MAŁE DZIECKO
 
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
     
O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK

Forum > O PRACY PRZEDSZKOLI I NAUCZYCIELEK > skarga na logopedę
rozpocznij nowy wątek   |  lista wątków  |   lista kategorii  

Autor: Magda 29.04.2009 15:07  
skarga na logopedę
Jesem mamą niepełnosprawnej dziewczynki i mam niemły problem z logopedą w przedszkolu.
Córka ma 5 lat i chodzi do wiejskiego ogniska przedszkolnego od dwóch lat. Problem zaczął się gdy zmieniono logopedę we wrześniu. Pani ta jest przedstawicielem firmy sprzedającej suplementy diet(są to drogie i mało znane preparaty- ok200-300 zł za miesięczną kurację). Wymyśliła sobie że po spożyciu tego preparaty córcia będzie zdrowieć w oczach. Nie przyjmuje do wiadomości że nie interesuje mnie zakup tego specyfiku i że nie zamierzam nawet za darmo podać tego dziecku,bo produkt nie ma atestu PZH(sprawdziła to dla mnie znajoma aptekarka). Jak jej to powiedziałam to zaczęła się śmiać i spytała kto mi takich głupot naopowiadał :( Mało tego- sprawdzała kto jest moim lekarzem rodzinnym i próbowała namówić lekarza żeby na mnie wpłynął, wszystkim dookoła mówiła że odbieram szansę na normalne życi itp...
Traktowałam ją jak powietrze i w połowie listopada dała spokój. zapomniałam napisać że odradzała mi podcinanie ścięgien- bo zrobie dziecku nieodwracalną w skutkach krzywdę i będę musiała na to patrzeć do końca życia.

W grudniu córka miała operację na ścięgna, później gips i rehabilitacja. Mała zaczyna chodzić przy balkoniku( przed zabiegiem nie było szans) lub prowadzana za rączkę.
Nie należę do matek które załamują ręce nad dzieckiem i nie robią nic tylko się użalają nad swoim losem. Akceptuję swoje dziecko takie jakie jest i jej choroba nie jest dla mnie obciąrzeniem.
Żeby naświetlić sytuację córki trochę o tym co przeszła: Ur. się w 26 tyg ciązy- ciężki poród był przyczyną wylewu a później wodogłowia. Miała 1 kg i zerową odporność kiedy miała zakładaną pierwszą zastawkę, później wszystkie możliwe infekcje: gronkowiec w płynie mózgowo-rdzeniowym, ropne zapalenie opon mózgowo rdzeniowych, zapalenie otrzewnej i jeszcze kilka mniej istotnych -a to wszystko przez pierwsze osiem miesięcy życia(nie odstępowałam jej w szpitalu na krok i dało mi to ogromną siłę). Od 5lat jeżdzę trzy razy w tygodniu po 20 km w jedną stronę na rehabilitację, terapię zajęciową, logopedę i psychologa. Dzisiaj córcia zaczyna mówić rozumnie zaczyna chodzić i jak ją zdenerwuję to mówi:"no nie psiesiadziaj!"
To wszystko- łącznie z wiarą w ludzi- znów niszczy logopedka!!!
Zatrzymała mnie w czwartek jak odbierałam córcię i nakrzyczała: "jak można być takim człowiekiem, żeby uniemożliwić swojemu dziecku normalne życie, Pani nie robi nic żeby pomóc dziecku, jest pani nieodpowiedzialna" po czyn teatralnie się rozpłakała i ...wyszła!
Czekałam do dziś żeby z nią porozmawiać(w przedszkolu jest raz w tygodniu). W obecności wychowawcy powiedziałam jej że nie życzę sobie aby w jakikolwiek sposób kontaktowała się z moim dzieckiem- ma z nią nie pracować, nie dotykać jej ani do niej nie mówić- bo moim zdaniem wypacza psychikę mojego dziecka. Powiedziałam także że nie życzę sobie słyszeć żadnych komentarzy na mój temat a jeżeli ma jakiekolwiek przypuszczenia że źle zajmuję się dzieckiem i że je zaniedbuję to ma zgłosić to w opiece społecznej u kuratora albo w sądzie rodzinnym..., powiedziałam jej też że nie rozumiem jak można żerować na naiwności i nadziei matek, które wszystko oddałyby dla dziecka i że straszną krzywdę wyrządziła mi i całej mojej rodzinie takimi zarzutami...
To powinien być koniec mojej opowieści, ale mam wrażenie że ona nie zrozumiała ani słowa z tego co powiedziałam... cały czas siedziała z uśmiechem przyklejonym do twarzy i powtarzała:"ma pani takie prawo..."
Nie wiem co robić i do kogo skierować skargę, żeby ta osoba nie krzywdziła więcej ludzi....

