>> Małe dziecko >> Lektura dla nas >> Jak chronić dziecko przed cierpieniem?

Jak chronić dziecko przed cierpieniem?

Dorosły człowiek instynktownie chciałby oszczędzić każdemu dziecku jakiejkolwiek formy cierpienia. Tymczasem także świat dziecięcy zamieszkuje cierpienie, które może przybierać formę rodzinnego konfliktu lub nieporozumienia, choroby lub śmierci kogoś drogiego.
Ta jedyna w swoim rodzaj książka ma zamiar pomóc rodzicom lub wychowawcom w uchronieniu dziecka przed cierpieniem możliwym do uniknięcia i wesprzeć je we właściwy sposób, kiedy musi ono stawić czoła cierpieniu nieuniknionemu.
Każdy z jej dziewięciu rozdziałów dzieli się na trzy równie ważne części: zaczyna się od części "Zagłębmy się w pewne zdarzenie", po czym następuje refleksja-esej na temat, "jak można pomóc dziecku w cierpieniu", by wreszcie zakończyć się częścią "Przeczytam ci pewne opowiadanie...", służącym do tego, by wspólnie z dzieckiem bezpośrednio zmierzyć się z danym problemem.
Książka ta stanowi cenną pomoc w czynieniu zjawiska cierpienia czymś w "zasięgu możliwości" dziecka.

Stron: 204
Książkę kupisz w internetowej księgarni Rodzinna.pl

9 kwietnia 2020