>> Małe dziecko >> Lektura dla nas >> Kochać i rozumieć

Kochać i rozumieć

Prof. Irena Obuchowska w roku 2000 otrzymała wyróżnienie im. Eudoksji Rakowskiej za działalność i publicystykę wychowawczą przyznane przez Polcul Foundation w Sydney - niezależną fundację popierania kultury polskiej. Od 1993 roku pisze felietony popularyzujące osiągnięcia nauki w dziedzinie rozwoju i wychowania dziecka, za które w 1997 r. otrzymała wyróżnienie honorowe im. Profesora Hugona Steinhausa, przyznawane przez Polską Fundację Upowszechniania Nauki oraz Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk.

Irena Obuchowska pierwszy zbiór swoich felietonów opublikowała w 1996 r. w książce
Kochać i rozumieć część pierwsza.
Poradnik pokazuje, jak rozwiązywać konkretne problemy wychowawcze pojawiające się każdego dnia. Dzięki bogatej i różnorodnej praktyce psychologicznej autorki książka odnosi się do polskich warunków, naszych możliwości i naszych przyzwyczajeń. Prof. Irenie Obuchowskiej udało się połączyć w tej książce współczesną wiedzę psychologiczną z potrzebą dzieci do bycia kochanym. Poradnik dla rodziców dzieci od "0" do pełnoletności.

Stron: 183
Książkę zakupisz w internetowej księgarni Rodzinna.pl

Tom drugi pt. Kochać i rozumieć część druga.
zawiera ciąg dalszy pisanego w odcinkach poradnika dla rodziców dzieci w wieku od zera do pełnoletności. Autorka opowiada w nim o różnych tajemnicach dziecięcego serca i umysłu, o problemach młodzieży czasami skrywanych przed najbliższymi, o kłopotach wychowawczych oraz o tym, jak sobie z nimi radzić. W poradniku tym pokazuje, jak rozwiązywać konkretne problemy wychowawcze pojawiające się każdego dnia. Dzięki bogatej i różnorodnej praktyce psychologicznej autorki, książka odnosi się do polskich warunków, naszych możliwości i naszych przyzwyczajeń. Prof. Irenie Obuchowskiej udało się połączyć w tej książce współczesną wiedzę psychologiczną z potrzebą dzieci do bycia kochanym.

Stron: 219
Książkę zakupisz w internetowej księgarni Rodzinna.pl

Trzecia część poradnika dla rodziców dzieci w wieku od "zera" do pełnoletności pt. Kochać i rozumieć część trzecia.
jest podobnie jak dwie poprzednie świadectwem głębokiej wiedzy i bogatych doświadczeń. Znajdujemy tu liczne przykłady niesłychanego wyczulenia na problemy dzieci i młodzieży, które autorka odkrywa przed dorosłymi z taktem i wyrozumiałością. Po raz kolejny dowodzi, że aby mądrze kochać dziecko, trzeba starać się je rozumieć.
Stron: 256

Kochać i rozumieć cz. 2