Magda
wyślij odpowiedź


Autor: nauczycielka 29.04.2009 21:11  
Do Magdy
Mi sie wydaje ,że ta kobieta jest chora, przeciez nie ma prawa zmuszać Pani do zakupu jakiegoś leku przecież ona nie jest lekarzem tylko logopedą. Logopeda mogę być i ja jeżeli skończę półtoraroczne studia podyplomowe, ale nie ma to nic wspólnego z leczeniem a ona chyba czuje sie jakby skończyła medycynę. Ona nie ma prawa nic Pani narzucać ,żądać, zmuszać do czegoś. Chyba ma jakiegoś zwierzchnika kogoś komu podlega, proszę tam skierować skargę. Jeżeli to nie pomoże a twierdzi Pani ,że kobieta ta komentuje waszą sytuację i pewnie jeszcze oczernia a jeżeli ktoś to poręczy pozostaje jeszcze policja. Ja wnioskuję,że ona was prześladuje.
wyślij odpowiedź

Autor: Basia Dudzik 07.05.2009 20:24  
Do Magdy
Jeżeli ognisko prowadzone jest przez samorząd, to można złożyć skargę do kuratorium. Logopeda jest także nauczycielem, z tego co się orientuję.
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 08.05.2009 09:49  
do Magdy
wg znaczenia encyklopedycznego: Logopeda – zawód medyczny, zajmujący się badaniami w zakresie diagnozy stanu rozwoju mowy i terapii zaburzeń komunikacji człowieka na różnych etapach rozwoju.

Na stronie Polskiego Związku Logopedów znalazłam Kodeks Etyki, proszę się z nim zapoznać. Myślię, że jeśli trzeba posiadać skierowanie od pediatry, aby można było skorzystać w ramach NFZ z takiej terapii, to również skargę można złożyć w właściwym terytorialnie NFZ-cie.
KODEKS ETYCZNY POLSKIEGO ZWIĄZKU LOGOPEDÓW

Podstawowym obowiązkiem logopedów jest rzetelne prowadzenie diagnozy i terapii logopedycznej, systematyczne pogłębianie wiedzy. Logopedzi powinni prezentować wysoki poziom etyczny i zawodowy, tak pod kątem dobra pacjenta, jak i reputacji zawodowej.
Kodeks prezentuje wytyczne wykonywania zawodu logopedy w Polsce.
1. Odpowiedzialność osobista

1.1 Logopedzi czynni zawodowo, członkowie Polskiego Związku Logopedów, powinni posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem Polskiego Związku Logopedów.

1.2 Logopedzi winni dobrze znać język polski zarówno w mowie, jak i w piśmie.

1.3 Logopedzi winni podnosić kwalifikacje i doskonalić się zawodowo tak, aby móc oferować pacjentom usługi logopedyczne na najwyższym poziomie.

1.4 Logopedzi powinni ograniczyć działalność, o ile nie przynosi ona właściwych efektów dla pacjenta lub dla zawodu.

1.5 Logopedzi powinni respektować obowiązujące normy społeczne.

1.6 Logopedzi powinni unikać wykonywania czynności zawodowych leżących w kompetencji innych, pokrewnych zawodów.

1.7 Logopedzi powinni w sposób uczciwy informować pacjentów o skuteczności stosowanych metod diagnozy czy terapii.

2. Działalność zawodowa

2.1. Logopedzi powinni dbać o autorytet zawodu i dostosować się do przyjętych określonych standardów.

2.2 Logopedzi mogą się reklamować i zabiegać o pacjentów stosownie do posiadanych kwalifikacji i umiejętności. Muszą pamiętać o tym, że ich postawa zawodowa winna być godna naśladowania. Wszystkie ogłoszenia w informatorach lub ulotkach powinny być wyważone i skromne w swojej formie. Powinny zawierać imię i nazwisko, tytuł zawodowy, dni i godziny przyjmowania pacjentów oraz numer telefonu, a także zakres oferowanych usług.

