urlopie wychowawczym czynność zawodową. Mam jeszcze rok, ale jednocześnie problem z opieka dla malucha, kiedy wybiorę sie do pracy. Stąd mój problem, gdyż nie znalazłam Przedszkoli czynnych cały rok?!
Czytałam, że niektóre funkcjonują nawet do 10 miesięcy! Czy przez ten czas muszę sama zapewnić dziecku opiekę?
wyślij odpowiedź

Autor: Agata 07.06.2009 15:24  
odp. ile miesięcy
To zależy od miejscowości chyba i od finansów organu prowadzącego. W miejscowości u moich rodziców przedszkole pracuje przez okres roku szkolnego (od września do końca czerwca). W większych miejscowościach, gdzie jest kilka przedszkoli są tzw. przedszkola dyżurujące,( np. w lipcu jedno, w sierpniu drugie, czy po 2 tygodnie). Prywatne przedszkola przeważnie są czynne cały rok. Najlepiej zapytac w danym przedszkolu, jak rozwiązują kwestię wakacji.
wyślij odpowiedź

Autor: Sylwia 16.06.2009 00:11  
Agata ma racje
Sa dwa wlasnie wyjscia - panstwowe przedszkola jak i szkoly sa czynne 10miesiecy w roku, a w letni okres wakacyjny sa tak zwane dyzury przedszkoli, a co za tym idzie moga sie zmieniac adresy, ze np w tym miesiacu duzyr ma to przedszkole a w innym inne...

Ew poslac dziecko do prywatnego, te zazwyczaj sa czynne bez przerwy wakacyjnej tak jak u mojego syna.
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###     #####    #####    #####  
  #   #   #     #  #     #  #     # 
 #     #        #        #  #     # 
 #     #   #####    #####    #####  
 #     #  #              #  #     # 
  #   #   #        #     #  #     #