MAŁE DZIECKO

RADY I PORADY

PRZEDSZKOLE

KĄCIK NAUCZYCIELSKI

O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > Podział grupy
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Iza 08.05.2009 08:58  
Podział grupy
Witam!
Mam synka z rocznika 2004 (pięciolatek obecnie)chodzi drugi rok do przedszkola. Będzie tam chodził jeszcze przez dwa lata i do szkoły poślemy go jako 7-mio latka. W ubiegłym tygodniu Pani dyrektor wywiwsiła (ni z gruszki, ni z pietruszki) informację na tablicy ogłoszeń, że grupę mojego syna dzielą na 2 grupy (bez podania powodu podziału). Syn został rodzielony od swojego najlepszego kolegi i będzie miał nowe panie. Zostały utworzone 2 równorzędne grupy tj roczniki 2003/2004 i druga taka sama 2003/2004, z tą różnicą, że w innej grupie jest połowa obecnej grupy w tym kolega oraz znane mu Panie prowadzące, on został przydzielony do drugiej grupy z połową dzieci już chodził i nowe Panie. Byłam u dyrektorki z prośbą o przeniesienie syna do grupy kolegi oraz do znanych mu pań, dyrektorka nie chce przenieść go do innej grupy. Co robić, czy taki podział jest zgodny z prawem, czy regulamin organizacyjny tego predszkola musi zawierać, informacje, że po 2 latach uczestnictwa dzieci w przedszkolu dzielą na inne grupy o takim samym składzie ilościowym jak poprzednio, tylko mieszaja sobie dzieci z jakiegoś tam nie znanego mi powodu. Czy nie jest tak, że taki podział musi być przedyskutowany lub przedstawiony wcześniej rodzicom. Słyszałam, że takich rozgoryczonych rodziców jest więcej. Pomóżcie, co robić, żeby nie zaszkodzić dziecku a jednocześnie zachować jego dotyczczasowego kolege oraz Panie?
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 09.05.2009 21:13  
Podział grupy
Ależ proszę Pani to jest zupełnie normalne i nie ma się co denerwować. W moim przedszkolu też dzieci są mieszane , rozdzielane i nikt się nie burzy. Dzieci w tym wieku szybko zmieniają upodobania - dzis taki kolega jutro nie koniecznie ten sam, dzieci w wieku przedszkolnym szybko nawiazują kontakty z innymi dziećmi. A więc proszę się nie denerwować zobaczy Pani,ze synek będzie zadowolony a kolegów będzie miał jeszcze wielu.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama A 11.06.2009 14:13  
nieuzasadniony podział grupy
Tego typu opini po nauczycielce przedszkola mozna sie było spodziewać. Ja jestem innego zdania. W naszym przedszkolu zaistniała w tym roku identyczna sytuacja. Zatem moja córa równiez po 2 latach spędzonych z ta sama grupa rówiesniczą wraz z pozostała 12 została przeniesiona do grupy dzieci 5-6-letnich. Do pozostałych pieciolatków dołączono czterolatki. Zatem moja córa równiez będzie miała nowe panie i nowych znajomych. My rodzice rozbitej grupy jestesmy temu przeciwni i zrobimy wszystko by zostało po staremy. Piszemy petycje do władz miasta. Mamy umówione spatkanie i tego tak nie zostawimy.
Ps. Dziecko to nie przedmiot,który możemy sobie dowolnie przestawiać, bo tak nam pasuje w organizajci nowgo roku!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawienie dla Izy (mogę spytac z jakiego miasta jesteś?)
wyślij odpowiedź

Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:

#####    #####   #         #####  
 #     #  #     #  #    #   #     # 
       #        #  #    #   #       
  #####    #####   #    #   ######  
 #              #  #######  #     # 
 #        #     #       #   #     #