2.3. Logopedzi nie powinni uzależniać prowadzenia terapii od możliwości uzyskania awansu zawodowego lub korzyści finansowych.

2.4. Logopedzi nie powinni kierować pacjentów do innych specjalistów w celu osiągania korzyści osobistych.

2.5. Logopedzi włączeni w promocję i opracowywanie pomocy logopedycznych, książek i innych materiałów do diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej powinni prezentować je w fachowy i obiektywny sposób.

2.6. Logopedzi pracujący w państwowych lub prywatnych instytucjach nie powinni akceptować zasad lub wytycznych, które kolidują z ich zawodową niezależnością lub ją ograniczają ; powinni wspierać kolegów w obronie ich zawodowej niezależności.

2.7. Wykwalifikowani logopedzi powinni czuć się odpowiedzialni za kształcenie i praktykę zawodową studentów logopedii.

2.8. Logopedzi nie powinni współpracować z osobami uprawiającymi zawód logopedy nielegalnie lub w sposób nierzetelny. Kwalifikowani logopedzi nie powinni dawać / pożyczać, sprzedawać/ materiałów do diagnozy i terapii osobom niewykwalifikowanym; mogą natomiast wspomagać tymi materiałami innych logopedów lub studentów logopedii.

2.9. Logopedzi nie powinni kierować pacjentów z placówek państwowych do gabinetów prywatnych z zamiarem uzyskania korzyści osobistych.

3. Odpowiedzialność w stosunku do pacjenta.

3.1. Podstawowym zadaniem logopedów w stosunku do pacjentów jest rzetelna diagnoza oraz prowadzenie terapii adekwatnej do danego zaburzenia.

3.2. Logopedzi nie mogą dyskryminować w swoich placówkach pacjentów ze względu na ich status społeczny, rasę, religię, płeć i inne.

3.3. Logopedzi powinni zadbać o nawiązanie dobrego kontaktu z pacjentami w czasie trwania terapii.

3.4. Logopedzi powinni dokonywać analizy efektywności terapii i powinni zdawać sobie sprawę z ewentualnego braku postępów terapii u pacjenta.

3.5. Opłaty za usługi logopedyczne powinny być uzgodnione z pacjentem przed rozpoczęciem terapii.

3.6. Logopedzi są zobowiązani do zachowywania tajemnicy zawodowej, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

3.7. O ile logopeda dzieli się informacjami o pacjencie z innymi specjalistami, powinien upewnić się , iż te informacje są przekazane w ścisłym zaufaniu.

4. Odpowiedzialność w stosunku do kolegów logopedów.

4.1. Logopedzi nie powinni dyskredytować innych logopedów. Nie powinni szkodzić osobiście im i ich zawodowej pozycji.

4.2. Pacjent może być przeniesiony na terapię do innego logopedy po konsultacji obydwu logopedów i za zgodą samego pacjenta.

4.3. W przypadku, gdy terapia prowadzona jest przez więcej niż jednego logopedę sprawa powinna być wyjaśniona przez samych zainteresowanych.

4.4. Logopedzi powinni dążyć do wzrostu wiedzy w zakresie ich specjalności i dzielić się wynikami swoich naukowych dociekań.

5. Odpowiedzialność w stosunku do Polskiego Związku Logopedów.

5.1. Logopedzi - członkowie Polskiego Związku Logopedów zobowiązani są do przestrzegania statutu PZL i dyscypliny związkowej.

5.2. Polski Związek Logopedów i jego członkowie muszą dążyć do upowszechniania wiedzy logopedycznej w społeczeństwie.

5.3. Logopedzi powinni upewnić się, że wszystkie informacje , dotyczące zaburzeń mowy, przekazywane do publicznej wiadomości, są prawdziwe.

6. Etyczne wskazania dla nauki.

6.1. Pacjent lub jego opiekun musi wyrazić pisemną zgodę na badania naukowe i wykorzystanie ich wyników

6.2. Badania nie mogą naruszać godności pacjenta.

6.3. Logopedzi powinni stosować wyłącznie metody diagnozy i terapii naukowo uzasadnione.

Oczywiście Pani zawsze wybiera, ale jeśli mogę coś sugerować, to proszę nie nie wdawać się w rozgrywki z frustrowanym pseudo logopedą. W przypadku dalszego nękania ja złożyłaby skarę do NFZ-u a może nawet na policję. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 08.05.2009 22:45  
Dziękuję
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Złożyłam skargę na piśmie drogą urzędową w TPD, które zatrudnia logopedę, oraz do dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty i Kultury - to jest organ współfinansujący projekt Wiejskich Ognisk Przedszkolnych.
Narazie tak układa się córki rehabilitacja, że mijamy zajęcia z logop. Mam dość głupich zaczepek i napewno (jeżeli ta pani nie odpuści) następna będzie skarga na policję.
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za podpowiedzi zwłaszcza Elżbiecie za kodeks- napewno wykorzystam :)
Pozdrawiam serdecznie
wyślij odpowiedź

