Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
 
Internet
     
 

>> Małe dziecko >> Etapy rozwoju 
1 do 9 z 9

Etapy rozwoju
Artykuł przedstawia etapy rozwoju dzieci od 3 do 7 lat. Dziecko dokonuje w samoistny sposób i w indywidualnym dla siebie czasie przejścia pomiędzy nimi co jest wynikiem systemu wzajemnych oddziaływań, procesu dorastania i uczenia się oraz atmosfery i warunków w jakich dziecko się rozwija.
Opracowanie własne redakcji

Psychomotoryczny rozwój dziecka do 6 roku życia
Życie, a tym samym również rozwój człowieka, można podzielić na poszczególne etapy. Przeglądając literaturę zauważymy, że autorzy dzielą je w różnoraki sposób. Różnice te wynikają z potrzeb konkretnych ujęć, np. podział rozwoju w psychologii, medycynie, auksjologii, pedagogice itp.
mgr Aleksnadra Felis

Rozwój mowy dziecka
Artykuł prezentuje wiele informacji o rozwoju mowy dziecka w oparciu o teorie różnych autorów. Dzięki nim rodzic może skuteczniej obserwować rozwój mowy swojego dziecka i analizować osiągnięte umiejętności. To właśnie rodzice wprowadzają dziecko w tajniki komunikacji międzyludzkiej i dzięki nim potrafi ono opanować tą niezmiernie trudną sztukę mówienia.
mgr Aleksandra Felis

Charakter dziecka
Jakie jest moje dziecko? Czy można zmienić jego charakter? Co zależy od rodziców, a z czym dzieci przychodzą na świat?
Justyna DĄBROWSKA – psycholog

Trzylatek do przedszkola 
Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w jego życiu i rozwoju społecznym. Proponujemy poczytać na co zwraca uwagę i co radzi nam doświadczona nauczycielka.
Jolanta Bot

Dojrzałość szkolna 
Jako najważniejsze kryteria dojrzałości szkolnej dziecka można wymienić: poziom mowy i myślenia, działalność celową, pamięć, koncentrację uwagi, wytrwałość, współdziałanie społeczne, umiejętność wykonywania zadań zbiorowo, rozumienie symboli.
Małgorzata Rosińska

Jak pozytywnie wychować dziecko 
Zachęcam wszystkich do przeczytania książki ,,Dzieci są z nieba”, Johna Gray’a która jest swoistym przewodnikiem pozytywnego wychowania dziecka i pozwoli uświadomić nam co jest dla niego dobre i co ułatwi dziecku osiągnięcie sukcesu.
Dorota Marks

Dojrzewanie układu moczowego
Umiejętność kontrolowania oddawania moczu jest dla małego dziecka trudnym zadaniem. Świadoma kontrola czynności pęcherza moczowego jest nabywana stopniowo, podobnie jak chodzenie, mowa, czytanie. W pierwszej kolejności dziecko potrafi zapanować nad pęcherzem w dzień, dopiero potem dochodzi do pełnej dojrzałości mechanizmów odpowiedzialnych za „suchą noc”.

Czynniki rozwoju dziecka sześcioletniego 
Dziecko sześcioletnie znajduje się już w trzeciej fazie rozwoju przedszkolnego i przed nim ostatnie miesiące przed osiągnięciem dojrzałości szkolnej. Sześciolatek przejawia duże zainteresowania przyrodą i zjawiskami życia społecznego. Chłonie informacje o bliższym i dalszym otoczeniu. W tym wieku lepiej radzi sobie w pracy w zespole.
Jolanta Kowalik

1 do 9 z 9

Zobacz archiwum
 
 
 
 
 
     
 
24 maja 2022 
wtorek 2:54
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp