MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > czy mogę się gdzieś odwołać (np. kuratorium ?)
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Samotna mama 01.06.2009 12:05  
czy mogę się gdzieś odwołać (np. kuratorium ?)
Jestem samotną mamą (córka 6 lat, synek 3lata). Mieszkam w stosunkowo małej miejscowości pod dużym miastem. W gminie jest sporo przedszkoli, choć przemieszczanie poranne po gminie to koszmar (korki). W mojej części gminy, 5 min. od miejsca zamieszkania jest tylko jedno przedszkole niepubliczne prowadzone przez siostry zakonne. Starsze dziecko uczęszcza do niego już trzeci rok, ja zawsze nie zalegałam z płatnościami, dziecko grzeczne, aktywne itp.
Ponad rok temu zapisałam drugie dziecko na 2009/2019, a tu słyszę od siostry Dyrektor, że brak miejsc !

Wiem, że w międzyczasie zapisano inne dzieci, któych sytuacja jest o wiele łatwiejsza, które mieszkają znacznie dalej od przedszkola itp. Czy mogę się odwołać formalnie od takiej decyzji ?
wyślij odpowiedź

Autor: Natalia Horoszczak 01.06.2009 12:37  
Ja uważam że powinna Pani.
Moim zdaniem powinna Pani próbować najpierw odwołać się do Pani Dyrektor, przedstawić swoje argumenty za pójściem dziecka do przedszkola- pani sytuacja itd, plus samoobsługa dziecka, plus to że starsza siostra tam jest, oraz to że dostały się dzieci o łatwiejszej sytuacji pod względem dojazdu, które mogłyby być w przedszkolu bliżej ich zamieszkania. Moja ciocia ma podobną sytuację, małego nie przyjęli do przedszkola nie podając powodu, mimo że gdy był mniejszy był na liście rezerwowych. Inną sprawą jest to że z miejscowości Pani Dyrektor przyjętych jest 15 dzieci na 25 możliwych miejsc. Ciocia zamierza się odwołać, bo mały jest jedynym dzieckiem z ich miejscowości który zapisywany był do przedszkola więc powinni to uwzględnić.
wyślij odpowiedź

Autor: Samotna mama 01.06.2009 15:54  
Ale gdzie się odwołać ?
Problem w tym, że Pani / Sisotra Dyrektor jednosobowo podejmuje decyzję na nie. Już do niej się 15 razy zwracałam i stykam się ze ścianą
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

###    #         #####    #####  
  #   #   #    #   #     #  #     # 
 #     #  #    #   #        #     # 
 #     #  #    #   ######    #####  
 #     #  #######  #     #  #     # 
  #   #        #   #     #  #     #