Autor: adrian 14.05.2009 18:01  
Skarga
Skargę? Ja bym tej logoperzce tak nawipieprzał, że by się nie pozbierała. a jakby tkneła moje dziecko - dyrektor, sąd i na dodatek w mordę.
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 15.05.2009 09:55  
Odp:Skarga
"(...) w mordę" - to zbyt ostro, zwłaszcza, że z powodu jakiejś miernoty miałoby się prawne problemy, włącznie z postępowaniem karnym. Nie warto. Znacznie lepiej jest opisać tę "osobę" tak aby wszyscy wiedzieli o kogo chodzi (bez jednoczesnego naruszenia kodeksu cywilnego i ustawy o ochronie danych osobowych), a wówczas straci pacjentów i już nikomu nie wyrządzi krzywdy! Internet o wielka moc, o której często ludzie zapominają. Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Elżbieta 15.05.2009 10:13  
do Magdy
Pani Magdo życzę usmiechu i wytrwałości. Dziecko jest najważniejsze, dlatego ja starałaby się o terapię u dobrego logopedy. Córcia nie może zaprzestać ćwiczeń tylko dlatego, że w przedszkolu jest zatrudniona wariatka. Proszę sprawdzić w Poradniach Pedagogiczno - Psychologicznych, a może prywatnie? Pozdrawiam
wyślij odpowiedź

Autor: Magda 15.05.2009 12:50  
Dziękuję
Dziękuję za wszystkie miłe słowa :)
Uśmiechnięta jestem od zawsze i jakaś tam "p....a" baba tego nie zmieni :)
Panie Adrianie- tak łatwo się mówi"...sąd i na dodatek w mordę". Na sąd naprawdę szkoda mi czasu, który mogę poświęcić córce. :) uderzę g...o a wyrok będzie za człowieka :)
Pani Elżbieto napewno nie zaprzestanę terapii córki- jak napisałam wyżej jeżdżę z córką 19km. żeby dowozić ją do OWI do rehabilitanta, logopedy, psychologa i na terapię zajęciową. Panie, które się małą zajmują są wspaniałymi terapeutkami i ogromnym wsparciem dla mnie.
Pozdrawiam...
wyślij odpowiedź

Autor: Anna 26.11.2010 18:28  
bez komentarza
Myli się pani, która pisze, ze logopedą można zostać kończąc podyplomowe studia w błyskawicznym tempie. To znaczy teoretycznie, drodzy państwo, wszystko można. Ja jednak uważam, ze taki logopeda nie jest w pełni przygotowany do wykonywania tego odpowiedzialnego i bardzo trudnego zawodu.Ja studiowałam logopedię na studiach dziennych pięcioletnich i proszę mi wierzyć, jeszcze dzisiaj( mimo, iż minęło 5 lat od tego czasu)mam czasami mnóstwo wątpliwości z postawieniem diagnozy. A na tych szybkich podyplomówkach produkuje się ludzi, którzy mają czelność nazywać się logopedami, a którzy wciskają się do pracy w wielu instytucjach, blokując jednocześnie miejsce fachowcom.
wyślij odpowiedź

Autor: nauczycielka przedszkola 26.11.2010 20:16  
Odp:bez komentarza
Tak, to święta prawda. U mnie w pracy koleżanka skończyła studia podyplomowe i wiem jakie miała do nich podejście.Sporadycznie jeździła na wykłady, kombinowała, załatwiała lewe zwolnienia, sama często mówiła,ze jest za głupia na te studia. Udało się skończyła(wiadomo podyplomówka, każdy skończy)a teraz zadziera nosa.Nie wiem, za co ona bierze pieniądze, bo mam okazję oglądać jej zajęcia - katastrofa.
wyślij odpowiedź

