Strona główna    Prześlij do znajomego    Forum dyskusyjne    Pobierz banner    Kontakt
 
 
 
MAŁE DZIECKO
RADY I PORADY
 
PRZEDSZKOLE
 
KĄCIK NAUCZYCIELSKI
 
 
Internet
     
 

>> Małe dziecko >> LIST DO MAMY! 

LIST DO MAMY!

Jestem od kilkunastu lat mamą. Mamą „zakotwiczoną” w macierzyństwie. I do tej pory nie podziękowałam sobie. Za rzadko chwaliłam siebie, a za często ganiłam. Za mało byłam z siebie dumna. W dniu MOJEGO ŚWIĘTA pragnę nadrobić te zaległości. Jestem szczęśliwa, że mimo trudności urodziłam zdrowe dzieci. A jeszcze bardziej wdzięczna jestem swojemu optymizmowi, który w chwili zagrożenia ich choroba pozwolił mi wierzyć, że będą zdrowe. Dziękuję sobie za cierpliwość i siły, gdy po wielokroć wstawałam w nocy, aby ukoić maleństwo, za wieczorne śpiewanie kołysanek, za spacery (przed południem i po południu).Dziękuję za odwagę, gdy moje dzieci wyrywały się do świata, a ja im ufałam. Dobrze, że wierzyłam w nie, gdy inni wątpili i miałam dosyć akceptacji dla inności każdego dziecka.

Dziękuję, że umiałam szukać wsparcia i pomocy w trudach macierzyństwa. Dziękuję sobie nawet za zbyt rzadkie chwile spędzane na baraszkowaniu i radosnych zabawach, za właściwe wyżywienie, aby potomstwo rosło zdrowe i odporne, za umiejętność wysłuchania dziecka, które chciało mówić i milczenie w spokoju przy małomównym. Dziękuję za cierpliwość i zniecierpliwienie przy pomaganiu w lekcjach.

Dziękuję, że jak Rejtan nie padałam w drzwiach, gdy dzieci bez czapek, szalików i rękawiczek wychodziły na zimno i słotę. A przede wszystkim, że uczyłam się bycia matką od swojej matki, innych matek, siebie samej.

Dzisiaj w Dniu Matki mogę powiedzieć, że jestem dumna i przepełniona ufnością. Tak, jak towarzyszyłam dzieciom w dojrzewaniu, postaram się być dobra matką, gdy będą dorosłe. Początek już zrobiłam. Zajmuję się tym, co dla mnie ważne. Ta postawa daje wolność mnie i moim dzieciom. Uczy kochać przestrzenie, które zaczynają nas dzielić.


WSZYSTKIM MAMOM ŻYCZĘ MIŁOŚCI DO I OD BLISKICH,
A TAKŻE ZNALEZIENIA CZASU DLA SIEBIE.

Maria J. Bielecka
 
 
 
 
 
     
 
9 lipca 2020 
czwartek 3:04
 
HOME
FORUM
PORADNIE
PRZEDSZKOLA
 
 

REKLAMA
 góra     powrót
© STEP   |   Design by 3xw.pl   |   Hosting Infocomp