Autor: ja 27.11.2010 15:45  
bez komentarza
Wydaje mi się, że ostro traktujecie osoby kończące podyplomówkę z logopedii. To prawda,że materiał przerobiony w 5 lat a w 1,5 roku nie może się równać.Natomiast osoby zaangażowane są w stanie po dyplomówce pracować efektywnie.Ja wcześniej nie miałam możliwości studiowania logopedii.Zrobiłam dopiero podyplomówkę i wcale nie dla zysku bo takiego etatu u nas w szkole nie było a tylko dlatego by pogłębić wiedzę i pomóc dzieciom w wieku przedszkolnym/prowadzę szkolną zerówkę/Rodzice szybko docenili moje zaangażowanie. Teraz mam zaledwie kilka godzin terapii i bardzo to lubię.Każdy przypadek to dla mnie wyzwanie.A najwspanialszy moment to kiedy dziecko przyjdzie do mnie i powie- proszę pani ja już umiem powiedzieć rrrrrrrrrrrrr.
wyślij odpowiedź

Autor: LOGOPEDA 16.02.2014 19:22  
Odp:skarga na logopedę
TO SKANDAL! SAMA JESTEM LOGOPEDĄ W PRZEDSZKOLU, PRZEZ MYŚL BY MI NIE PRZESZŁO TAK ROZMAWIAĆ Z RODZICEM I TAK OBCIĄŻONYM PRACĄ Z CHORYM DZIECKIEM.PROSZĘ NIE ODPUSZCZAĆ.NA RYNKU JEST WIELU LOGOPEDÓW.TRZEBA ZMIENIĆ TAK NIE KOMPETENTNĄ,POZBAWIONĄ TAKTU PEDAGOGICZNEGO OSOBĘ.
wyślij odpowiedź

Autor: Renata 16.02.2014 19:32  
Odp:skarga na logopedę
Po studiach podyplomowych nie jest sie logopeda tylko ma sie uprawnienia do prowadzenia takich zajeć. A tak na marginesie czego mozew nauczyc osoba po półtora nauki na studiach zaocznych.
wyślij odpowiedź

Autor: Marta logopeda 14.11.2014 20:18  
Marta -logopeda
Jestem po studiach nie logopedycznych, skończyłam 2-letnią logopedię na UW. Przeraża mnie postawa logopedów którzy uważają że jeśli są po 5-letnich studiach, są już na pewno dobrymi specjalistami. Tak jak po podyplomowych studiach tak i po 5-letnich są osoby które źle wykonują zawód. Studia 5-letnie to nie sama logopedia, to też wszystkie pozostałe zajęcia filozofia, logika..
Nieprawda że po studiach podyplomowych nie jest się logopedą,mam tytuł na świadectwie dyplomowany logopeda, mylisz z logopedią szkolną.
Nfz do logopedów nic nie ma jeśli zatrudnieni są w oświacie,
Kodeks dotyczy logopedów zrzeszonych w PZL, mnie np. rażą osobiście niektóre zapisy które są jak mówienie że to bohater bo oddał pieniądze które ktoś na jego oczach zgubił. Zbyt oczywiste rzeczy wpisano, które powinny wynikać z osobistego kodeksu moralnego. Mnie ten kodeks obraża.
Można być dobrym logopedą jeśli się to kocha i chce, nieważne jak długie były studia, nie mierzmy specjalistów ilością czasu spędzoną na studiach a jego jakością.
Ta kobieta powinna skorzystać z pomocy psychoterapeuty, może już korzysta po 5 latach:)
wyślij odpowiedź

Autor: S 14.11.2014 20:41  
Marta -logopeda
NIE JESTES LOGOPEDA TYLKO MASZ UPRAWNIENIA DO PROWADZENIA ZAJĘC LOGOPEDYCZNYCH.
wyślij odpowiedź

Autor: doświadczony Logopeda 25.02.2015 19:56  
sprostowanie
Droga moja przedmówczyni pani S, otóż jesteś w błędzie. 6 lat temu nie istniały 5 letnie studia mgr z logopedii, zostały utworzone w 2009 r. zatem posiadasz małe doświadczenie zawodowe, Osoba która ukończyła 2 lata- 4 semestry z logopedii jest logopedą. proszę uzupełnić wiedzę
wyślij odpowiedź

Autor: EMILIA 25.02.2015 21:36  
Marta -logopeda
To prawda osoba po 4 semestrach to nie logopeda.
wyślij odpowiedź

Autor: ktoś 31.05.2016 00:40  
urażona matka gorsza od faszyzmu?
ile zaciekłości i determinacji w zwalczaniu kogoś kto ośmielił się zasugerować ze matka chorego dziecka możliwe że coś mogłaby zrobić lepiej? ile hejtu w postach, przerzucania się na trolskie argumenty i osądzania kogoś zaocznie.
wyślij odpowiedź

Autor: Lula 31.05.2016 06:50  
Odp:urażona matka gorsza od faszyzmu?
Najgorsze jest to, że spotyka sie w przedszkolach opiekunki po zaocznej pedagogice, które pouczają nawet lekarza. Notorycznie kierują dzieci do psychologa a jak się ma znajomą przedszkolankę to się widzi, że one swoich dzieci nie umieją często wychować. Przykre jest to, że zostawiamy dzieci z osobami słabo wykształconymi, niedouczonymi, ale mającymi się za bardzo mądre istoty.
wyślij odpowiedź

Autor: Mama 03.06.2016 08:07  
Odp:Odp:Odp:urażona matka gorsza od faszyzmu?
Ja uważam, że nieistotne jest wykształcenie a kultura człowieka. Na tym forum przedszkolanki bardzo się wywyższają, traktują matkę z góry, o dziecku piszą bachor i niestety nie pokazują klasy. Stąd też to odbijanie piłeczki, bo niestety to prawda, że pedagogika nie jest jakimś trudnym kierunkiem, co może każdy zaobserwować w swoim otoczeniu, bo widzi się kto ją kończy. Oczywiście wiem, że jest też mnóstwo wspaniałych przedszkolanek, które nie wybrały tego zawodu z braku laku a z miłości do dzieci. A tu atakują się nawzajem matki i przedszkolanki, tylko w jakim celu? Może pisze np mama-lekarz a przedszkolanka ją poniża i obraża jej dziecko. Troszkę ogłady a życie będzie piękniejsze. Pozdrawiam zarówno nasze przedszkolanki jak i mamy.
wyślij odpowiedź

Autor: daniel tato franka 09.11.2017 16:49  
pana syn ma autyzm
witam mój syn ma 3 lata uczęszcza do prywatnego przedszkola po 2 wizytach z logopedą każde 15 min razem 30 min bez obecności nas zony i mnie pani logo stwierdziła ze syn jest autystyczny ma zaburzenia i jest głuchy i ze proponuje zmienić przedszkole na specjalne, razem z zona odwiedziliśmy lekarza specjalistę co nic nie wykazało skonsultowaliśmy się z oligofronopedagogiem który stwierdził ze syn wymaga trapi ponieważ jest zamknięty i jego rozwój mowy jest zaniżony ,a same zachowanie pracowników przedszkola jest skandaliczne i powinno mieć dalszy ciąg w kuratorium oświaty jako zaniedbanie sam fakt iż badanie było przeprowadzone sam na sam budzi kontrowersje ponadto rozpoznawanie defektów lub zaburzeń jest procesem długo falowym
wyślij odpowiedź

Autor: daniel tato franka 09.11.2017 17:20  
daniel tato franka
jest taka anegdota medyczna można być lekarzem i pracować wedle wytycznych i schematów i byc zwykłym lekarzem, można byc również specjalistą który wychodzi poza schematy i procedury a nawet je nagina łamie w tedy jest wielki wyjątkowy nie dlatego ze buduje kanony własnej wartości lecz dla tego ze szuka próbuje docieka rozwija się a przy okazji pomaga i to jest zapłatą dopiero u kresu własnego życia widzi własną wielkość nie przez pryzmat finansowy czy zajmowanego stanowiska lecz przez ludzi którymi się otacza ,dobry pedagog potrafi nie tylko mówić ale przede wszystkim słuchać i nie oceniać być wzbudzać zaufanie i być pokornym i skromnym na swojej drodze czesto spotykam ludzi nie szablonowych pozytywnie zakreconych nauczycieli logopedów rodziców takich jak ja ty czy my
wyślij odpowiedź


Dodaj swoją opinię
Tytuł:
Komentarz:
Imię, nazwisko:
Adres email:
 
 #####  #######  #####  ##### 
 #   # #    #   # #   # 
    # #    #   # #   # 
 #####  ######  #####  ###### 
    #    # #   #    # 
 #   # #   # #   # #   # 
 #####  #####  #####  ##### 
Kod zabezp.:

     
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp